Klasyczny i nowoczesny porcelanowy zestaw do herbaty

Materiał zewnętrzny
4 komentarze

Najczęściej pijemy herbatę w kubkach lub specjalnych, odpornych na wysoką temperaturę szklankach. Co innego jednak taka codzienna herbata do śniadania lub przy pracy, a co innego jako forma małego przyjęcia, na przykład podwieczorku z ciastem. Jeśli stół ma wyglądać naprawdę elegancko, a podanie herbaty stanowi pewien rytuał niezastąpiony jest porcelanowy zestaw do herbaty.

Niezależnie od stylu i wzoru na pewno spełni swoje działanie. W biznesie porcelanowy zestaw do herbaty z logotypem firmy z pewnością podnosi prestiż – można w nim zaserwować herbatę kontrahentom, można też wykorzystać go jako niezobowiązujący, wykwintny upominek. Porcelanowy zestaw do herbaty to także świetny pomysł prezentu ślubnego lub z okazji przeprowadzki do nowego mieszkania. Rodzaj dekoracji i formę warto dopasować do gustów obdarowanego i stylu wnętrza.

Gdzie można kupić porcelanowy zestaw do herbaty?

Jeśli ma być naprawdę elegancki warto postawić na prawdziwą manufakturę. Zestawy, które można znaleźć w marketach to najczęściej słabej jakości masowa produkcja z Chin, ozdabiana maszynowo. Ceramikatulowice.pl to zakład o ponad 200-letniej tradycji. Ciekawostką jest fakt, że na początku XX wieku wyrobu manufaktury Tułowice cieszyły się wielkim powodzeniem na amerykańskim rynku. Ceramikatulowice.pl reaktywowała swoją działalność w 1991 roku. Obecnie produkuje nie tylko porcelanowe zestawy do herbaty, ale również kompletne serwisy obiadowe, a także pojedyncze modele zastawy stołowej ze szkła i porcelany. Na stronie internetowej ceramikatulowice.pl można składać zamówienia. W przypadku większych zamówić należy zwrócić się bezpośrednio do firmy, która realizuje również projekty klientów. Cały proces produkcji od projektu po zdobienie gotowej zastawy przebiega na terenie ceramikatulowice.pl

Jak powstaje porcelanowy zestaw do herbaty?

Ceramikatulowice.pl używa do produkcji własnej porcelany. Najbardziej eleganckie zestawy do herbaty powstają ze specjalnej odmiany porcelany zwanej New Bone China. Filiżanki z niej wyróżniają się cienkimi ściankami i pięknym lekko kremowym kolorem. Są też bardziej odporne na mechaniczne uszkodzenia. Zestawy tego typu są najczęściej ręcznie malowane. Oprócz zdobienia ręcznego stosowane są też inne techniki – druk i naklejanie. Do wyboru są porcelanowe zestawy do herbaty w stylu klasycznym lub o współczesnej formie i designie. Wszystkie jednak prezentują się równie elegancko, a jakość można porównać z najbardziej renomowanymi manufakturami porcelany na świecie.

Zobacz również

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments
Wioleta Sadowska

Piękny zestaw. Rewelacyjnie się prezentuje.

Słodko Słodka

Mam słabość do tego typu rzeczy.

Kasia

Lubię i takie i takie 🙂