Nauka obsługi dronów jest zajęciem bardzo ciekawym i pobudzającym wyobraźnię. Co więcej, możemy się jej podjąć nie tylko jako dorośli – istnieje także wiele modeli przeznaczonych dla dzieci, często mających formę zabawki. Jaki powinien być pierwszy dron? Kto może samodzielnie sterować dronem, a kto musi robić to pod okiem osoby dorosłej? Dlaczego warto spróbować zaszczepić naukę latania dronem w naszym dziecku i jakie umiejętności takie hobby rozwija?
1. Dron dla dzieci – czy to dobry pomysł?
2. Latanie dronem obsługiwanym przez dziecko – jakie korzyści ze sobą niesie?
3. Dron zabawka – czym różni się od standardowych modeli?
Dron dla dzieci – czy to dobry pomysł?
Nauka latania dronem to proces łączący w sobie wykorzystanie wielu różnych umiejętności, jak na przykład wyobraźnia przestrzenna, zdolność szybkiego reagowania na bodźce wzrokowe czy też umiejętność przewidzenia, jakie konsekwencje będą nieść ze sobą określone akcje. Dodatkowo również to bardzo ciekawe i nietypowe zajęcie, które przyciąga uwagę nie tylko dorosłych, ale i dzieci. Zgodnie z przepisami aby samodzielnie pilotować drona trzeba mieć co najmniej 14 lat, lecz młodsze dzieci mogą spokojnie nauczyć się ich obsługi pod okiem osoby dorosłej.
Latanie dronem obsługiwanym przez dziecko – jakie korzyści ze sobą niesie?
Drony zabawkowe to bardzo rozbudowana kategoria sprzętu. Są zwykle mniejsze, lżejsze i słabsze, ale działają w oparciu o takie same zasady, jak modele pełnoprawne. Jeżeli zdecydujemy się nauczyć dziecko latania dronem, możemy mieć pewność że będzie to zajęcie, które zajmie je na wiele godzin. Pilotowanie miniaturowego drona to również dobry sposób na rozwinięcie zdolności motorycznych i manualnych oraz naukę analizowania i wybierania najlepszej możliwej opcji w określonej sytuacji – w tym wypadku m.in. toru, jakim mini dron ma się poruszać.
Dron zabawka – czym różni się od standardowych modeli?
Dron dla dzieci, szczególnie tych młodszych, jest zazwyczaj dużo mniejszy i lżejszy od standardowego modelu, dzięki czemu łatwiej jest nad nim panować oraz – ze względu na mniejszy zasięg – trudniej go zgubić. Należy zwrócić uwagę, że ze względu na niewielką masę możliwości sterowania dronem podczas wietrznej pogody będą znacznie ograniczone, w związku z czym na naukę najlepiej wybierać pogodne dni. Mini drony są zwykle również zauważalnie tańszą opcją, co pozwala na naukę bez ryzyka poniesienia dużej straty w przypadku, gdy urządzenie ulegnie uszkodzeniu lub nasza pociecha nie będzie chciała już z niego korzystać.
Ja jeszcze mam za małe dzieci na takie gadżety.
U nas młody 8 lat, ale nie ukrywam, że myślimy nad takim prezentem dla syna może na zakończenie roku, albo na urodziny 🙂