Dixit popularna planszówka dla dzieci

Michał Lendzion
4 komentarze

Jeśli lubisz grać w gry planszowe tak jak my, to mamy dla Ciebie nową fantastyczną propozycję jaką jest gra Dixit popularna planszówka dla dzieci. Klasyczna i niezwykle inspirująca gra, pobudzająca wyobraźnie, zupełnie inna od wszystkich pozostałych planszówek, które mamy w swojej kolekcji. Jeśli nie masz jej jeszcze u siebie, to zapraszamy na krótką recenzje.

Idealna propozycja dla rodzin z dziećmi

Ile przecież można grać w te same gry, w końcu każda nawet najfajniejsza planszówka odejdzie do tego przysłowiowego „lamusa”. A jeśli masz dużo takich gier, fajnie jest od czasu do czasu wymienić się, czy to ze znajomymi na coś nowego, czy po prostu odświeżyć półkę z grami.

Powiem Wam szczerze, że mi ta gra bardzo się podoba, ze względu na swoją prostotę, a jednocześnie trzeba wytężyć swój umysł. Trzeba ruszyć szare komórki i troszkę się pogimnastykować, żeby wyprowadzić przeciwnika w pole i zgarnąć całą pulę punktów, które można zdobyć. Z drugiej strony musimy się też wczuć w to co przeciwnik ma na myśli.

Bardzo mi się podobają takie gry, gdzie trzeba myśleć, a nie tłuc bez sensu, ładu i składu byle odfajkować rozgrywkę. Lubię takie gry, gdy po przegranej czuje pewien niedosyt i jak najszybciej chcę rewanżu. Uwielbiam rywalizację, zarówno na boisku jak i podczas rodzinnych rozgrywek przy planszówkach.

Pierwsze parę rundek rozegraliśmy z synkiem, i było fajnie, mały też musiał troszkę się nagimnastykować, a że nie lubi przegrywać (nawet nie wiecie jaki z niego nerwus) to najchętniej grałby do tego momentu, aż sam wygra i będzie mistrzem!!! Powiem Wam szczerze, im więcej graczy tym rozgrywka ciekawsza i trudniejsza, bardzo mnie ciekawi jak zacięta będzie rozgrywka, kiedy przyjdą do nas znajomi i kiedy będziemy grać razem w większym gronie.

Bardzo lubimy spędzać niedzielne popołudnia przy planszówkach

Szczególnie jeśli pogoda jest do bani. Jest to takie nasze scalanie rodziny, a czas który razem spędzamy jest bezcenny. W dzisiejszych czasach i dzisiejszym pędzie czas z rodziną jest na wagę złota. Spędzajcie więcej czasu z dziećmi, póki są jeszcze małe i chcą z Wami spędzać ten czas, a gry planszowe rodzinne to wspaniała okazja. Wśród naszych znajomych często słyszę, że dzieci dużo czasu spędzają na sprzętach typu komputer, laptop, konsola, telefon itp. Za czasów mojego dzieciństwa nie było tego wszystkiego i myślę, że dzieciaki kiedyś bardziej doceniały to co miały i były szczęśliwsze.

Co znajdziesz w kartonie i na czym polega gra

Ogólnie tak jak już wyżej pisałem, gra Dixit nie jest skomplikowana, to i dużo rzeczy w kartoniku nie znajdziemy. Gra przeznaczona jest dla graczy w wieku 8+, od 3 do 8 graczy, ale im więcej osób gra, tym fajniejsze i ciekawsze mogą być rozgrywki. Jedna rozgrywka zajmuje ok. 30 min.

W opakowaniu znajdziesz plansze do gry w kształcie kwadratu z torem punktowym, talię 84 kart, 8 tarcz do głosowania, 8 figurek postaci króliczko-pionki jak to nazwał je nasz synek i oczywiście instrukcje. Prawda, że niewiele rzeczy?

Karty to tak naprawdę „serce” tej gry, no i oczywiście nasza wyobraźnia, dlaczego? A no dlatego, że cała gra polega na tym, żeby zmylić przeciwnika mówiąc mu jednym słowem bądź jednym znaniem skojarzenie, o jaką kartę nam chodzi (jedna z 6 kart trzymanych w ręku). Jesteśmy wtedy tak zwanym narratorem, a jak już powiemy słowo, lub zdanie, to każdy gracz daje nam po jednej swojej karcie w ukryciu, która najbardziej odpowiada opisowi karty gracza narratora. Następnie narrator tasuje te karty i wykłada je numerując , a gdy pozostali gracze odgadną skojarzenie narratora otrzymują punkty i przesuwają się na planszy do przodu. Następnie każdy z graczy dobiera po jednej karcie ze stosu, a narratorem zostaje następna osoba.

Rozgrywki są bardzo proste i przyjemne, gra nie jest skomplikowana. Myślę, że spokojnie w Dixit mogą nawet grać młodsze dzieci.

Mam nadzieję, że chociaż w małym stopniu zaciekawiłem Was grą Dixit

I sami skusicie się na zakup takiej gry planszowej dla Waszych pociech, a myślę, że naprawdę warto, u nas ta gra skojarzeń sprawdziła się świetnie. Najmłodszy w rodzinie bardzo się ucieszył z nowej gry i oczywiście z tego, że nasza kolekcja planszówek cały czas rośnie!!!

Wpis powstał we współpracy z TaniaKsiazka.pl

Zobacz również

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments
Mirosława Dudko

Na pewno to fajna propozycja na spędzenie czasu z dziećmi i oderwanie ich od komputerów i komórek.

Wioleta Sadowska

Jaka fajna. Od razu mi się spodobała.

Słodko Słodka

Polecamy, rozgrywki są mega fajne i trzeba wytężyć trochę umysł 🙂