Czy praca w Niemczech na produkcji wciąż jest opłacalna?

Materiał zewnętrzny
7 komentarzy

Aktualnie pracownicy w Niemczech mogą liczyć na płacę minimalną wynoszącą 12 euro brutto za godzinę. To kusząca propozycja, w szczególności uwzględniając szalejąca inflację w Polsce. Czy jednak praca w Niemczech na produkcji wciąż jest opłacalna?

Praca w Niemczech na produkcji – bez kwalifikacji

Dla potencjalnych pracowników kuszące mogą być nie tylko zarobki, ale i fakt, że praca w Niemczech na produkcji to możliwość obejmowania różnego rodzaju stanowisk. Poradzą sobie tu zatem zarówno Ci, którzy mają wyższe kwalifikacje i komunikatywną znajomość języka obcego, przede wszystkim niemieckiego, jak i osoby bez wyższego wykształcenia czy umiejętności porozumiewania się w języku obcym.

W Niemczech wciąż notuje się deficyt pracowników, a branża produkcyjna to jedna z tych, w której można znaleźć mnóstwo ofert pracy. Nawet zakładając minimalną płacę za najniższe stanowisko i najprostsze do wykonywania prace, wciąż można liczyć na o wiele większe zarobki niż w Polsce.

Praca Niemcy produkcja – dla singli i dla par

Niemieckie oferty pracy dla Polaków to te, w których odnajdą się zarówno single bądź osoby mające rodzinę, ale szukające zatrudnienia tylko dla siebie, jak i pary, które chcą razem wyjechać i pracować w tym samym zakładzie.

Jak znaleźć zatrudnienie w tym sektorze? Wystarczy skorzystać z wyszukiwarki internetowej wpisując hasło np. „praca Niemcy produkcja”. Liczne oferty pozwalają na dobór miejsca zatrudnienia w zależności od własnych potrzeb, ale i uwzględniając możliwości mieszkaniowe, zarobki czy szanse na rozwój zawodowy, jeśli w planach jest pozostanie na dłużej lub na stałe w Niemczech.

Praca na produkcji – Niemcy z ofertą dla każdego chętnego

Do pracy na produkcji w Niemczech potrzeba przede wszystkim chęci, motywacji i samodyscypliny. Nie jest potrzebne szczególne wykształcenie, doświadczenie czy znajomość języka obcego, ponieważ pracownicy uczą się wszystkiego na miejscu. Mogą zajmować najniższe, ale wciąż dobrze płatne stanowiska pracy. W sektorze produkcji dostępna jest praca zarówno sezonowo, jak i na stałe.

Jak znaleźć zatrudnienie?

Aby znaleźć zatrudnienie w Niemczech na własną rękę warto skorzystać z wyszukiwarki, wpisując hasło „szukam pracy w Niemczech”. Dobrym rozwiązaniem jest również współpraca z agencjami pracy, które mają do dyspozycji sporo ofert, w tym pracy na produkcji, ponadto pomagają w załatwieniu niezbędnych formalności, a nawet znalezieniu mieszkania.

Praca na produkcji może wpłynąć nie tylko na podreperowanie budżetu domowego, ale i jest w stanie przynieść ciekawe doświadczenie zawodowe. To opcja dla wszystkich osób, którym nie brakuje motywacji, a do tego chęci, aby spróbować swoich sił na zagranicznym rynku pracy. 

Zobacz również

Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments
MariolaK

Niedawno postanowiłam, że wyjadę z moim mężem do pracy za granicę. Chcielibyśmy się dorobić, by odłożyć pieniądze na wkład własny na zakup domu. W obecnych czasach jest dużo ofert dla par jeśli chodzi o pracę na produkcji za granicą. Już mamy wypatrzonych kilka ofert, które znaleźliśmy na portalu ogłoszeniowym w zakładce „praca”. Mam nadzieję, że w niedługim czasie uda nam się wybrać, jak najlepszą ofertę i pojedziemy razem do pracy. 🙂

Weronika

Bardzo ciekawe przemyślenia. Też kiedyś pracowałam za granicą, ale w końcu zdecydowałam się na powrót do Polski i krótko po tym znalazłam świetną pracę. Jestem z niej niezwykle zadowolona, ponieważ dobrze zarabiam, a do tego często mogę uczestniczyć w wyjazdach grupowych dla firm.

Hania

Moim zdaniem w każdym zawodzie niezależnie od miejsca zatrudnienia powinniśmy wiedzieć jak zadbać o relacje w pracy, ponieważ dzięki temu zespół jest lepiej zintegrowany i potrafi skutecznie ze sobą współpracować. Myślę, że to bardzo ważna i interesująca kwestia.

Sandra

Kiedyś pracowałam w takim miejscu i całkiem dobrze wspominam ten czas. Mimo wszystko o wiele lepiej czuję się na moim obecnym stanowisku, dzięki któremu mam szansę zdobyć cenne doświadczenie. Przykładowo niedawno nauczyłam się jak zorganizować skuteczne spotkania zespołu.