Kompromis dla par – ten materac powinniście mieć we wspólnym łóżku!

Artykuł sponsorowany
4 komentarze

Obecnie rośnie świadomość naszego społeczeństwa, jeśli chodzi o rolę zdrowego wypoczynku. W związku z tym sporo mówi się o tym, jaki materac będzie dla nas najlepszy oraz jakie kwestie warto wziąć pod uwagę. Trochę inna stacja jest w przypadku par – w końcu jeden materac użytkują dwie osoby. Jaki zatem model będzie idealny we wspólnym łóżku?

Materac dla par – co uwzględnić przy wyborze?

Chcąc zakupić wysokiej jakości materac dla par, należy przede wszystkim zastanowić się, nad osobistymi potrzebami i preferencjami. Usiądźmy i zapiszmy sobie na kartce, jaki powinien być nasz idealny materac spania. Kwestia ta obejmuje:

  • rodzaj wypełnienia – to właśnie od niego zależą liczne właściwości produktu do spania,
  • stopień twardości – wybierany na podstawie wagi, wzrostu oraz osobistych upodobań,
  • rozmiar – tyczy się to przede wszystkim szerokości, na którą wpływa metraż sypialni oraz to, ile miejsca chcemy mieć,
  • alergie – osoby uczulone powinny decydować się na modele antyalergiczne.

Po ustaleniu, jaki materac będzie dla nas najlepszy, warto usiąść z partnerem i porównać zapisane informacje. Pomoże to w wybraniu najlepszego modelu oraz osiągnięciu kompromisu.

Jeden wspólny materac – jaki model będzie najlepszy?

Jeden materac to idealne rozwiązanie dla par, których osobiste preferencje są zbliżone i wiele punktów pokrywa się lub mogą podlegać kompromisowi. Najczęściej dotyczy to partnerów o podobnej wadze. A czy powinien się wyróżniać taki materac? Powinien mieć minimum 140 cm szerokości, czyli 70 cm na osobę. Stanowi to minimalną ilość miejsca do komfortowego wypoczynku. Najlepiej sprawdzają się tutaj także modele sprężynowe, gdyż to właśnie one gwarantują wysoką elastyczność punktową oraz możliwość redukcji drgań. Jednak współczesne modele hybrydowe czy piankowe nie są gorsze! Inną kwestią jest twardość. Tutaj producenci oferują modele z 2 różnymi twardościami lub możliwością stworzenia 4, a nawet 6 różnych twardości! Wszystko zależy od wybranego przez nas modelu, dlatego warto dokładnie wczytać się w specyfikację.

Dwa materace w jednym łóżku – dobre czy złe rozwiązanie?

Dwa materace to zdecydowanie droższa opcja. Warto jednak ją rozważyć, gdyż jest to inwestycja w zdrowy sen na lata. Idealnie sprawdzi się to u dla par, które mają kompletnie inne preferencje i nie mogą pójść na ustępstwa, gdyż grozi to obniżeniem jakości snu. W tym przypadku ogranicza nas jedynie szerokość ramy łóżka. W ofercie sklepów stacjonarnych i internetowych znajdziemy modele 80×200 cm (np. Janpol Hermes czy Hilding Funky), które po ułożeniu obok siebie dadzą nam 160 cm szerokości. Jednak największy wybór mamy w modelach o wymiarach 90×200 cm. Oprócz tego zadbajmy, aby wybrane przez nas modele były takiej samej wysokości. Pozwoli to na uniknięcie odczuwalnej w czasie snu różnicy w wysokości podłoży. Poza tym – mamy pełną swobodę w wybieraniu najlepszego dla siebie modelu!

Poduszka i kołdra w łóżku małżeńskim – jaka jest ich rola?

Niezależnie od tego, czy lubimy się przytulać w nocy, czy spać do siebie plecami – warto postawić na dwie osobne poduszki. Najczęściej mają one wymiary 50×80 cm lub 70×90 cm. Świetnie sprawdza się w dużych łóżkach, zwłaszcza gdy przy ich wyborze uwzględnia się stopień twardości, wysokość czy rodzaj wypełnienia. Jest to niezwykle ważne, gdyż umożliwia najlepsze wsparcie górnych partii ciała, czyli głowy, barków oraz kręgosłupa w odcinku szyjnym. Inną kwestią jest kołdra. Tutaj, podobnie jak w przypadku materaca, możemy zainwestować dwa osobne modele. Jednak najchętniej wybieraną opcją jest jednak kołdra, która jest dość szeroka. Zaleca się, aby wybrany przez nas model był 20-40 cm szerszy od materaca, jednak w przypadku par świetnie sprawdzą się szerokie modele. Inwestycja w kołdrę wiąże się z gwarancją komfortu termicznego oraz przyjemnego wrażenia otulenia – i to nie tylko przez partnera!

Urządzając komfortową sypialnię dla par, nie można zapomnieć o wygodnym podłożu do spania. Materac dla par wiąże się z kompromisami, jednak należy mieć tutaj na uwadze przede wszystkim zdrowy sen. Jeśli tylko nasze różnice w preferencjach są zbyt duże – to nie wahajmy się postawić na dwa osobne materace na jednym stelażu!

Zobacz również

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments
Wioleta Sadowska

Wypełnienie materaca jest bardzo istotne. Ciekawy artykuł.

Monika

Bardzo ciekawe porady! Uważam, że sypialnia to najważniejsze miejsce w całym domu, dlatego powinna być porządnie urządzona. Wygodne łóżko już mam, ale zastanawiam się nad zmianą koloru ścian oraz zastosowaniem tynku dekoracyjnego.

Mariola

Komfort snu ma dla mnie bardzo duże znaczenie, przez co przywiązuje bardzo dużą wagę, co do materaca, na którym śpię. Mój obecny wymaga już wymiany na nowszy model, przez co rozglądam się już za różnymi opcjami. Jednakże z mężem nie możemy się, jak na razie dogadać, co do stopnia twardości. Ja wolę miękkie materace, a on twardsze. Może opcja z dwoma materacami faktycznie by się u nas sprawdziła! Dzięki za inspirację. 🙂