Jak zorganizować i zaoszczędzić czas w kuchni?

Materiał zewnętrzny
0 komentarze

Szukasz oszczędności w domowym budżecie? Statystyki pokazują, że w gospodarstwach domowych najwięcej pieniędzy wydaje się na produkty spożywcze. Jednak dobra organizacja pozwoli Ci nie tylko zredukować koszty, ale też ograniczyć czas spędzony w kuchni. Najlepszym sposobem na to są świadome zakupy i planowanie.

Przygotuj listę zakupów

Największym błędem podczas robienia zakupów – stacjonarnie lub online – jest brak listy. Wtedy pojawia się ogromny chaos, a Ty ostatecznie kupujesz to, na co masz ochotę, a nie to, czego potrzebujesz. W ten sposób możesz stracić naprawdę sporo pieniędzy. Dlatego zmień nastawienia i sposób działania – po prostu postaw na planowanie. Jeszcze przed wizytą w sklepie stwórz menu i listę zakupów. Kupuj jedynie produkty z listy, a na pewno nie zabraknie Ci towaru.

Korzystaj z zakupów online z dowozem

Czy wiesz, że robienie zakupów przez Internet pozwoli Ci zaoszczędzić nie tylko czas, ale również pieniądze? W końcu nie będziesz wtedy narażony na działania marketingowe przygotowane przez sklep bądź producentów. Ma to ogromne znaczenie, jeśli zdarzyło Ci się iść na zakupy, gdy jesteś głodny. Właśnie wtedy jesteś najbardziej narażony na manipulację, więc pewnie niejednokrotnie wyszedłeś z supermarketu z torbą pełną niepotrzebnych produktów.

Poza tym sklepy typu Lisek.app (zakupy do domu nawet w 10 minut) pozwalają Ci na jeszcze dokładniejsze przemyślenie swoich zakupów. Po prostu skupiasz się przede wszystkim na produktach z listy, możesz jeszcze dokładniej zastanowić się, czy dany towar jest Ci potrzebny i w każdej chwili możesz kontrolować wartość zamówienia. Tym samym Twoje zakupy będą znacznie bardziej ekonomiczne, dlatego to jeden z najskuteczniejszych sposobów na oszczędność pieniędzy.

Zorganizuj przestrzeń w kuchni

Szafki kuchenne potrafią skrywać wiele ciekawych urządzeń, przypraw czy produktów spożywczych z długim terminem przydatności. Dlatego, jeśli chcesz zaoszczędzić czas w kuchni, to zadbaj o lepszą organizację tej przestrzeni. Wyciągnij wszystkie rzeczy, jakie są w szafkach i szufladach, a następnie umieść je zgodnie z częstotliwością użytkowania.

Stwórz księgę z przepisami i najchętniej wybieranymi daniami

Jak często zastanawiasz się, co przygotować na obiad, kolację, deser lub wizytę gości? Z pewnością tracisz mnóstwo czasu i energii na takie rozmyślania i szukanie inspiracji. Dlatego doskonałym pomysłem jest autorska księga czy zeszyt z przepisami, które lubisz najbardziej, są sprawdzone i naprawdę smaczne. Wystarczy, że podzielisz go na kilka kategorii – śniadania, desery, obiady, kolacje, dania wykwintne, przekąski itp. Następnie zacznij uzupełniać te przestrzenie ulubionymi przepisami. Ważne jest tylko to, żebyś stopniowo rozszerzał tę listę, a z pewnością nie będziesz narzekać na nudę.

Taka księga stanie się ogromnym ułatwieniem, bo nie będziesz musiał zaglądać do wielu książek kucharskich czy stron z przepisami, gdy będziesz szukać inspiracji. Wystarczy, że zapiszesz je w jednym miejscu, a zaoszczędzisz mnóstwo czasu. Szczególnie w dni, kiedy pracujesz to spore ułatwienie.

Zobacz również

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments