Olej lniany – skarb tłoczony na zimno

Materiał zewnętrzny
4 komentarze

Len jest rośliną o wielu zastosowaniach. Wykorzystuje się go w branży spożywczej, odzieżowej, jak również farmaceutycznej. To właśnie jego nasionom zawdzięczamy prozdrowotny produkt, jakim jest olej lniany. Stosowanie go może pozytywnie wpłynąć na organizm. W jaki sposób?

​Olej lniany tłoczony na zimno i korzyści z jego przyjmowania

Olej lniany to bogate źródło kwasów z grupy omega. Spożywając go, dostarczasz do organizmu cenne sterole, karotenoidy i substancje fenolowe. Wystarczy dodać kilka kropel oleju do sałatki lub spożywać go bezpośrednio, by odnieść korzyści z jego leczniczych właściwości. A zdecydowanie warto, ponieważ należy do nich wzmocnienie odporności, poprawa koncentracji, obniżenie ciśnienia, lepsze zdrowie psychiczne oraz piękniejsza skóra. Ponadto olej lniany tłoczony na zimno reguluje poziom cholesterolu i glukozy, zapobiega chorobom układu krążenia, jak również może hamować rozwój komórek nowotworowych. Warto jednak wiedzieć, że olej olejowi nierówny. Nie każdy olej lniany będzie przynosił takie korzyści. Jaki produkt w takim razie powinieneś wybrać?

​Olej lniany – jak powinien być pozyskiwany?

W przypadku oleju lnianego wszystko zależy od sposobu pozyskiwania i obróbki. Dobry olej to taki, który powstaje bez użycia konserwantów czy innych środków chemicznych. Len naturalnie dorastający na zielonych terenach to świetny materiał na produkcję oleju wysokiej jakości. Ale aby nie zmarnować tego potencjału, nasiona nie mogą być tłoczone w wysokich temperaturach. Spowodowałoby to bowiem, że produkt straciłby swoje właściwości. Olej lniany powinien być tłoczony wyłącznie na zimno, tak jak to ma miejsce tutaj https://sklep.olejewielkierychnowo.pl/produkt/olej-lniany-tloczony-na-zimno/. Bardzo ważne jest również, aby olej nie był rafinowany czy filtrowany. Dlaczego? Ponieważ najwięcej korzyści przyniesie, gdy zachowa swoją naturalną formę. Okaże się wtedy doskonałym dodatkiem do wielu potraw, alternatywą dla niektórych kosmetyków oraz remedium na różne schorzenia.

Zobacz również

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments
Krystyna

Dziekuję bardzo, za skarbnicę wiedzy odnośnie tego oleju. Na pewno zagości w mojej kuchni na stałe 😉

Kasia

Olej lniany to cudny składnik naturalnych kosmetyków. Właściwie sam jest kosmetykiem. Polecam serdecznie