Suszone owoce – idealna przekąska do szkoły i do pracy

Materiał zewnętrzny
2 komentarze

Wychodząc na pracy lub szkoły, warto zabrać ze sobą coś do jedzenia. Nie brakuje osób, które sięgają po ciastka i słone przekąski. Nie jest to najlepszy wybór. Zdecydowanie lepiej sprawdza się to, co zdrowe. Do takich przegryzek zaliczane są suszone owoce, których wybór jest tak duży, że każdy z łatwością znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Jest to najlepszy przykład zdrowej i przede wszystkim naprawdę smacznej przekąski, po którą sięgać można bez względu na wiek. Suszone owoce są bowiem odpowiednie zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Dlaczego suszone owoce to dobra przekąska?

Suszone owoce są naprawdę bardzo zdrowe. Zawierają one całe mnóstwo składników odżywczych, które są potrzebne naszego ciału. Jeśli będziesz sięgać po nie regularnie, możesz mieć pewność, że twój organizm będzie otrzymywał solidną porcję:

  • witamin;
  • minerałów;
  • błonnika.

Doskonale zaspokajają głód. Są słodkie, co sprawia, że stanowią bardzo dobrą alternatywę dla niezdrowych słodyczy, które pełne są szkodliwych tłuszczy trans. Po owoce suszone bardzo chętnie sięgają sportowcy, co najlepiej pokazuje, że ich spożywanie przynosi szereg korzyści naszego organizmowi. Powinny polubić je również kobiety w ciąży. Przygotowując śniadanie do pracy czy do szkoły, warto umieścić w pudełku lub torebce z jedzeniem kilka owoców suszonych. Mogą to być śliwki, morele, daktyle, żurawina itp.

Jak powstają suszone owoce?

Owoce można oczywiście suszyć samodzielnie. Trzeba jednak pamiętać, że zajmie to naprawdę dużo czasu. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest zakup gotowych owoców suszonych. Proces suszenia odbywa się w specjalnych suszarniach. Temperatura jest tak dobrana, aby owoce wysychały, a nie paliły się. Podczas suszenia tracą około osiemdziesiąt procent wody. To właśnie dlatego są tak trwałe. Te dobrze wysuszone można naprawdę długo przechowywać, nie obawiając się przy tym, że zaatakuje je pleśń.

Dlaczego suszone owoce są dobrą alternatywą dla niezdrowych przekąsek?

Każdy z nas ma czasem ochotę na coś słodkiego. Kawałek czekolady czy batonik zjedzone od czasu do czasu nie są problemem. Gorzej, kiedy po słodkości sięgamy niemalże codziennie. Jeśli zaliczasz się do osób, które lubią słodkości, lepiej postaw na zdrową alternatywę. Taką są właśnie suszone owoce, które nie zawierają szkodliwych tłuszczy trans i wielu innych dodatków groźnych dla naszego organizmu. Wysuszone owoce zachwycają słodkim smakiem. Jednocześnie mają zdecydowanie mniej kalorii niż czekolady, gotowe ciastka, ciasta i batony. Ich spożywanie przynosi również dodatkowe korzyści. Z uwagi na to, że zawierają naprawdę duże ilości błonnika korzystnie wpływają na pracę układu pokarmowego. Jeśli będziesz jeść je regularnie, wypijając również odpowiednią ilość płynu, możesz zapomnieć o zaparciach. Pamiętaj jednak, aby kupować naprawdę dobrej jakości suszone owoce. Stawiaj na sklepy cieszące się dobrą opinią i renomowanych producentów.

Zobacz również

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments
Wioleta Sadowska

Od czasu do czasu lubię sobie podjeść takie suszone owoce.