Bransoletki męskie – stylowy dodatek do ubioru

Materiał zewnętrzny
4 komentarze

Styl można wyrażać nie tylko za pomocą noszonych ubrań czy fryzury, ale również gustownych dodatków. Choć biżuteria kojarzona jest raczej z damskim atrybutem, również mężczyźni mogą sięgnąć po stylowe bransoletki. Dlaczego warto je nosić, na jakie okazje sprawdzają się najlepiej? – dowiesz się poniżej. 

Na jakie okazje nosić bransoletki męskie?

Bransoletki męskie są uwielbiane przez panów w każdym wieku. W zależności od wariantu mogą stanowić uzupełnienie nowoczesnego wyglądu kojarzonego z miejskim luzem bądź być elementem formalnej stylizacji na ważną okazję. Nic nie stoi na przeszkodzie, by po te przedmioty sięgać na co dzień. Mężczyźni coraz częściej wybierają modne bransoletki obok eleganckich zegarków. Inne opcje sprawdzą się podczas wyjść do klubu i pubu, a inne jako dodatek do noszenia po domu lub do pracy. Męskie bransoletki dają szansę pokazać klasę mężczyzny, który lubi dbać o siebie.

Jak dobrać rozmiar męskiej bransoletki?

Męska bransoletka nie powinna być zbyt ciasna – należy pamiętać o tym podczas mierzenia nadgarstka. Wykonanie pomiaru należy zacząć od owinięcia centymetra tuż poniżej kości nadgarstka, w miejscu, w którym chce się nosić dodatek. Wynik jest rozmiarem lub obwodem nadgarstka. Aby znaleźć rozmiar bransoletki, należy zapoznać się z wymiarami zawartymi w opisie konkretnego produktu. W zależności od preferencji można wybrać luźniejszy lub bardziej dopasowany model. Warto kierować się zasadą, że pod dobrze dobraną bransoletkę da się włożyć jeden lub dwa palce. Idealnego dopasowania wymagają jedynie bransoletki łańcuszkowe i mankietowe.

Bransoletki męskie skórzane

Do jednych z najchętniej wybieranych bransoletek męskich należą modele skórzane. Skóra to elastyczny, naturalny materiał. Może posiadać pewne niedoskonałości, które nadają produktowi unikalnego stylu w przeciwieństwie do bransoletek wykonanych z innych materiałów. Warto mieć na uwadze, że przedmioty ze skóry rozciągają się po pewnym czasie, dlatego nie wolno zawiązywać ich zbyt ciasno. Wśród typów bransoletek skórzanych można wymienić modele szerokie, plecione, łączone czy wiązane. Jakość wyrobów skórzanych dzieli się na dwie kategorie. Najrzadziej wybieraną skórą jest dwoina. Wytwarza się ją z podzielonych kilku warstw grubej skóry, nie licząc wierzchniej warstwy. Na dwoinę nakłada się sztuczną warstwę skóry. Drugą kategorię stanowi naturalna skóra wierzchowa będąca odpowiednikiem skóry bydlęcej. Ma ona naturalny charakter, odznacza się wysoką jakością, dobrą wytrzymałością i piękną powierzchnią.

Zobacz również

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments
Wioleta Sadowska

Mój mąż akurat nie nosi bransoletek, ale może się skusi.

Borgio

Niewielu mężczyzn decyduje się na noszenie bransoletki. Stanowią one jednak perfekcyjny dodatek i idealne dopełnienie nie jednej męskiej stylizacji! 😉 Panowie zdecydowanie częściej powinni je nosić.