Najciekawsze podcasty w Polsce i gdzie ich słuchać

Materiał zewnętrzny
0 komentarze

Słuchanie podcastów jest coraz popularniejsze. Na całym świecie na słuchaczy czeka prawie 3 000 000 tytułów. Dzięki temu właściwie każdy zainteresowany jest w stanie znaleźć dla siebie coś ciekawego. Podcasty opowiadają o codziennym życiu w różnych zakątkach świata, przedstawiają kryminalne zagadki, marzenia o miłości oraz zwykłe sytuacje wraz z zabawnym komentarzem. Sprawdź, jakie są najpopularniejsze podcasty w Polsce i gdzie można ich posłuchać.

Gdzie słuchać podcastów?

Podcasty są dostępne na wielu platformach. Można słuchać ich między innymi na Spotify. Równie dobrze można znaleźć je na YouTubie oraz bezpośrednio na stronach internetowych twórców. Podcasty udostępniają również stacje radiowe i ogólnotematyczne portale. Dzięki temu opowieści na różne tematy może słuchać praktycznie każdy bez względu na to, czy ma dostęp do płatnych serwisów, czy też nie. Podcasty są bowiem dostępne zarówno stronach darmowych, jak i w serwisach udostępnionych wyłącznie w ramach abonamentu. Jeśli interesują Cię podcasty, poznaj najpopularniejsze tytuły w Polsce.

Więcej zestawień najciekawszych treści znajdziesz w portalu NANO

WojewódzkiKędzierski

Tego duetu chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Panowie mogą rozmawiać o wszystkim, dodając zabawne komentarze i trafnie podsumowując nie zawsze przyjemną rzeczywistość. Podcast tworzony przez Wojewódzkiego i Kędzierskiego polega na zapraszaniu do studia znanych ludzi i prowadzeniu z nimi rozmowy. Wśród gości duetu znalazł się między innymi Robert Lewandowski i Michał Żebrowski. Rozmowy często przyjmują dość kontrowersyjną formę ze względu na komentarze Kuby Wojewódzkiego, znanego z ciętego języka i ostrych wypowiedzi.

Żurnalista – Rozmowy bez kompromisów

Żurnalista prowadzi coś znacznie ciekawszego niż zwykłe wywiady. Podcast powstał w połowie 2021 r. i od razu zjednał sobie setki słuchaczy. Prowadzący rozmawia głównie z osobami ze świata show biznesu. Porusza z nimi zróżnicowane kwestie, dlatego wśród podcastów łatwo wybrać interesujący wywiad o określonej tematyce.

Przeczytaj więcej na https://nano.komputronik.pl/tag/lifestyle/

Kryminatorium

Podcast dla osób, które lubią dreszczyk emocji. Marcin Myszka przedstawia w nim w nich różne sprawy kryminalne. Podcasty dotyczą zarówno spraw rozwiązanych, jak i tych, które do tej pory nie znalazły swojego wyjaśnienia. Część spraw to zagadki z archiwum, o których pamiętają jedynie najstarsi słuchacze. Atutem podcastu jest klimatyczny głos prowadzącego oraz zaangażowanie aktorów, którzy wypowiadają różne kwestie związane z bohaterami opowieści.

Sprawdź listę kolejnych ciekawych podcastów:
https://nano.komputronik.pl/n/najlepsze-polskie-podcasty/

Dział Zagraniczny

Dział Zagraniczny omawia tematy, które polskie media traktują po macoszemu. Są to jednak tematy interesujące, dotyczące spraw ważnych dla różnych grup społecznych. Autorzy podcastu prowadzą rozmowy z ciekawymi gośćmi, którzy są specjalistami w danym zagadnieniu. Dzięki temu tworzą wartościowe tło dla każdego odcinka i są w stanie przedstawić temat w pełni merytorycznie. Pod tym względem odróżniają się od telewizji, której te same osoby podają się za ekspertów w różnych dziedzinach i sprzedają jedynie puste slogany.

Raport o stanie świata Dariusza Rosiaka

Podcast prowadzony przez jednego z najlepszych dziennikarzy w Polsce. Dariusz Rosiak zaprasza do swoich podcastów gości, z którymi dyskutuje na temat bieżących wydarzeń na świecie. Jednocześnie unika propagandy i ideologii, która jest powszechna w mediach głównego nurtu. Prosiak nie zawsze zgadza się ze swoimi gośćmi, jednak zawsze potrafi dyskutować z nimi kulturalnie i rzeczowo.

Gwiazdozbiry

Tytuł podcastu jest nieco przewrotny. Z jednej strony kojarzy się z zagadkami kryminalnymi, z drugiej z kosmosem. To właśnie ten drugi trop jest prawidłowy. Radosław Kosarzycki i Adam Adamczyk opowiadają o najważniejszych tematach naukowych. Omawiają kwestie doniesień ze świata nauki, kosmosu i eksploracji przestrzeni kosmicznej. Jest to naprawdę interesujący podcast dla maniaków astronomii.

Piąte: Nie zabijaj

Justyna Mazur w swoim podcaście opowiada o historiach kryminalnych. Autorka w każdym odcinku porusza temat przestępstw, które wydarzyły się naprawdę i nierzadko miały tragiczny finał. Opowieści Justyny Mazur mają wyjątkowy klimat i przystępną formę. Świetnie słucha się ich w podróży, w trakcie ćwiczeń na siłowni oraz w wielu innych sytuacjach.

Copernicus

Podcast na tematy naukowe. Copernicus to cykl wykładów, które prowadzą badacze z Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych, czyli autonomicznej jednostki Uniwersytetu Jagiellońskiego. W podcaście poruszane są tematy dotyczące kosmosu, budowy atomu i wielu innych naprawdę ciekawych obszarów naukowych.

Finanse Bardzo Osobiste

Marcin Iwuć swoim podcaście Finanse Bardzo Osobiste daje wskazówki, jak najlepiej zarządzać swoimi pieniędzmi. Autor uczy zarządzania budżetem, oszczędzania i szybkiego pozbywania się długów. Dzięki jego podpowiedziom nawet niedoświadczeni, młodzi ludzie lepiej radzą sobie z planowaniem wydatków i wydawaniem pieniędzy. Finanse Bardzo Osobiste są naprawdę dobrym wyborem dla osób zainteresowanych tematem, gdyż prowadzi je ekonomista z doświadczeniem. Iwuć nie daje jedynie suchych, uniwersalnych porad. Omawia również obecną sytuację w krajowej gospodarce, dlatego jego wskazówki zawsze są aktualne.

Zobacz również

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments