Foteliki samochodowe – jakie mają parametry?

Materiał zewnętrzny
8 komentarzy

Foteliki samochodowe to produkty, które są niezbędne w życiu każdego rodzica. Jest to produkt, który jest wymagany prawem w ruchu drogowym, ale też zapewnia dziecku niezbędne bezpieczeństwo. Rodzice nie mogą bowiem poruszać się z dzieckiem, które nie jest odpowiednio zabezpieczone w samochodzie.

Dodatkowo fotelik daje także poczucie komfortu. Jest to ono bowiem zaprojektowane w taki sposób, by dziecko miało zapewnione ciepło oraz wygodę.

Foteliki dla dzieci- czy wszystkie są takie same?

Foteliki dla dzieci są niezbędne w pewnego momentu życia. Szacuje się, że trzeba ich używać od pierwszych miesięcy życia aż do nawet 12 roku życia. Nie wszystkie modele fotelików są jednak takie same. Niektóre foteliki pozwalają na jazdę przodem, inne zaś są dedykowane do jazdy tyłem.

Foteliki różnią się między sobą także rozmiarem. Jedne są stworzony tak, by otulały całe ciało dziecka, natomiast inne nie sięgają do pleców dziecka. Warto również wiedzieć, że foteliki są produktami, które są dostosowane do wagi dziecka.

Jakie modele fotelików dla dzieci można spotkać na rynku?

Na rynku można spotkać przeróżne modele fotelików. Można spotkać się z produktami w różnych kolorach, a także od różnych producentów. Rozmaite można spotkać także rozmiary. Niektóre foteliki są większe, inne zaś nieco mniejsze.

Warto tutaj również dodać, że są one także dostosowane do wagi oraz do wzrostu dziecka. Dziecko musi mieć fotelik do osiągnięcia wzrostu 150 centymetrów. Jeśli zaś chodzi o wiek, to powinno ono mieć 12 lat. Warto do tego również dodać, że dziecko może ważyć nawet 36 kilogramów i dalej być w stanie podróżować w foteliku.

Rodzice powinni zatroszczyć się, by wybrany model odpowiadał wszystkim potrzebom dziecka. Na rynku można znaleźć przeróżnych producentów. Jednym jest marka Besafe, które wywodzi się z północy Europy. Jest to marka, która oferuje produkty na długie lata. Warto się jej przyjrzeć.

Foteliki dla dzieci, a waga dziecka

Waga dziecka odgrywa istotną rolę podczas wybierania modelu fotelika dla dziecka. Producenci zazwyczaj sami podają informację na temat dostosowania produktu do wagi dziecka.

W przypadku producenta Besafe, który oferuje foteliki iZi Flex FIX i-Size oraz iZi Flex S FIX zaleca się przeznaczenie produkty dla dzieci, które osiągnęły minimalną wagę 15 kilogramów. Jako górny próg stosowania podaje się natomiast wagę 36 kilogramów. Taką masę dzieci mogą osiągać w różnym wieku, zarówno chłopcy, jak i dziewczynki.

Wspomniane modele fotelików dostępne są w różnych wersjach kolorystycznych. Można znaleźć modele, które są utrzymane w barwach ciemnych lub też jasnych. Warto zapoznać się ze wszystkimi propozycjami.

Marka Besafe i foteliki dla najmłodszych

Marka Besafe to propozycja dla najmłodszych, która ceni sobie dobro oraz bezpieczeństwo dzieci. Wybierając markę, wybiera się także dopasowanie do potrzeb oraz jakość, która pozostaje trwała na lata. Warto przyjrzeć się marce oraz przekonać się, że jest to wybór, który spełni oczekiwania.

Foteliki samochodowe do 36 kg są nie tylko tworzone z materiałów wysokiej jakości, ale też są one testowane pod kątem bezpieczeństwa. W ofercie można znaleźć klasyczne propozycje, które służą do jazdy dziecka przodem do kierunku prowadzenia samochodu.

Taka propozycja jest wyposażona w wygodne siedzisko oraz oparcie, które idealnie sprawdza się podczas krótszych wypraw oraz dłuższych wycieczek. Warto mieć świadomość tego, że foteliki dla dzieci są niezbędnikiem, który zapewnia bezpieczeństwo oraz wygodę podczas jazdy. (Więcej znajdziesz na stronie Besafe.com.pl).

Zobacz również

Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments
Weronika

Akurat z wyborem foteliku dla dziecka nie miałam nigdy problemu, jednak ostatnio miałam kłopoty z moim samochodem, który uległ awarii. W przyszłym tygodniu mam umówioną wizytę w serwisie samochodowym w Gdańsku, więc mam nadzieję, że wszystko będzie w porządku.

MartaO

Niedawno powiększyła się nam rodzina, przez co zakupiliśmy nowy – większy samochód. 🙂 Teraz poszukujemy jakiegoś dobrego fotelika samochodowego. Przyznam się, że wybór jego nie jest dla mnie łatwy. Jest ich tyle na rynku, że już nie wiem, na co powinnam zwracać uwagę! Każdy ma co do nich inne zdanie i poleca kompletnie różne modele. Dziękuję za ten wpis. Już trochę rozjaśnił mi ten temat.

Weronika

Ja również jestem mamą, dlatego przy wyborze auta kierowałam się tym, aby był to jak najbezpieczniejszy model. Długo myślałam, w jakie auto powinnam zainwestować, ale ostatecznie postawiłam na samochód poleasingowy.

Beata

Każdy rodzic powinien pomyśleć o takich szczegółach jak odpowiedni fotelik dla swojego dziecka. Oprócz tego należy zainwestować w porządne auto, dzięki któremu zadbamy o bezpieczeństwo całej rodziny.

Agata

Bardzo ciekawy wpis, dzięki niemu już na pewno nie będę miała problemu z doborem odpowiedniego fotelika. Niestety jakiś czas temu miałam podobny problem jak moja poprzedniczka i również doświadczyłam awarii samochodu podczas trasy. Z tego powodu musiałam zadzwonić po lawetę w Częstochowie.