Jak wybrać termowentylator do łazienki?

Materiał zewnętrzny
0 komentarze

Komfort cieplny w łazience to klucz do wygodnego korzystania z tego pomieszczenia. Osiąga się go dzięki zastosowaniu wydajnych systemów grzewczych. W wielu wnętrzach chętnie wykorzystuje się również dodatkowe produkty, jak choćby niezmiernie praktyczne termowentylatory.

Kiedy warto ustawić termowentylator w łazience? Czym się kierować podczas wybierania konkretnego modelu? O tym wszystkim napiszemy poniżej.

Jak działa termowentylator?

Termowentylatory to urządzenia grzewcze, które chętnie wykorzystuje się w rozmaitych wnętrzach – domowych, biurowych, usługowych lub magazynowych. Szybko podnoszą temperaturę, by zapewnić optymalne warunki cieplne w danym pomieszczeniu.

Jak działa takie urządzenie? Składa się ono z dwóch modułów: grzałki oraz wentylatora, który najpierw zasysa powietrze z tyłu przez otwory z filtrami, a po ogrzaniu wydmuchuje je od przodu do pokoju. Taka konstrukcja i sposób działania sprawiają, że elektryczne termowentylatory, jak te dostępne na stronie: Econovli.pl, pozwalają szybko i skutecznie uzyskać optymalną temperaturę w pomieszczeniu.

Kiedy stosuje się termowentylatory?

Łazienki to niezmiernie specyficzne wnętrza, w których odczucie chłodu i różnicy temperatur jest zazwyczaj bardzo duże – zwłaszcza gdy wychodzimy z wanny lub spod prysznica. Dba się zatem o to, by w przestrzeni kąpielowej panowała nieco wyższa temperatura niż w innych strefach mieszkalnych. Powinna ona osiągać ok. 22-24 stopni lub nawet 26 stopni, szczególnie jeśli z wnętrza korzystają małe dzieci.

Dlaczego warto postawić na termowentylatory? Przede wszystkim przy ich pomocy da się w bardzo krótkim czasie podnieść temperaturę do pożądanej wartości. Pozwala to uzyskać komfortowe warunki, bez generowania nadmiernych kosztów. Termowentylatory stanowią więc idealne uzupełnienie dla standardowego systemu grzewczego. Można je wykorzystywać zawsze wtedy, gdy jest taka potrzeba – np. w czasie kąpieli najmłodszych członków rodziny.

Urządzenia tego typu sprawdzają się też fenomenalnie poza głównym sezonem grzewczym. Dzięki nim da się podnieść temperaturę w pomieszczeniu wiosną i jesienią, gdy jest chłodno a odpalenie centralnego ogrzewania jest nieopłacalne lub niemożliwe ze względu na korzystanie z miejskiego ogrzewania sieciowego.

Jak wybrać idealny termowentylator?

Podczas poszukiwań idealnego modelu termowentylatora warto oczywiście zwrócić uwagę na kwestię wyglądu. Grzejnik powinien wpisywać się wizualnie w całościową aranżację. Sporo wskazówek na to, jak modnie urządzić pomieszczenie kąpielowe można znaleźć choćby na stronie: projektydompasja.com.pl.

Nie można również zapominać o kluczowych parametrach technicznych. Co się liczy przy wyborze termowentylatora?

Modele ścienne czy przenośne?

Na samym początku warto zastanowić się, do czego termowentylator ma być używany. Na rynku da się bowiem łatwo znaleźć różne modele stojące i naścienne.

Rozwiązania podłogowe to urządzenia przenośne, które bez trudu ustawia się w dowolnym miejscu, by szybko i skutecznie podnieść w nim temperaturę. Modele naścienne zazwyczaj służą do użytkowania w jednym konkretnym punkcie łazienki – warto zatem od razu zaplanować przestrzeń tak, by zapewnić im optymalne funkcjonowanie (np. by nic nie przysłaniało grzejnika).

Inne parametry techniczne – komfort korzystania z łazienki

Innym ważnym kryterium, które trzeba brać pod uwagę przy wyborze grzejnika, jest jego moc. Najczęściej w niewielkich przestrzeniach wystarczają urządzenia o mocy do 1000 W. Jeśli jednak przestrzeń jest większa lub zależy nam na szybkim nagrzewaniu powietrza, wówczas lepiej zdecydować się na modele o większej mocy – do 2000 W.

Niezmiernie przydatną funkcją w przypadku termowentylatorów jest opcja regulowania mocy, co pozwala dopasować pracę urządzenia do warunków panujących w danym momencie w łazience. Ułatwia do skuteczne ogrzanie pomieszczenia oraz zbudowanie komfortu cieplnego dla wszystkich użytkowników.

Podczas zakupów urządzeń mobilnych trzeba zwrócić uwagę na długość przewodu. Może to bowiem mieć spory wpływ na wygodę stosowania grzejnika w różnych częściach domu przy ograniczonym dostępie do gniazdek elektrycznych.

Ciepła i przytulna łazienka – odpowiednie urządzenia grzewcze w pomieszczeniu

Niewielkie termowentylatory to urządzenia o wielkiej funkcjonalności. Przydają się bardzo do ogrzewania łazienki jako grzejniki podstawowe lub uzupełniające. Zawsze warto mieć je pod ręką, by zapewnić sobie oraz bliskim optymalne warunki podczas kąpieli i przyjemnego relaksowania się po długim, intensywnym dniu wypełnionym obowiązkami.

Zobacz również

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments