W jaki sposób można przedłużyć paznokcie za pomocą bazy hybrydowej?

Materiał zewnętrzny
0 komentarze

Mimo wielu starań nie udaje Ci się zapuścić paznokci? Weź sprawy w swoje ręce. Naucz się przedłużania płytki za pomocą bazy hybrydowej. Dojście do perfekcji zajmie trochę czasu, ale efekt jest wart zachodu. Od czego powinnaś zacząć?

Przedłużanie paznokci za pomocą bazy to rozwiązanie dla wielu kobiet. W pierwszej kolejności polubią je posiadaczki łamliwych paznokci (chociaż przed rozpoczęciem tego typu zabiegów, warto wzmocnić je najpierw odżywką). Poza tym to ratunek dla tych z nas, które nie potrafią zapanować nad niechlubnym odruchem gryzienia paznokci. Urok długiej, naturalnie wyglądającej płytki docenią również eksperymentatorki. To właśnie one lubią często zmieniać stylizacje, testować różne długości i kształty paznokci.

Czego potrzebujesz do przedłużenia paznokci?

Jak przedłużyć paznokcie hybrydowe, kiedy posiadasz już lampę i odpowiednie produkty? Za pomocą bazy o właściwościach budujących! Być może na co dzień używasz jej jako podkładu do swojego manicure’u, by wyrównać i utwardzić płytkę naznaczoną naturalnymi ubytkami. Nowoczesna baza hybrydowa pozwala dodatkowo nadbudować ją o kilka mm lub nawet 1 cm, znajdziesz ją np. w sklepie internetowym Cosmetics Zone. Nie uda Ci się przedłużyć płytki bez specjalnych szablonów. Kupisz je w zestawach po kilkadziesiąt sztuk. Są one jednorazowe.

Przedłużone paznokcie za pomocą bazy hybrydowej wyglądają bardzo estetycznie

Dopiero planujesz zakup lampy i pozostałych akcesoriów? Najlepszą skuteczność uzyskasz dzięki technologii LED lub DUAL LED. W krótszym czasie pozwalają one na skuteczne utwardzenie produktów. To szczególnie ważne w przypadku przedłużania płytki, które wymaga nałożenia większej ilości bazy.

Zanim nałożysz bazę hybrydową…

Jeśli chcesz, żeby Twoje przedłużone paznokcie były trwałe, powinnaś zaaplikować bazę na starannie przygotowaną płytkę. Skórki możesz wyciąć za pomocą cążek, odsunąć patyczkiem lub radełkiem. Paznokcie zmatowisz bloczkiem polerskim. Kiedy wykonujesz hybrydę, zapewne odtłuszczasz je cleanerem. W przypadku tego zabiegu warto dodatkowo pokusić się o użycie primera kwasowego lub bezkwasowego. Dzięki temu produktowi baza hybrydowa wzmacniająca paznokcie zyska lepszą przyczepność.

Teraz możesz przyłożyć szablon pod paznokieć. Już na tym etapie liczą się precyzja i staranność. Szablon należy zrolować, przyłożyć jak najściślej do spodu wolnego brzegu każdego paznokcia, pamiętając, by linie pomocnicze przebiegały przez jego środek i skleić. Odpowiednio spiłowanie płytki, a także docięcie formy, ułatwią skuteczność tych zabiegów. Znajdź w internecie profesjonalnie nagrany instruktaż, który pokaże krok po kroku, jak wykonywać poszczególne czynności.

Jak przedłużyć paznokcie bazą?

Kiedy już przytwierdziłaś szablon, możesz przystąpić do budowania płytki. Baza pod paznokcie hybrydowe o odpowiedniej gęstości ułatwi aplikację. Najpierw budujesz tzw. szkielet. To cienka warstwa, która pozwala wstępnie określić długość i kształt paznokcia. Po utwardzeniu go w promieniach lampy będziesz mogła delikatnie usunąć szablon.

Nowoczesna baza hybrydowa pozwala nadbudować płytkę nawet o 1 cm 

Kolejna warstwa to również baza hybrydowa. Musisz zbudować za jej pomocą apeks i krzywą C, czyli łuki występujące na naturalnej, długiej płytce. Jeśli zrobisz to niepoprawnie, przedłużony paznokieć szybko się złamie, a skutkiem ubocznym może być nawet poważne uszkodzenie macierzy.

Kiedy baza utwardzająca pod hybrydę stworzy solidne paznokcie, pozostanie Ci tylko nadanie im ostatecznego szlifu. Wygładź je i nadaj wybrany kształt za pomocą pilnika o gradacji 100/180. Teraz możesz skończyć stylizację tak, jak zawsze. Nałóż jedną lub dwie warstwy koloru, dodaj zdobienia lu wybrane efekty i zabezpiecz całość za pomocą topu.

Zobacz również

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments