Czajnik na gaz praktycznym wyborem dla rodziny

Materiał zewnętrzny
10 komentarzy

Gotowanie wody w czajniku elektrycznym jest szybkie i wygodne, jednak rachunki za energię elektryczną rosną w bardzo szybkim tempie. Ich wysokość podnosi się z roku na rok, przez co wiele osób szuka oszczędności. Trudno jest zrezygnować z picia kawy i herbaty, dlatego korzystanie z czajnika jest koniecznością. Elektryczny model można jednak zastąpić czajnikiem na gaz.

  1. Czajnik na gaz – zalety
  2. Modny i stylowy czajnik do domu

Czajnik na gaz jest popularny od wielu lat. Wykorzystywano go już kilkadziesiąt lat temu do gotowania wody w nowo powstałych blokach, a następnie powszechnie korzystano z czajników tego typu na kuchenkach z butlą gazową. Obecnie czajniki na gaz przeżywają renesans. Sprawdź, dlaczego warto ich używać.

Czajnik na gaz – zalety

Czajnik na gaz ma wiele zalet.Przede wszystkim należy do nich tania eksploatacja. Gotowanie wody na gazie kosztuje jedynie kilka groszy, nawet gdy czajnik jest maksymalnie wypełniony. Gaz jest obecnie najtańszym dostępnym paliwem. Kosztuje kilka razy mniej niż prąd. Dodatkowo nowoczesne kuchenki i płyty spalają gaz znacznie dokładniej niż kiedyś, co wiąże się z obniżeniem strat energii i wyższą efektywnością gotowania. Oszczędności wynikają również z żywotności urządzenia, gdyż czajnik na kuchenkę gazową służy z powodzeniem kilka lat, a niekiedy nawet dłużej.

Atutem czajnika na gaz jest możliwość gotowania na każdym palniku bez względu na jego moc. Woda może być gotowana na dużym ogniu, by szybko osiągnąć temperaturę wrzenia lub na małym, by jednie utrzymać ciepło na dłuższy czas. Ponadto w wielu nowoczesnych czajnikach znajdzie się termometry, które umożliwiają dopasowanie wysokości temperatury do typu parzonej herbaty lub rodzaju przygotowywanego napoju. Dzięki wbudowanym termometrom nie trzeba korzystać z odrębnych akcesoriów do mierzenia temperatury.

Modny i stylowy czajnik do domu

Czajniki na gaz dostępne we współczesnych sklepach jak choćby europ24.pl prezentują się naprawdę stylowo. Wśród nich znajdzie się modele w intensywnych barwach: czerwonym, zielonym butelkowym lub niebieskim. Dla fanów klasycznych kolorów odpowiednie są urządzenia w kolorze białym, czarnym lub srebrnym, które znakomicie wyglądają na każdym typie kuchenki. Co ważne, różnokolorowe czajniki na gaz są dostępne w kilku pojemnościach, co umożliwia dostosowanie wybranego modelu do potrzeb użytkowników i liczebności domowników.

Na uwagę zasługują czajniki na kuchenkę gazową w stylu retro. Dzięki nim doda się kuchni stylowego wyglądu i podkreśli się swoje zamiłowanie do stylu vintage.

Zobacz również

Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments
Wioleta Sadowska

Taki stylowy czajnik świetnie wygląda w kuchni.

Słodko Słodka

Mój jeszcze jest w dobrym stanie, ale jak weszłam na europ24.pl tak przepadłam i wypatrzyłam sobie nowy i nie tylko czajnik😁

Dorota

Bardzo lubię dodatki vintage, więc z pewnością wybrałabym czajnik w stylu retro. Nie mam kuchenki gazowej, korzystam z czajnika elektrycznego. Tak już chyba zostanie, choć mam świadomość, że obecnie gaz jest dużo tańszy.

Słodko Słodka

Mnie w zeszłym roku wzięło na vintage, w tym roku będę dalej dokupywać, niedługo mam urodziny, więc pewnie poszaleje 😉 My mamy kuchenkę gazową, mieszkamy w bloku, czajnika elektrycznego nawet nie mamy.

Beata M.

U mnie w bloku niestety nie mamy gazu w mieszkaniach więc musze zostać przy elektrycznym, ale faktycznie te czajniczki na stonce super i duży wybór.

Słodko Słodka

My też w bloku mieszkamy, mamy gaz. Kiedyś nawet myślałam o czajniku elektrycznym, ale mamy tak małą kuchnie, że nie mam gdzie tych swoich wszystkich sprzętów upchać 😉 A czajniki na stronce fajne, każda kobietka znajdzie coś dla siebie wedle gustu 🙂

W nowym mieszkaniu będę miała kuchnię na gaz, więc z chęcią przeczytałam twój tekst

Magda

Bardzo ciekawy wpis! Jestem w trakcie urządzania mojej nowej kuchni i też zastanawiałam się, którą opcję wybrać. Zaczęłam się także zastanawiać do jakiej temperatury grzeje czajnik elektryczny i po tym uznałam, że chyba właśnie postawię na tą opcję.