Czym się kierować wybierając bidony dla dzieci? Podpowiadamy!

Materiał zewnętrzny
0 komentarze

Bidony to akcesoria, które są chętnie kupowane przez rodziców małych dzieci. Nie ma w tym nic dziwnego – w końcu sprawdzają się na każdym spacerze, wycieczce i zawsze wtedy, gdy picie z otwartego kubka jest niemożliwe. Zdawać by się mogło, że wybór bidonu to prosta sprawa, jednak liczba modeli dostępnych na rynku sprawia, że łatwo się pogubić. Jaki zatem bidon dla dziecka będzie najlepszy? W naszym dzisiejszym artykule znajdziesz sporo praktycznych wskazówek.

Jak wybrać bidon dla niemowlaka?

Podstawowym naczyniem do picia płynów, które powinno być używane przez niemowlaka już w momencie rozszerzania diety, jest kubek otwarty. Mimo iż pierwsze próby korzystania z niego mogą skończyć się różnie, z czasem maluszek nauczy się jego obsługi. O ile rozwiązanie to w domu sprawdzi się świetnie, na spacery i wycieczki lepiej zabrać bidon. Na co więc zwrócić uwagę, wybierając bidon dla niemowlaka?

Jedną z najważniejszych kwestii jest rurka, która nie powinna być zbyt gruba, ani zbyt cienka. W pierwszym z tych przypadków przepływ wody jest zbyt duży i niemowlę może się zakrztusić. Z kolei zbyt cienka rurka utrudni picie wody i zniechęci maluszka do podejmowania kolejnych prób.

Duże znaczenie ma także pojemność. W przypadku niemowlaka lub rocznego dziecka wystarczający będzie bidon o pojemności do 240 ml. Warto to mieć na uwadze, gdyż mniejsze modele są lżejsze, poręczniejsze i wygodniejsze. Zastanawiasz się, gdzie go kupić? Bidony znajdziesz w wielu sklepach internetowych, a jednym z nich jest asplaneta.pl, który cieszy się pozytywnymi opiniami wielu rodziców.

Jak wybrać bidon dla trzyletniego dziecka?

Dla dzieci w wieku przedszkolnym najlepszym wyborem będzie bidon o nieco większej pojemności, wynoszącej minimum 350 ml. Ważne jest także to, aby był jak najbardziej szczelny – zwłaszcza wtedy, gdy ma być używany poza domem. Zwróć także uwagę na system obsługi, z którym Twój maluch bez problemu sobie poradzi. Upewnij się również, czy bidon nie ma trudno dostępnych miejsc i zakamarków, które mogłyby być trudne w utrzymaniu w czystości.

Bidon dla trzyletniego dziecka, poza wymienionymi wyżej cechami, powinien być także atrakcyjny wizualnie. Wówczas maluch chętniej będzie z niego korzystał i wyrobi sobie zdrowy nawyk picia wody. Szeroki wybór oraz bogata gama wzorów i kolorów sprawia, że Twój przedszkolak bez trudu znajdzie swój wymarzony model, z którym nie będzie chciał się rozstawać.

Zobacz również

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments