Monopoly Deweloper rodzinna gra strategiczna

Słodko Słodka
4 komentarze

Jesteśmy już po feriach zimowych, ale jeszcze przed zaopatrzyliśmy się w kilka nowych gier planszowych. W końcu oprócz nauki dzieciakom należy się również chwila przyjemności i wytchnienia. A my uwielbiamy gry planszowe. Wstyd się przyznać, ale już dawno do naszej kolekcji, nie doszła żadna nowość. W pierwszym tygodniu ferii niestety pogoda nam nie dopisała. W czasie deszczu dzieci się nudzą, więc zaświtała mi taka myśl ”robimy tydzień gier planszowych” ach co to były za emocje!!! W końcu i ja mogłam poczuć się trochę jak dziecko. Przy okazji odkurzyliśmy też dawno nie wyciągane gry z półki. Na pierwszy ogień poszło Monopoly Deweloper rodzinna gra strategiczna. Monopoly to klasyka, bestsellerowa seria gier znana na całym świecie od wielu lat. Jest to też taki powrót do przeszłości i czas na wspomnienia związane konkretnie z tą grą.

Gry strategiczne to jest to co lubimy najbardziej

W dzisiejszych czasach dzieci i młodzież chyba najwięcej czasu spędzają przed komputerem, laptopem, czy z tabletem w dłoni. Staramy się ograniczać te sprzęty, ale jak wiadomo bywa różnie. Jeśli już pozwalamy młodemu grać na kompie, to są to najczęściej gry strategiczne, dostosowane do jego wieku. Takie gry uczą zarządzania, współpracy, pozwalają ćwiczyć koncentracje, co się przełoży na dorosłe życie, czyli koncentracja i nastawienie na realizację wyznaczonego celu, zadania w pracy.

Przejdźmy do naszej planszówki Monopoly Deweloper, to rodzinna gra strategiczna dla trochę starszych dzieci, my z naszym 8-latkiem świetnie się bawiliśmy. Gra jest ciekawa i wciągająca. Jak to z dziećmi bywa nie lubią przegrywać, więc po każdej przegranej była gra rewanżowa. Nasz smyk był zachwycony i w zasadzie pierwszy tydzień ferii graliśmy namiętnie w Monopoly. Świetna zabawa i rozrywka dla całej rodziny. Teraz, gdy ferie się skończyły, jesteśmy umówieni z młodym na weekend. Najczęściej niedziela to u nas dzień gier planszowych. Generalnie na rynku jest bardzo dużo wersji gry Monopoly i co ciekawe mój mąż się uaktywnił i stwierdził że moglibyśmy kupić jeszcze inną wersje Monopoly – Naruto, więc jak sami widzicie nawet fani mangi coś dla siebie zjadą.

Na czym polega gra Monopoly Deweloper i co znajdziesz w zestawie

Gra ta nie należy do skomplikowanych i w zasadzie nie trzeba dużo zagłębiać się w instrukcje, żeby załapać o co chodzi. Jednak polecam przeczytać instrukcje, bo nie jest długa, lecz krótka i treściwa jak to stwierdził nasz smyk. Gracze poruszają się po planszy kupując nieruchomości. W trakcie gry, za każdym razem, gdy czyjś wynik rzutu kośćmi będzie równy liczbie podanej na jednej z Twoich kart własności, będziesz pobierać zasoby budowlane takie jak wywrotki, dźwigi, koparki i łodzie. Gracze budują również na środku planszy, czyli na wyspie bloki budownicze swojego miasta, im więcej gracz zbuduje, tym więcej zdobędzie punktów. Gra kończy się, gdy zostanie zbudowany penthouse. Wtedy gracz z największą liczbą punktów wygrywa. Ta rodzinna gra planszowa przeznaczona jest dla 2-4 graczy w wieku od 8 lat. Jest to jedna z tych gier, która wciągnie starsze dzieci i dorosłych. To taka gra na długie lata można powiedzieć, także warto w nią zainwestować. Jedna rozgrywka zajmuje mniej więcej od 1-2 godz.

Otwieramy pudełko, a w zestawie znajdziesz:

  • plansze
  • karty
  • pionki
  • budynki
  • pojemniki na zasoby
  • banknoty
  • instrukcja

Podsumowując

Gra jest ciekawa i wciągająca. Opinie są różne na jej temat, nam jednak bardziej przypadła ta wersja do gustu jak klasyczne monopoly. Świetna zabawa i odskocznia nie tylko dla dzieciaków, ale i dla całej rodziny. Polecamy serdecznie, u nas ta gra to strzał w dziesiątkę!!! Taka gra świetnie sprawdzi się na prezent dla dziecka czy to na święta, czy urodziny. My bardzo lubimy gry planszowe rodzinne i mamy ich naprawdę pokaźny zestaw na półce u syna w pokoju. Na pewno jest to wspaniałe urozmaicenie i zagospodarowanie czasu, odmóżdżenie się, zacieśnianie więzi z dzieckiem. Można przyjemnie spędzić czas bez wychodzenia z domu. Gry planszowe to jeden z najlepszych sposobów na rodzinne spędzanie czasu.

Wpis powstał we współpracy z TaniaKsiazka.pl

Zobacz również

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments
Olga

Super gra! Uwielbiamy całą rodziną od czasu do czasu usiąść razem i pograć w jakąś plaszówkę. Ostatnio również wkręciliśmy się w układanie klocków. Nasz syn dostał ostatnio zestaw marki Cobi i wraz z mężem pomagamy mu budować różne budowle.

Mirosława Dudko

Super gra 🙂

Wioleta Sadowska

W tę grę jeszcze nie grałam. Na pewno warto.