Kilka wskazówek, jak przystroić choinkę!

Materiał zewnętrzny
0 komentarze

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas. Większości z nas kojarzy się on ze spokojem, chwilami spędzonymi wspólnie z rodziną, a także niepowtarzalnym klimatem. Za bardzo dużą część tego klimatu odpowiada dobrze przystrojona choinka. Z tego powodu poświęcimy dziś kilka słów temu, w jaki sposób ją udekorować, aby zachwycała swoim wyglądem domowników oraz gości.

Jak ubrać tradycyjną choinkę?

Przy dekorowaniu choinki wiele osób chce postawić na tradycję. Klasyczne ozdoby potrafią wzbudzić w nas głęboko ukryte pokłady nostalgii. Jeśli również i Ty chcesz ubrać choinkę w tradycyjny sposób, sprawdź, czy nie masz w domu starych ozdób, które są przekazywane z pokolenia na pokolenie. Mogą być to ręcznie malowane bombki,  kolorowe aniołki lub drewniane figurki.

Klasyczna choinka może być także udekorowana w tradycyjne barwy. Ze świętami kojarzy się głównie czerwień, złoto, zieleń oraz srebro. Jeśli choinka zostanie w nie udekorowana, stanie się wyjątkową ozdobą całego domu. Dobrym pomysłem może być także zawieszenie na niej szyszek, pierników lub skórek pomarańczy. Dodatki te poprawią nie tylko estetykę, ale także wprowadzą do pomieszczenia wyjątkowy zapach.

Nowoczesna choinka – czym powinna się charakteryzować?

Nie wszyscy jednak idą w tradycję, chcąc wprowadzić do świątecznej atmosfery trochę nowoczesności. Co zrobić, aby tak było? Przede wszystkim warto postawić na minimalizm. Można go osiągnąć poprzez stosowanie ozdób w takich samych barwach lub podobnych, rezygnując tym samym z całej palety barw. Szczególnie takie kolory jak złoto czy srebro, dodadzą choince elegancji i nowoczesności.

Dobrym pomysłem może być również zastosowanie geometrycznych kształtów, ponieważ przyciągają one wzrok. Dobrze, aby bombki były wykonane z takich materiałów, jak np. szkło, metal czy drewno. Świetnie sprawdzą się także czubki na choinkę. Tutaj mamy pełną dowolność. Może być to gwiazda, czub lub szpica – na rynku można znaleźć wiele kreatywnych rozwiązań.

Mała choinka – jak ją udekorować?

Bardzo łatwo jest udekorować wysokie drzewko, na którym jest dużo miejsca. Co, jednak jeżeli nie mamy w mieszkaniu aż tyle przestrzeni i musimy postawić na mniejsze drzewko? Warto wiedzieć, jak podejść do jego dekoracji. Przede wszystkim należy unikać dużych i ciężkich ozdób, które mogą przytłoczyć małą choinkę. Tutaj najlepiej sprawdzą się miniaturowe dodatki, które również można znaleźć w sklepach.

Nie należy również przesadzać z liczbą ozdób. Lepiej jest wybrać kilka, które prezentują się dobrze i stworzyć z nich minimalistyczną całość. Warto również wykorzystać delikatne, drobne światełka, które podkreślą kształt drzewka oraz dodadzą mu głębi i blasku. Oprócz tego warto zagospodarować przestrzeń wokół choinki. Można ustawić tam miniaturowe prezenty lub świeczki.

Zobacz również

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments