Funkcjonalne meble Montessori – jaki sklep ma w ofercie najlepsze propozycje? Odpowiadamy

Materiał zewnętrzny
2 komentarze

Meble Montessori to rodzaj wyposażenia, którego zadaniem jest zapewnienie maluchowi bezpiecznej i stymulującej do rozwoju przestrzeni. Wyposażenie zaprojektowane zgodnie z metodą Montessori jest chętnie wykorzystywane przez opiekunów do urządzania pokoju dziecięcego, bez względu na jego wymiary. Chcesz stworzyć dziecku bezpieczny kącik, dopasowany do jego potrzeb i możliwości, ale bez barier? Czytaj dalej i dowiedz się, jakie elementy musisz wziąć pod uwagę i jaki sklep ma w ofercie najlepsze meble Montessori.

Pokój w stylu Montessori – jakimi zasadami należy się kierować?

Chcesz wprowadzić do życia swojego dziecka elementy z pedagogiki Marii Montessori? Zacznij od stworzenia mu miejsca, w którym będzie czuło się bezpiecznie, a zbędne przedmioty nie będą go przytłaczać. Przygotowaliśmy kilka wskazówek, które pomogą Ci zaprojektować uporządkowaną przestrzeń:

– zabezpiecz potencjalnie niebezpieczne obszary, takie jak grzejniki, gniazdka elektryczne, klamki w oknach i narożniki. Nie umieszczaj w pokoju dziecka szklanych przedmiotów lub mebli z ostrymi krawędziami;

– kieruj się zasadami minimalizmu i prostoty. Spraw, aby orientacja w przestrzeni była dla malucha bezproblemowa. Unikaj zakupu niepotrzebnych zabawek i postaraj się, żeby każdy przedmiot w pokoju miał swoje miejsce;

– zapewnij dziecku swobodny dostęp do mebli i zabawek. Postaraj się, by maluch miał wszystko w zasięgu ręki. Zaaranżuj przestrzeń do wysokości około 1,5 metra.

Jakie meble Montessori powinny znaleźć się w pokoju malucha?

Wybierając wyposażenie do kącika pociechy, z pewnością dostrzeżesz, że mebli zgodnych z pedagogiką Montessori jest wiele. Postaraj się dopasować je do wieku i aktualnych potrzeb dziecka. W pokoju powinny znaleźć się podstawowe elementy, takie jak:

stolik i krzesełko Montessori – to proste meble, wielkością dostosowane do wzrostu i wieku malucha. Ich dodatkowym atutem są kompaktowe wymiary, dzięki którym możesz je umieścić nawet w niewielkiej przestrzeni;

regał na książeczki Montessori – to inaczej praktyczna biblioteczka, na której książki są poukładane okładkami do przodu. Dzięki temu dziecko może swobodnie wybierać interesujące je propozycje. To cenne wsparcie dla rozwoju umiejętności czytania;

bujak Montessori – o jego zaletach można mówić godzinami. Umożliwia dziecku ćwiczenia związane z motoryką małą i dużą. Zdobyte w ten sposób umiejętności korzystnie wpływają na ogólny rozwój malucha.

Metoda Montessori zachęca dzieci do samodzielności i nauki poprzez zabawę. Właśnie dlatego warto rozważyć też zakup kitchen helpera, dzięki któremu maluch może towarzyszyć Ci w kuchni. Wspólne gotowanie nigdy nie było prostsze!

Meble Montessori – jaki sklep ma w asortymencie ciekawe propozycje?

Rynek oferuje sporo punktów, w których można skompletować meble Montessori – jaki sklep wypada najlepiej na tle konkurencji? Dużym uznaniem wśród rodziców cieszy się asortyment e-sklepu https://tuptiwood.pl/. Wybrane w nim wyposażenie wyróżnia się wyjątkową jakością – produkty są poddawane surowym testom, dzięki czemu spełniają szereg norm bezpieczeństwa, co potwierdzają certyfikaty. Staraj się też wybierać solidne meble, które przetrwają z dzieckiem długie lata – muszą być zatem odporne na ewentualne uszkodzenia i nastawione na intensywne użytkowanie. Pamiętaj także, że stworzenie dziecku przyjaznej przestrzeni to inwestycja w jego rozwój!

Zobacz również

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments
Wioleta Sadowska

Świetne propozycje. Bardzo przydatny wpis.