Jak leczyć infekcje grzybicze za pomocą oleju kokosowego?

Materiał zewnętrzny
4 komentarze

Ze zdrowotnego punktu widzenia, olej kokosowy jest z pewnością bardziej interesujący w leczeniu skóry lub błon śluzowych niż w żywności. Antygrzybicznie i antybakteryjnie pozwala w szczególności na pokonanie infekcji grzybiczych paznokci, jamy ustnej, a nawet drożdży pochwowych.

Olej kokosowy jest koncentratem nasyconych kwasów tłuszczowych, tych, które muszą być ograniczone, aby nie blokować tętnic. Na skórze natomiast jest on niesamowity, ponieważ jest odżywczy i obfituje w korzystne witaminy. Jego kwasy tłuszczowe, a w szczególności kwas kaprylowy i kwas laurynowy (jego główny składnik), mają negatywny wpływ na losy grzybicy.

Można tu znaleźć środki naturalne i leki dostępne bez recepty, takie jak Germixil, który zwalcza grzyby, jednak dla tych, którzy chcą wiedzieć o naturalnych środkach opartych na oleju kokosowym, tutaj pokazuję różne sposoby jego wykorzystania

Olej kokosowy w celu złagodzenia grzybicy skóry

U źródła grzybicy skóry: dermatofity, grzyby odkładające się w fałdach, małe lub duże, wilgotne i gorące. Między palcami, głównie między dniami 3-4 i 4-5, gdzie przestrzeń jest bardziej ograniczona i może rozmnażać się i kolonizować inne przestrzenie między palcami, a następnie podeszwa stopy, jeśli się nie zatrzyma. Wtedy widzimy łuski, zaczerwienienia, pęknięcia, które również swędzą.

Jak stosować olej kokosowy do grzybicy skóry?

Aby zapobiec wydłużaniu się stopy sportowca lub leczyć pojawienie się grzybicy paznokci, najlepszym połączeniem jest olejek kokosowy (30 ml) z 30 kroplami każdego z olejków eterycznych: z drzewa herbacianego, trawy cytrynowej i cynamonu cejlońskiego, w ilości 2 aplikacji dziennie.

Olej kokosowy w celu złagodzenia grzybicy paznokci

Za każdym razem, gdy paznokieć jest częściowo pożółkły, pogrubiony i/lub popękany, to dlatego, że jest siedliskiem grzyba, tego samego, który porusza się między palcami u nóg. Onychomikoza jest często powikłaniem nieostrożnego sportowca.

Uwaga: Onychomikoza paznokci powinna być leczona jak najszybciej, każdy milimetr brakującego paznokcia liczy się jako dodatkowy tydzień leczenia. Dlatego najlepiej stosować się do zaleceń lekarza, który podejmie decyzję o leczeniu, w postaci lakieru filmogennego, który należy nakładać na obcięte paznokcie, raz dziennie lub dwa razy w tygodniu, w zależności od produktu przez kilka miesięcy: sterylizuje on paznokcie od powierzchni do głębokości.

Jak używać oleju kokosowego do grzybicy paznokci?

Aby zapobiec rozprzestrzenianiu się grzybicy paznokci u stóp sportowców lub leczyć jej wygląd, najrozsądniejszym połączeniem jest tu olejek kokosowy (30 ml) z 30 kroplami olejku z drzewa herbacianego, 30 kroplami olejku z trawy cytrynowej i 30 kroplami olejku cynamonowego, stosować 2 razy dziennie.

Grzybicze infekcje jamy ustnej

Zakażenie grzybicze jamy ustnej występuje zazwyczaj w wyniku urazów spowodowanych przez sprzęt stomatologiczny, palenia tytoniu lub niektórych zabiegów, leków na astmę, a w szczególności leków przeciwnowotworowych. Objawiają się one w postaci odleżyn rakowych, małych białawych osadów na błonie śluzowej policzków, które swędzą i palą się po podaniu pokarmu; lub czarnego języka.

Olej kokosowy: Płyn do płukania jamy ustnej przeciwko grzybom

Dwa razy dziennie płukać usta jedną łyżeczką olejku kokosowego z mieszanką olejku eterycznego z palisandru i mięty (po jednej kropli każdej), płukać usta przez 10 do 15 minut bez przełykania.

Stosować olej kokosowy w celu złagodzenia infekcji drożdżami pochwowymi
Jeśli pochwa jest zdrowa, to właśnie dzięki swojej florze bakteryjnej, laktobacillusom (między 100.000 a 1 mln /ml wydzieliny z pochwy) zachowuje ona swoją kwaśność, zapobiegając w ten sposób rozwojowi zarazków chorobotwórczych. Na przykład antybiotyk stosowany w przypadku infekcji dróg moczowych może zaburzyć równowagę tej ochronnej flory, podobnie jak wahania hormonalne, nadmierna lub nieodpowiednia higiena osobista, palenie tytoniu (które zmniejsza krążący poziom estrogenów), a także stres.

Konsekwencje: grzyby (najczęściej Candida albicans) rozmnażają się i powodują intensywne swędzenie na zewnętrznej stronie sromu, ale także białą wydzielinę.

Jak leczyć infekcje pochwy olejkiem kokosowym?

Płukanie sromu za pomocą okładu impregnowanego olejem kokosowym dwa razy dziennie lub specjalnie opracowanego produktu, dostosowanego do tego kwaśnego pH, dla najbardziej wrażliwych kobiet i w profilaktyce, w szczególności w przypadku przyjmowania antybiotyków.

Jaka jest różnica między olejem kokosowym a olejem koprowym?

Oba są zrobione z białka orzecha, białej części, która jest spożywana na surowo.

  • Olej kokosowy jest ekstrahowany ze świeżej pulpy, która jest tarta, a następnie tłoczona na zimno. Otrzymaną w ten sposób mleczną ciecz pozostawia się do odstawienia, zanim olej zostanie usunięty z powierzchni.
  • Olej z kopry jest ekstrahowany przemysłowo z suchej masy kokosowej.

healthweb.pl – choroby – objawy – leczenie

Zobacz również

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments
Monika

Olej kokosowy jest rewelacyjny! Dobrze, że o tym piszesz. Często naturalne metody mogą nam pomóc, nie wywołując przy tym skutków ubocznych. Moja mama stosuje go na łojotokowe zapalenie skóry głowy i jest z niego bardzo zadowolona.

Słodko Słodka

O zobacz nawet nie wiedziałam, że nawet na łojotokowe zapalenie skóry może pomóc, muszę zagłębić się bardziej w temat.

Edyta

Stosuje olej kokosowy na wlosy( nieregularnie) i czesciej na twarz i dlonie. I naprawde wszystkim polecam. Cera robi sie jasniejsza, wygladzona i nawilzona, super 🙂