Huśtawki dla niemowląt – poznaj ich zalety i wybierz najlepszy model

Materiał zewnętrzny
6 komentarzy

Huśtawka domowa cieszy się coraz większą popularnością. Można powiedzieć, że jest zabawką uniwersalną, która sprawi każdemu dziecku wiele frajdy. W dzisiejszym wpisie podpowiemy Wam, czym kierować się przy wyborze. Dowiecie się też, jaki model będzie najlepszy.

Huśtawki dla niemowląt – bo bezpieczeństwo jest najważniejsze

Huśtawki dla niemowląt pełnią funkcję bujaka. Jednak poza tym, że sprawią frajdę maluszkom trzeba pamiętać, że przy wyborze najważniejszym parametrem jest ten dotyczący bezpieczeństwa. Zatem należy zwrócić uwagę na jakość, a także wytrzymałość materiałów, które są użyte do produkcji. Dodatkowo taka huśtawka musi być solidna oraz dobrze wykonana. Nie ma mowy o żadnych niedoróbkach. Kolejnym ważnym elementem jest ten dotyczący standardów. Huśtawka powinna spełniać wszystkie standardy i normy bezpieczeństwa. Zwróćcie też uwagę na oparcie, które powinno być solidne i mocne. Musi chronić przed wypadnięciem. Zawsze sprawdzajcie też, jaki jest udźwig takiej huśtawki i nigdy nie zostawiajcie dziecka bez opieki, gdyż maluszki bywają bardzo ruchliwe i jeszcze bardziej pomysłowe.

Jakie zabezpieczenia powinny mieć dobre huśtawki dla niemowląt?

Dobre huśtawki dla niemowląt mogą być wykonane np. z drewna. W końcu nie od dziś wiadomo, że ten materiał jest ekologiczny i antyalergiczny. Także tworzywo sztuczne może być dobre, oczywiście wszystko zależy od rodzaju. Ale pamiętajcie jeszcze, że dobra huśtawka powinna posiadać szereg zabezpieczeń. Często sprzedawane są one za dodatkową opłatą. Jednak na bezpieczeństwie nie można oszczędzać, a to oznacza, że nawet jeśli trzeba za nie dopłacić, bo nie są sprzedawane w komplecie, to należy to zrobić. To wyposażenie to na pewno ochraniacz oraz pasy bezpieczeństwa. Dodatkowo z przodu powinno znaleźć się zabezpieczenie, które chroni przed wypadnięciem dziecka. Do tego oparcie powinno być wygodne oraz stabilne. Nawet najlepsza huśtawka wymaga kontroli. Dlatego każdorazowo, gdy chcecie umieścić w niej dziecko, powinniście sprawdzić, czy wszystkie zabezpieczenia działają.

Dlaczego warto zakupić domową huśtawkę dla niemowląt?

Domowe huśtawki dla dzieci sprawiają im wiele frajdy i przyjemności. Jednocześnie na tym ich zalety się nie kończą. Otóż pozawalają dzieciom szybciej zasnąć. Bardzo dobrze wyciszają maluszka poprzez delikatne bujanie. Nawet high need baby często uspokajają się podczas bujania. Dzięki temu rodzice mają chwilę dla siebie. Huśtawki dla niemowląt wpływają na ogólny rozwój dziecka. Nie obciążają nie tylko kręgosłupa, ale i miednicy. Dzięki temu ułatwiają wypracowanie równowagi. Bardzo dobrze wspierają koordynację ruchową. Podczas gdy dziecko buja się w huśtawce, rodzice mogą na chwilę usiąść i siedząc, doglądać maluszka. Nie bez znaczenia jest sama estetyka, bo wiadomo, że huśtawki stanowią dekorację pomieszczenia. Urocze uszka sprawiają, że dzieci będą nimi zachwycone. Co ciekawe wiele modeli można jeszcze spersonalizować, a więc wykonać grawer.

Jak montować huśtawkę w domu?

Montaż huśtawki ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa. Po zamontowaniu huśtawki musicie sprawdzić, czy wykonaliście go dobrze. Każda huśtawka ma też swój udźwig. Najczęściej wynosi on do 20 kg i absolutnie nie należy go przekraczać. Jeżeli więc dziecko waży już więcej, to nie powinno bawić się już w takiej huśtawce, bo jest to niebezpieczne. Skupmy się jeszcze na rodzajach montażu. Huśtawki można zamocować na specjalnych hakach, które powinny znaleźć się pod sufitem. Aby jeszcze bardziej zwiększyć bezpieczeństwo, haki należy zamontować na kołkach rozporowych. Zapobiega to zerwaniu się huśtawki. Alternatywą dla montażu na hakach jest montaż we framudze drzwi, na kółkach bądź montaż we framudze drzwi, ale na mocnym drążku. Przed zamontowaniem musicie sprawdzić, jaka jest szerokość drzwi. Jednocześnie pamiętajcie, że musi być na tyle duża, iż podczas zabawy maluch nie uderzy się, gdy wyciągnie rączki, czy zacznie machać nóżkami.

Huśtawka dla niemowląt to świetny wybór. Sprawi wiele przyjemności dzieciom, ale i ich rodzicom, którzy z chęcią będą patrzyli, jak ich maleństwo świetnie się bawi. Nigdy głównym kryterium wyboru nie może być cena, lecz zawsze należy kierować się jakością.

Zobacz również

Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments
Wioleta

Ja nie zdecydowałam się na taką huśtawkę. Moje dzieci nie chciały się bowiem bujać nawet w bujaczkach.

Monika

Nie mieliśmy takiej huśtawki, chociaż pewni to dobry pomysł dla niemowląt. W końcu bujanie bardzo uspokaja 🙂

Słodko Słodka

My również nie mieliśmy takiej huśtawki, ale za to bardzo sobie chwaliłam bujaczek.

Kasia

Bujanie uspakaja. Może gdybym miała taką hustawkę przy mojej starszej córce, więcej bym spała?

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda Polityka prywatności

Polityka prywatności i cookies