„Głos Przeszłości” Zbigniew Zborowski-Recenzja

Słodko Słodka
4 komentarze

Miłość, zagadka i zbrodnia…Dajcie znać w komentarzach, czy jesteście zainteresowani recenzjami książek, a to pierwsza recenzja na blogu.

Głoś Przeszłości utrzymany w konwencji powieści sensacyjnej napisanej przez Zbigniewa Zborowskiego wydany przez wydawnictwo CZARNA OWCA to historia dwóch innych światów i z dwóch innych klas społecznych, a cała opowieść dzieje się w Warszawie. Z jednej strony mamy miasto w czasie II Wojny Światowej, a z drugiej widzimy miasto w czasie współczesnym.  W książce widzimy także duuuużo kontrastów, relacje między Polakami i Żydami podczas wojny. Zdeklarowany antysemita,który zostaje wplątany w aferę szpiegowską z wątkiem miłosnym i recydywista pracujący w hospicjum. No cóż życie różne scenariusze pisze,ale może właśnie dlatego książka zachęca, wręcz prosi żeby ją przeczytać. A czyta się ją lekko i przyjemnie, rozdziały są krótkie, napisane prostym językiem,bez zbędnych szczegółów,momentami można się pogubić, zbić z tropu czytając raz o Warszawie z 1942 a o tej z 2017 roku.  Mnie to jeszcze bardziej zaciekawiło, nie mogłem się powstrzymać od czytania pod tym względem, pobudzało moją ciekawość.  Na pewno każdy,zarówno czytelnicy młodsi jak i starsi znajdą coś dla siebie, odrobinę historii, szczyptę romansu, sensacja, dynamiczna fabuła, a do tego momentami typowy angielski humor. 

Książka w sam raz do czytania w długie zimowe wieczory z kubkiem ciepłego kakao.  Polecam serdecznie 🙂

Zobacz również

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments
Kroplówka Gdańsk

Super, bardzo ciekawa recenzja. Muszę się zainteresować tą książką 🙂

Di bloguje

Ciekawa propozycja.

Jak najbardziej lubie czytać recenzje. Wtedy nie szukam lektur w ciemno 🙂 a książki wydane przez Czarna Owce zazwyczaj są fajne 🙂