Jak udekorować tort na komunię dla chłopca?

Materiał zewnętrzny
2 komentarze

Najważniejszym punktem każdej uroczystości jest tort. Jak udekorować tort na komunię dla chłopca, aby został zapamiętany na długo? Dowiedz się, jakie ozdoby sprawdza się najlepiej.

Jak udekorować tort na komunię dla chłopca?

Zacznijmy od wykończenia powierzchni tortu. W tym celu można zdecydować się na dekorowanie tortu kremem. W przypadku wypieku komunijnego najlepiej sprawdza się tynkowanie jasną masą, która będzie bazą pod subtelne lub kolorowe dodatki. Z kremu można również wykonać dekoracyjne szlaczki czy beziki, wystarczy do tego użyć rękawa cukierniczego i różnokształtnych tylek. Jeśli chcesz natomiast uzyskać jednolitą powierzchnię ciasta, zdecyduj się na dekorowanie tortu masą cukrową. Z tej plastycznej masy można wykonać również figurki z motywem komunijnym lub zakupić gotowe akcesoria.

Idealne ozdoby na tort komunijny dla chłopca

Kiedy mamy już idealnie otynkowaną lub pokrytą masą cukrową powierzchnię, można zabrać się za kolejny etap dekorowania. W tym celu można wykorzystać różnorodne ozdoby na tort komunijny. Ponadczasowym rozwiązaniem są posypki. W przypadku chłopięcego tortu można postawić na posypki w kolorze niebieskim lub srebrne bądź białe perełki. Dobrym rozwiązaniem jest także umieszczenie drewnianego lub złotego toppera z motywem komunijnym, np. z napisem „IHS” czy „Pierwsza Komunia Święta”. Z pewnością każdy chłopiec będzie ucieszony, jeśli na jego torcie znajdzie się opłatek komunijny i to z jego zdjęciem. Takie personalizowane akcesoria można zamówić w sklepach cukierniczych, np. tortytorty.pl. Dostępne są również uniwersalne opłatki z napisami czy grafikami o tematyce pierwszokomunijnej.

Niebanalne dekoracje na tort dla chłopca

Wyjątkowym rozwiązaniem jest z pewnością dekorowanie tortu jadalnymi kwiatami. Stokrotki, dalie czy magnolie, nadadzą wypiekowi elegancji, a zarazem lekkości. Dodatkowo warto zdecydować się na jadalne, waflowe gałązki oliwne czy pozłacane liście wiśni. Takie dodatki będą świetnie pasować do chłopięcej stylistyki.

Niezależnie od tego, czy dekorujesz tort dla chłopca, czy dla dziewczynki, pamiętaj, aby nie przesadzać z liczbą dodatków z motywami komunijnymi. Z racji tego, uniwersalne posypki oraz kwiaty sprawdzą się doskonale. Ponadto w przypadku tortu komunijnego dla chłopca można zastosować pyszną polewę z czekolady Callebaut i stworzyć wypiek w stylu drip cake. Taka nowoczesna dekoracja na pewno zwróci uwagę wszystkich gości. W związku z tym, że czekolada ta występuje również w wersji jasnej, znakomicie wpisze się w komunijną estetykę.

Zobacz również

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments
Wioleta Sadowska

Jeszcze parę;at i będę myślałam o takim torcie.