Co należy wiedzieć szukając sali weselnej?

Materiał zewnętrzny
2 komentarze

Wesele to szczególny moment w życiu każdego. Jego organizacja jest wyjątkowo stresująca, warto więc przygotować się do tego zadania jak najlepiej. Pierwszym, jak i najważniejszym z aspektów tej imprezy jest z pewnością sala weselna. Odpowiedni lokal, który sprosta naszym wymaganiom i potrzebom to klucz do udanej i niezapomnianej zabawy. Idealna sala zapewni parze młodej i wszystkim gościom wygodę, wspaniały czas oraz znakomitą ucztę. Na co warto zatem zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniej dla nas sali?

Lokalizacja i nocleg

Przed rozpoczęciem poszukiwań konkretnego lokalu, zacznijmy od postanowienia, jaka lokalizacja ogólnie nas interesuje. Ważnym jest też, czy będziemy potrzebować nocleg dla gości z daleka. Należy się zdecydować na to, czy przyjęcie odbędzie się na obrzeżach miasta, nad malowniczym jeziorem czy może w centrum miasta. To zdecydowanie zawęzi krąg naszych poszukiwań. Odnośnie noclegu, po podjęciu ostatecznej decyzji o lokalizacji będziemy wiedzieć, czy i ile pokoi będzie nam potrzebnych. Jeśli jest to spora liczba, wesela w hotelach są idealnym rozwiązaniem. Baza noclegowa w takich miejscach jest na wyciągnięcie ręki. Hotele często zapewniają zniżki dla większej liczby gości.

Wielkość sali

Przed wyborem sali będziemy potrzebować listę gości. Do tej liczby należy dopasować jej wielkość. Sala musi być dopasowana do ilości ludzi, mających pojawić się na przyjęciu. Powinna być wystarczająco duża, aby weselnicy czuli się na niej swobodnie, mieli wystarczająco dużo miejsca przy stolikach oraz na parkiecie. Jeśli natomiast sala będzie zbyt duża w stosunku do liczby gości, straci cały swój urok oraz sprawi wrażenie średnio udanego przyjęcia. Wygląd sali to kolejna kwestia, jaką musimy wziąć pod uwagę. Estetyka sali nie może gryźć się z naszym motywem przewodnim.

Jedzenie i napoje

Przed wynajmem sali powinniśmy z właścicielem szczegółowo omówić kwestie menu oraz alkoholu. Wiele lokali oferuje szeroki wybór posiłków oraz degustację. Jednak musi być to jedzenie, które nam odpowiada i smakuje. Jadłospis musi być również dopasowany do ilości gości, nie chcemy aby jedzenia zabrakło, albo wręcz przeciwnie – dużo się zmarnowało. Na stołach mogą znaleźć się także potrawy wegetariańskie czy wegańskie, a także słodki lub wiejski stół. W przypadku alkoholu również należy się jasno określić. Lokale często pobierają tak zwaną opłatę „korkową” za przechowywanie i serwowanie alkoholu, który wniesiemy na salę. Możemy także wykupić barek z barmanem, który będzie serwował drinki naszym gościom podczas zabawy weselnej.

Zobacz również

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments
Wioleta Sadowska

Jak dobrze, że ten temat już dawno za mną.