Jakie worki do kosza na pieluchy warto kupić?

Materiał zewnętrzny
0 komentarze

Pozycją, która coraz częściej pojawia się na listach wyprawkowych dostępnych w Internecie jest specjalny kosz na pieluchy. U większości osób pozycja ta budzi niemałe zdziwienie. W końcu co to za problem wyrzucać pieluchy do zwykłego kosza na śmieci, który każdy ma w swoim domu. Czy ten kosz na pieluchy naprawdę jest niezbędny?

Kosz na pieluchy – co to właściwie jest?

Kosz na pieluchy to specjalny kosz, do którego należy wyrzucać zużyte pieluchy. Podstawowa różnica pomiędzy tym koszem, a standardowym koszem na śmieci, to fakt, że specjalny kosz zatrzymuje w środku brzydkie zapachy.

Normalny kosz nie oferuje takiej możliwości, co oznacza, że brzydkie zapachy dobiegające ze zużytych pieluch są niestety odczuwalne w domu. Dopóki nasze dziecko spożywa wyłącznie mleko nie jest to jeszcze zbyt uciążliwe, gdyż zapach jest dosyć znośny. W przypadku starszego dziecka spożywającego różne pokarmy sytuacja jest już dużo trudniejsza.

W jaki sposób działa kosz na pieluchy?

Kosz na pieluchy został zaprojektowany w taki sposób, żeby ograniczyć wydostawanie się na zewnątrz brzydkich zapachów. Mechanizm ten jest bardzo skuteczny, dzięki czemu brzydkie zapachy nie są odczuwalne nawet wówczas, gdy otwieramy kosz, żeby wyrzucić do niego kolejną pieluchę.

Do kosza na pieluchy należy zamontować albo specjalne wkłady do kosza na pieluchy albo zwykłe plastikowe worki na śmieci (w zależności od modelu kosza). Worki do kosza na pieluchy ułatwiają opróżnianie koszy na śmieci i utrzymanie ich w czystości.

Kosz na pieluchy – zalety

Nie da się ukryć, że kosz na pieluchy ma trochę zalet. Najważniejszą z nich jest z pewnością to, że zatrzymuje w środku brzydkie zapachy. Pozwala to na umiejscowienie kosza w dowolnym punkcie naszego domu.

Możemy go nawet postawić w salonie i nie musimy się obawiać, że nasi goście coś poczują. Jeśli natomiast najczęściej przebieramy dziecko w naszej sypialni, to kosz możemy postawić obok przewijaka i nie musimy się obawiać brzydkiego zapachu towarzyszącego nam w trakcie snu.

Kosz na pieluchy jest dosyć sporych rozmiarów, dzięki czemu bez problemu możemy go opróżniać raz na parę dni. W zależności od rozmiaru pieluszek możemy do niego wrzucić nawet ok. 25 pieluch.

Dzięki nowoczesnemu wyglądowi kosza oraz różnym wersjom kolorystycznym do wyboru nie musimy się obawiać, że kosz będzie się kiepsko prezentował w naszym mieszkaniu i przyciągał niechcianą uwagę.

Czy trzeba kupić kosz na pieluchy?

Kosz na pieluchy nie jest oczywiście rzeczą niezbędną. Jeśli mamy ograniczony budżet to spokojnie możemy zrezygnować z jego zakupu i po prostu wyrzucać pieluszki do kosza. Nie da się jednak ukryć, że wiąże się to z pewnymi niewygodami, takimi jak konieczność częstego opróżniania kosza na śmieci czy wyczuwalny brzydki zapach w mieszkaniu.

Oczywiście można temu zaradzić wyrzucając brudne pieluchy do koszy umiejscowionych na dworze, ale może to być problematyczne, jeśli mieszkamy w bloku.

Podsumowanie

Głównym zadaniem kosza na pieluchy jest poprawa komfortu życia rodziców małych dzieci. Nie da się ukryć, że z tego zadania kosz wywiązuje się znakomicie. Ogranicza on przede wszystkim konieczność częstego opróżniania koszy na śmieci i biegania na dwór z każdą pieluchą. Dodatkowo daje pewność, że nawet jeśli odwiedzą nas niezapowiedziani goście, to nie poczują oni brzydkiego zapachu w naszym domu.

Źródło: kosznapieluchy.pl

Zobacz również

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments