Jak dotrzymać postanowień noworocznych?

Słodko Słodka
12 komentarzy

Dla wielu z nas postanowienia noworoczne to już tradycja, rok rocznie robię podsumowanie minionego roku w grudniu, a na początku Nowego Roku myślę nad nowymi celami. Podsumowując ten stary rok, który przeminął fajnie jest zauważyć, że część z naszych postanowień jednak się spełniła i udało nam się zrealizować założone cele.

Dlaczego spisujemy postanowienia noworoczne?

Ponieważ samo myślenie o nich może nie wystarczyć. Ja spisuje moje postanowienia na kartce i przyklejam do kalendarza na ścianie, dzięki temu moje założenia są bardziej realne i nie sposób o nich zapomnieć.

Chyba też w nadziei, że się spełnią 🙂 Żebyśmy mieli czarno na białym wyznaczone cele na Nowy Rok i wreszcie, żebyśmy uparcie dążyli do realizacji założonych postanowień.

Z roku na rok nasze cele się zmieniają i mogą być zupełnie inne jak rok wcześniej.

Jakie cele wybierać i jak je realizować?

W tym starym roku pandemia ograniczyła nas bardzo, wielu z nas skupiło się głównie na zdrowiu, ale i nie tylko, bo w końcu każdy z nas jest inny i każdy ma inne priorytety.

Wiele z nas zakłada sobie, że w Nowym Roku bardziej przyłoży się do treningów, zadba o zdrową dietę i zrzuci np. 5 kg dobrze jest mieć konkretne cele i nie porywać się z motyką na słońce. Bywa tak, że, jeden konkretny cel może dać nam więcej motywacji jak dziesięć mniejszych.

Czasem ciężko dotrzymać wyznaczonych celów i nie wszystkie jest łatwo spełnić. Dlatego warto wyznaczać sobie na początek takie przyziemne cele, które wiemy, że są dla nas na wyciągnięcie ręki. Nie bójmy się też sięgać wyżej, bądźmy ambitni i konsekwentni w dążeniu do celu.

Czasem jednak pomimo najlepszych chęci i starań bardzo trudno jest dążyć do wyznaczonego celu. Nie martw się nie jesteś w tym sama, nie wszystkim udaje się zrealizować pozytywnie postanowienia noworoczne, to nie powód do rozpaczy. Nadmiar postanowień niezrealizowanych zawsze możesz sobie przesunąć na początek kolejnego Nowego Roku.

Dlaczego nie dotrzymujemy postanowień noworocznych?

Przede wszystkim dlatego, że świat pędzi jak oszalały, żyjemy w ciągłym biegu, czasem mam wrażenie, że doba jest za krótka. Robiąc listę jeszcze w styczniu, mam w głowie pełny jej zarys, lecz w trakcie roku skupiam się już na sprawach codziennych, wpadam w wir obowiązków dnia codziennego, praca, dom, rodzina. Gubi nas rutyna. Czasem mamy tez problem natury psychologicznej i ciężko nam się przełamać.

Najczęstsze postanowienia noworoczne

  • zdrowie i dobre samopoczucie
  • dieta i waga w dół, to priorytet głównie dla kobiet
  • czas dla rodziny
  • wymarzony urlop
  • większe oszczędności
  • rzucenie palenia
  • ograniczenie słodyczy itp.

Postanowienia noworoczne bywają różne

Jak różni są ludzie i ich charaktery. Niektórzy chcą jeść np. mniej słodyczy jak ja, a jeszcze inni bardzo chętnie rzucili by palenie, lub wyjechali na jakiś super urlop do ciepłych krajów. Nowy Rok zawsze niesie ze sobą zmiany, niekoniecznie pozytywne, ale zróbmy wszystko by te zmiany były właśnie pozytywne dla nas i dla naszych bliskich czego życzę Wam i sobie!!! 🙂 Zastanów się dobrze czego tak naprawdę pragniesz w tym Nowym Roku i małymi kroczkami dąż do celu!!! Nowy Rok to czysta karta, zapełnij ją jak najlepiej i jak najładniej.

Zobacz również

Subscribe
Powiadom o
guest
12 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments
Mi-hau-hau

Postanowienia noworoczne niby takie to oczywiste i oklepane, jednakże jak ktoś chce coś zmienić w swoim życiu nie będzie przecież czekał cały rok… Trzeba mieć silną wolę, samozaparcie, motywację i do dzieła, a z doświadczenia wiem że początki są trudne, później już samo polecić 😏

Słodko Słodka

To prawda silna wola jest bardzo ważna w realizacji postanowień noworocznych, ale i nie tylko. Każdy z nas ma swoje jakieś cele mniejsze, większe, oby w tym Nowym Roku się spełniały 🙂

Patrycja Reszko

U mnie dwa postanowienia.Na razie si trzyzmam, choć to dopiero początek i duga droga przede mną

Słodko Słodka

To w takim razie trzymam za Ciebie kciuki i mam nadzieje, że wytrwasz w swoich postanowieniach 🙂

Edyta

W tym roku nie mam zadnych postanowien, za to kilka drobnych marzen. Ciekawe, czy sie spelnia 🙂

Słodko Słodka

Zawsze trzeba myśleć pozytywnie i mieć wiarę, że się uda. Nie można też siedzieć z założonymi rękami, trzeba pomagać w spełnianiu marzeń 🙂 Trzymam kciuki, żeby wszystkie Twoje marzenia się spełniły, te drobne i te grubsze również 🙂

Kasia

Mimo wszystko warto robić postanowienia noworoczne. Tylko nie ma się co za bardzo spinać przy nich 😉

Ewa

Niestety od zawsze miałam z tym ogromny problem, ponieważ motywacja do zmian utrzymuje się u mnie tylko przez pierwszy tydzień nowego roku. Za to bardzo podziwiam mojego męża, który postanowił sobie, że zdobędzie nowe uprawnienia. Z tego powodu zapisał się na kurs fgazy.

kasia

Ja przede wszystkim postanowiłam w końcu się leczyć i wyjść z nałogów. Udałam się do dobrego psychiatry, który mi pomógł tak naprawde, inaczej nie wiem co bym zrobiła, no ale jestem juz na prostej wiec jest coraz lepiej !!

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda Polityka prywatności

Polityka prywatności i cookies