Baśniowy kurs szachowy

Słodko Słodka
4 komentarze

Nasz synek Radek od września wystartował do szkoły, to już nie przedszkolak, a uczeń. W raz z rozpoczęciem roku szkolnego postanowiliśmy zapisać synka na dodatkowe zajęcia, długo myśleliśmy co wybrać, patrzyliśmy pod kątem tego co lubi, ale i co zaowocuje na przyszłość. Zauważyliśmy, że ma smykałkę do szachów, Radek to umysł ścisły, matematyczny jeśli można tak powiedzieć o dziecku w wieku 7 lat. Takie zwykłe zajęcia stacjonarne wiadomo są ok, ale taki baśniowy kurs szachowy to jest dopiero coś. Absolutnie jesteśmy zachwyceni tym kursem, jak wiadomo dziecko najwięcej uczy się przez zabawę, także taki kurs naprawdę robi robotę. Warto rozwijać w dziecku od małego pasje, a szachy akurat niosą ze sobą same korzyści. Szachy to bardzo wartościowe hobby.

Dlaczego wybraliśmy szachy

Szachy to wspaniała gra, która ma wiele zalet edukacyjnych. Znakomicie wpływa na rozwój intelektualny dziecka, ucząc go logicznego myślenia, strategii, pobudzając wyobraźnię przestrzenną. Szachy uczą również odpowiedzialności za podejmowane decyzje, waleczności, ale i cierpliwości. Grając w szachy dziecko poznaje smak zwycięstwa, ale i czasem musi się liczyć z porażką, czyli przegraną. Podobno dobry szachista to człowiek cierpliwy, charakteryzujący się znakomitą koncentracją, każdy ruch musi być przemyślany, nie ma tu miejsca na przypadkowe ruchy.

Przy szachach dzieci się integrują, rywalizują, ale i bawią. Szachy wpływają nie tylko na rozwój intelektualny dziecka, ale też osobowości. Podobno szachiści osiągają lepsze wyniki w nauce. Nasz syn już teraz widzę, że jest bardzo ambitny i dąży do realizacji swoich celów.

Jeśli widzisz w swoim dziecku predyspozycje do gry w szachy to myślę, że warto spróbować, nie każdy może być mistrzem szachowym, ale pomyśl ile dobrego ta gra niesie ze sobą na przyszłość. Umiejętności nabyte przy szachownicy na pewno się nie zmarnują i zaowocują w życiu zawodowym jak i osobistym Twojego dziecka.

Szachowa Wyspa zadbaj o przyszłość swojego dziecka już dziś

Naukę gry w szachy rozpoczęliśmy od nauki stacjonarnej. Widząc, że synkowi sprawia ta nauka bardzo dużo frajdy, postanowiliśmy wesprzeć nasze dziecko Baśniowym Kursem od Szachowej Wyspy uważam, że to był strzał w dziesiątkę!!! Baśniowy Kurs Szachowy to kurs w pełni online, bez wychodzenia z domu. Taki kurs świetnie sprawdzi się u dzieci w wieku od 4 – 10 lat. To bardzo wartościowa rozrywka na wiele godz. Dzięki temu kursowi synek bardzo szybko zapamiętał wszystkie szachowe pojęcia i schematy, zupełnie naturalnie. Baśniowy Kurs przykuwa bardziej uwagę dziecka jak takie zwykłe tłumaczenie i utarte schematy, dziecko chętniej zapamiętuje kolejne lekcje.

Jak wygląda taki kurs online

Może zacznę od tego, że Kurs Szachowa Wyspa to innowacyjna metoda nauki gry w szachy przy pomocy angażujących zagadek, ćwiczeń i opowieści. Dziecko słucha każdej lekcji z zaciekawieniem i zainteresowaniem, jest cisza jakby makiem zasiał. Kurs zawiera 25 lekcji o łącznej długości 3,5 godziny, plus zagadki. Nauka jest podzielona na moduły, każdy moduł zawiera odpowiednią ilość lekcji. Oprócz tego do każdego modułu dołączone są materiały dodatkowe w postaci pakietu zagadek dotyczących omawianych zagadnień. Patrząc na synka zauważyłam, że bardzo ładnie przyswoił sobie całą wiedzę z kursu, słuchał uważnie, dzięki temu znał odp. na zadawane zagadki.

Myślę, że w czasach pandemii taki kurs to bardzo dobra inwestycja w dziecko, oraz zagospodarowanie czasu wolnego w domu, w pożyteczny sposób, czyli nauka przez zabawę, przyjemne z pożytecznym.

Niespodzianka!!!!

Z okazji Mikołajek i Świąt Bożego Narodzenia kurs jest przeceniony z 499 PLN na 399 PLN, ale dodatkowo z kodem „slodko100” otrzymasz dodatkowy rabat w wysokości 100 PLN, czyli finalna cena wyniesie 299 PLN. Oferta jest ograniczona czasowo, możesz z niej skorzystać tylko do 24 grudnia 2021 roku. Więcej informacji o kursie znajdziesz tu (klik). Zachęcam Cie również do obserwowania profilu Szachowej Wyspy na Facebooku, żeby być na bieżąco z informacjami => Szachowa Wyspa Facebook.

Zobacz również

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments
Michalina

Świetna sprawa dla dziecka, które stawia nieśmiało pierwsze kroki na szachownicy, absolutnie przemawia do mnie ten kurs, w czasach pandemii idealne rozwiązanie 🙂

Wioleta

Ale fajnie, że są takie kursy. Ekstra!