Szampony do butów i impregnaty

Materiał zewnętrzny
0 komentarze

Odpowiednia pielęgnacja jest kluczowa dla utrzymania dobrego stanu i estetycznego wyglądu obuwia. Warto zatem zaopatrzyć się w kosmetyki wysokiej jakości, które pomogą zadbać o nasze buty, abyśmy mogli cieszyć się nimi przez przynajmniej kilka sezonów. Takim produktem są m.in. szampony do butów oraz impregnaty.

Jak stosować szampony do butów?

Szampony do butów mają za zadanie usunąć brud, kurz, błoto i inne zanieczyszczenia z powierzchni obuwia, a zarazem zabezpieczyć je przed dalszymi zabrudzeniami. Są to bardzo uniwersalne produkty – sprawdzają się w czyszczeniu butów różnego rodzaju: sneakersów, sandałów, pantofli, trampek oraz wykonanych z różnych materiałów: zamszu, nubuku i skóry naturalnej. Regularnie używane szampony do butów pozwala zadbać o strukturę buta i zwiększyć jego trwałość. 

Szampony do butów szczególnie przydadzą się w okresie jesienno-zimowym, kiedy obuwie nieustannie narażone jest na kontakt z solą, śniegiem, wilgocią lub błotem. Produkt tego typu jest dostępny w buteleczce z końcówką w formie gąbeczki, co bardzo ułatwia nakładanie kosmetyku. Świetnie sprawdzi się w pielęgnacji butów w dowolnym kolorze. 

Jak używać szamponu do butów? Najpierw należy oczyścić swoje obuwie z większych zabrudzeń, a następnie wstrząsnąć butelkę z szamponem i naciskając 3-4 razy, nanieść szampon na buty. Produkt trzeba rozprowadzić na całej powierzchni obuwia – w efekcie powstanie piana, którą razem z zabrudzeniami usuwa się przy pomocy czystej wilgotnej szmatki. Następnie należy poczekać, aż buty wyschną. Nie można jednak kłaść butów przy kaloryferze!

Zabezpieczenie butów impregnatem

Po wyczyszczeniu obuwia stosuje się impregnat, aby zabezpieczyć buty przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz czynnikami atmosferycznymi. Impregnaty do butów to produkty, które mają za zadanie chronić powierzchnię obuwia przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi. Impregnat musi być dopasowany do obuwia i materiału, z którego jest wykonane. W przypadku preparatu w sprayu wystarczy popsikać parę butów i zaczekać, aż wyschnie – szczególną uwagę należy poświęcić szwom, klejeniom i językowi. W ten sposób powstaje niewidzialna bariera dla deszczu, błota i kurzu. Częstotliwość wykonywania tego procesu należy dostosować do częstotliwości noszenia danego obuwia oraz warunków pogodowych – jesienią i zimą impregnacja powinna być częstsza, nawet codzienna. Impregnaty do butów chronią je przed wilgocią, przedwczesnym zniszczeniem, kurzem i innymi czynnikami zewnętrznymi. Pielęgnację butów mogą wzbogacić takie akcesoria do butów, jak pasty lub tłuszcze do butów. 

Zobacz również

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments