Akcesoria do wózka na wiosnę i lato – o czym nie można zapomnieć?

Materiał zewnętrzny
1 komentarze

Wiosna i lato to czas, kiedy wózek dla dziecka jest niezwykle przydatnym sprzętem, umożliwiającym wyjście na spacer czy zakupy w ciepłych dniach. Dobra pogoda sprzyja dłuższemu przebywaniu na zewnątrz, jednak nawet podczas krótkiej przechadzki z dzieckiem warto mieć kilka elementów, które wspomogą młodego rodzica czy zabezpieczą dziecko przed owadami. O czym nie można zapomnieć przy doborze akcesoriów do wózka na cieplejsze dni? Podpowiadamy.

Jakie akcesoria przydadzą się do wózka dla dziecka wiosną i latem?

Jednym z elementarnych akcesoriów, które powinny znaleźć się przy każdym dziecięcym wózku, są osłonki przeciwsłoneczne. Zwłaszcza na ciepłe i słoneczne dni niezbędna będzie ochrona przeciwsłoneczna, która zabezpieczy delikatną skórę dziecka przed szkodliwymi promieniami ultrafioletowymi. Dzięki nim maluch będzie mógł spokojnie podziwiać otaczającą go rzeczywistość. 

Do kompletu dobrze sprawdzi się także siateczka przeciw owadom. Latem mogą pojawiać się niechciane owady, takie jak komary czy muchy, które będą dokuczać dziecku. Siateczka przeciw owadom umieszczana na wózku pomoże ochronić maluszka przed ukąszeniami i swędzeniem. Więcej tego typu akcesoriów znajdziesz na stronie https://www.wozki-foteliki.pl/manufacturer/bugaboo

Na co jeszcze warto postawić przy zakupie wózka dla dziecka na cieplejsze dni?

Szczególnie wiosną czy latem koniecznym elementem dla zachowania dobrego samopoczucia dziecka będzie tak zwana wkładka letnia. Zwiększy komfort naszego malucha, umożliwiając swobodną cyrkulację powietrza i zapobiegając poceniu.

Aby dziecko nie przegrzewało się nadmiernie, warto także zainwestować w prostą parasolkę. W przypadku krótkich spacerów w słoneczne dni, gdy nie potrzebujemy całego wózka, warto zaopatrzyć się w parasolkę. Ta przyczepiana do wózka zminimalizuje ekspozycję dziecka na słońce, a jednocześnie zapewni ochronę przed ewentualnymi przelotnymi opadami. Do tego celu sprawdzi się też nakładka przeciwdeszczowa. Latem pogoda potrafi zmieniać się bardzo szybko, dlatego warto zaopatrzyć się w nakładkę przeciwdeszczową na wózek, która pozwoli chociażby na kontynuowanie spaceru czy zakupów nawet podczas niesprzyjającej pogody.

Z kolei dla młodych rodziców przydatna będzie torba na wszelkie akcesoria. Będzie to praktyczne miejsce na przechowywanie pieluszek, chusteczek, smoczka i innych niezbędnych przedmiotów. Dzięki niej nie będzie konieczny szybki powrót do domu ze względu na brak ubranka na zmianę czy zapasowej butelki.

Zobacz również

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments
Wioleta Sadowska

Jak dobrze, że etap wózkowy już za nami. Uff.