Dinozaury. Ilustrowany Album

2 komentarze

Wspaniała encyklopedia przedstawiająca w bardzo przystępny sposób świat dinozaurów dla dzieci w wieku od siedmiu lat. Jesteśmy z synem akurat na etapie dinozaurów, interesuje go wszystko co jest związane z dinozaurami. Całymi dniami mógłby opowiadać o dinozaurach. Obejrzał już chyba wszystkie bajki i filmy związane z dinozaurami po kilka razy, ma już pokaźną kolekcje dinozaurów na swojej półce, nawet tuli do snu poduszkę z dinozaurem, więc teraz przyszła pora na książkę z jego ulubieńcami w roli głównej. Dinozaury, ilustrowany album to był zdecydowanie strzał w dziesiątkę!!!

Historia to nieskończone źródło faktów

Ciekawostek i nie jest ona nudna, każdy coś znajdzie dla siebie, tylko ludzie którzy ją przekazują nie zawsze robią to w odpowiedni sposób, tak by przyciągnąć słuchaczy. Pamiętajmy o tym, że wszystko co się zdarzyło to jest już historia, nawet pięć minut temu. Częścią historii naszego świata jest prehistoria, to bardzo ciekawy i rozległy temat, którym zaraził się najmłodszy w rodzinie ostatnimi czasy. Jest szał w domu na dinozaury w każdej postaci, filmy, bajki, zabawki, ciuchy, książki, jest wysoko postawiona poprzeczka.

Mnie osobiście nie ciekawi temat prehistorii, bardziej interesuje się współczesną historią, bliższą naszym niepewnym czasom, aczkolwiek co interesuje syna, to po części spływa również na nas rodziców. W jaki sposób? Chociażby w formie książkowej, a że wieczorem staramy się razem czytać książki, to chcąc nie chcąc, część ogromu wiedzy chłonę do swojej głowy również ja.

Co znajdziesz w książce

Książka zawiera 127 stron, wprowadza dzieci do epoki dinozaurów, nie sposób oprzeć się tej książce, ręce aż same się rwą do przewracania kartek, tyle w niej faktów i ciekawostek o dinozaurach. Będzie to idealna książka dla fanów dinozaurów, przede wszystkim przyciąga wzrok szczegółowymi ilustracjami. Ilustracje przykuwają uwagę młodych czytelników, masa faktów oraz ciekawostek na temat dinozaurów jest bardzo fajnie i przystępnie przedstawiona, biorąc pod uwagę wiek małych czytelników, prosto i czytelnie, ale w samo sedno. Wspaniała szata graficzna robi naprawdę robotę.

Dinozaury, ilustrowany album pokazuje z bliska życie dinozaurów, fascynujący ich świat. Wiedza o dinozaurach jest bardzo ciekawie zaprezentowana w tej książce, w tej książce znajdziesz najnowszą wiedzę na temat tych prehistorycznych stworzeń.

Atlas o dinozaurach jest fantastyczny

Jest w nim dużo wielkoformatowych ilustracji pokazujących nam z bliska te potężne zwierzęta jakimi były dinozaury. Podstawowe fakty są opisane w ramkach, które wprowadzają nas w niesamowity świat paleonteologii. Bogaty słownik wprowadza nowe wyrazy wzbogacając zasób słownictwa, u naszych małych odkrywców. Otwierając ten atlas dinozaurów możemy naprawdę przenieść się w ten niebezpieczny świat prehistorii i zacząć nową fascynującą podróż, między tymi niesamowitymi zwierzętami.

Najmłodszy w rodzinie jest zafiksowany Cyratozaurem, po prostu wie wszystko na jego temat, nawet jakbyś obudziła go w nocy i zapytała to śpiewał by jak na spowiedzi wszystko na temat tego dinucha. Nasz Radosław od dłuższego czasu zgłębia swoją wiedzę na temat dinozaurów, ta encyklopedia pozwoliła mu rozwinąć skrzydła, utrwalił swoją wiedzę, ale i poszerzył swoje horyzonty w bardzo łatwy i przystępny sposób. Mi utkwił w głowie Triceratops jeden z największych diniusiów z rodziny ceratopsów. Jego najbardziej charakterystyczną cechą były trzy rogi, para dłuższych rogów nadczołowych oraz krótszy róg nosowy. Był wysoki na trzy metry, długi na 8,5 metra, a ważył 8 ton. Widząc przed sobą te dane możemy sobie tylko wyobrazić jakie to było potężne zwierzęta. Przy moim dziecku z nazwami dynozaurów jestem naprawdę cienkim graczem.

Idealna książka dla fanów dinozaurów

Książka będzie idealna dla dzieci interesujących się dinozaurami, dla nauczycieli chcących zaciekawić dzieci prehistorią, oraz oczywiście dla rodziców, którzy szukają wartościowej książki dla dzieci. Jeśli jesteście rodzicami to wiecie, że dzieci z wiekiem zmieniają swoje zainteresowania, u nas na początku były pociągi i kolejki, później od przedszkola zinksy, hot wheelsy, na ten moment jest LEGO i dinozaury, a jak jest u Was i Waszych pociech? Serdecznie polecamy atlas dla wszystkich małych i dużych odkrywców, weź dłuto, młotek i wyruszaj z nami na poszukiwanie dinozaurów w wapiennych skałach…

Wpis powstał we współpracy z TaniaKsiazka.pl

Zobacz również

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments
Wioleta Sadowska

Mój Kaspian jest obecnie zafascynowany dinozaurami. Na pewno by mu się to spodobało.