Jak może wyglądać współczesna kobieta?

Marcin Janicki
8 komentarzy

Odpowiadając na pytanie zawarte w tytule, można pokusić się o stwierdzenie, że dziś kobieta może wyglądać tak, jak chce. Ma do tego nie tylko prawo, ale i mnóstwo możliwości, by wpływać na swój wygląd. I wiele kobiet to robi, korzystając zarówno z naturalnych zabiegów pielęgnacyjnych, jak i oferty gabinetów medycyny estetycznej. Piękno bowiem od zawsze było w cenie i każdy może je rozumieć inaczej. Na różne sposoby, może też dążyć do jego ideału.

Kanon kobiecego piękna

Odwiedzając różne zakątki świata, spotkasz się z wieloma kanonami piękna. Również takimi, które mógłbyś uznać za odrażające. Piękno bowiem jest kwestią kulturową i to, co podoba się jednej osobie, nie zawsze uznane będzie za piękne przez innych.

Mimo to, od wielu lat, a zwłaszcza odkąd pojawiły się czasopisma kobiece, ideał piękna ustalany jest niejako odgórnie. Zgodnie z tym co obecnie jest uznane za kanon piękna w świecie Zachodu, kobieta powinna być szczupła, z wydatnym biustem i wciętą talią oraz wiecznie młodą twarzą. Ale uwaga – twarz także (a może zwłaszcza ona) posiada swoje standardy piękna.

Co jednak z tymi paniami o mocno odbiegającej od standardów urodzie, tęższymi i z naznaczoną przez wiek oraz życiowe doświadczenia twarzą? Część z kobiet dba o te ogólnie przyjęte standardy w umiarkowanym stopniu. Inne zaś nieustannie poszukują drogi do ich poprawy. Nie ma sensu oceniać globalnie, które podejście jest lepsze, które gorsze, albo przekonywać, że piękno jest czymś wewnętrznym. Dla wielu osób (również mężczyzn) to bardzo realny problem życiowy. Z pomocą przychodzi między innymi medycyna estetyczna.

Piękno zarezerwowane nie tylko dla gwiazd

Choć początki medycyny estetycznej sięgają starożytnego Rzymu, Egiptu i Grecji, to jej efekty trudno porównywać do tego, co od kilkudziesięciu lat potrafią lekarze medycyny estetycznej.

Po wojnie, zabiegi korygujące wygląd popularne były przede wszystkim wśród gwiazd muzyki i filmu. Wynikało to głównie ze względów finansowych, bowiem mało kogo tak naprawdę było na nie stać. Na szczęście z czasem sytuacja zaczęła się zmieniać. Coraz więcej było gabinetów medycyny estetycznej i topniały nieco różnice bo obniżały się i nadal relatywnie spadają ceny samych zabiegów.

W Polsce prawdziwe początki medycyny estetycznej datuje się na rok 1994, kiedy to powstała Sekcja Medycyny Estetycznej Polskiego Towarzystwa Lekarskiego.

Dziś kobiety nie tylko mają wręcz nieograniczony dostęp do zabiegów, których celem jest poprawa urody, ale też z niego aktywnie korzystają.

U lekarza, czy u kosmetyczki?

Na to pytanie bardzo trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ wiele salonów kosmetycznych świadczy usługi z zakresu poprawy urody na naprawdę wysokim poziomie. Z drugiej strony, masz też do wyboru bogatą ofertę gabinetów lekarskich, w których przyjmują chirurdzy plastyczni i lekarze specjalizujący się w medycynie estetycznej.

Tak naprawdę, im większa zmiana w wyglądzie, tym bardziej przemyślany powinien być twój wybór co do osoby, która ma tego dokonać. Ważny jest bowiem nie tylko sam zabieg, ale też odpowiednie przygotowanie przed i wsparcie po. Dlatego w przypadku zabiegów medycyny estetycznej nie wystarczy sama reklama i dobry marketing dla chirurgii plastycznej. Ważna jest tu przede wszystkim wiedza medyczna, doświadczenie i nieustanne podnoszenie kwalifikacji.

Wszędzie bowiem tam, gdzie dochodzi do przerwania ciągłości tkanki, zawsze istnieje pewne ryzyko infekcji, powikłań i trudnych do przewidzenia reakcji organizmu. A wtedy niezbędna okazuje się pomoc osoby, która takie gruntowne przygotowanie posiada.

Pamiętaj, że perfekcyjnie wykonany zabieg medycyny estetycznej lub chirurgii plastycznej to taki, który pomoże ci nie tylko uzyskać zamierzony efekt, ale też zachować zdrowie w nienaruszonym stanie.

Autorem tekstu jest Marcin Janicki – właściciel bloga z poradami dotyczącymi marketingu medycznego oraz świadczący usługi pomagające pacjentom odnaleźć drogę do właściwego gabinetu lekarskiego lub centrum medycznego.

Zobacz również

Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments
Wioleta Sadowska

Ja póki co nie wybieram się do żadnego salonu medycyny estetycznej. Jestem zadowolona ze swojego wyglądu.

Słodko Słodka

Tu nie chodzi nawet o zadowolenie ze swojego wyglądu, bo korzystanie z naturalnych zabiegów pielęgnacyjnych to naprawdę nic złego i warto skusić się na tego typu wizytę w każdym wieku. Ja np. w przyszłym miesiącu wybieram się do kosmetyczki, od jakiegoś czasu zaczęłam bardziej dbać o swój wygląd i nie ma w tym nic złego. Jestem kobietą przed 40 – tką, więc kiedy mam dbać bardziej jak nie teraz. Jeśli chodzi natomiast o medycynę estetyczną, to nie jest to tylko jak niektórzy myślą powiększanie piersi itp. medycyna estetyczna związana jest też z usuwaniem różnych wstydliwych znamion, blizn itp. Ja jeśli… Czytaj więcej »

Mirosława Dudko

Współczesne dziewczyny/kobiety często robią sobie krzywdę, chcąc poprawić swoją urodę, o której myślą krytycznie. Nie zdają sobie sprawy, że szkodzą swojemu zdrowiu ale wyglądowi. Trudno mi zrozumieć dzisiejszy trend i wyrywania sobie brwi i malowania grubych kresek, które wyglądają nienaturalnie albo powiększone usta, które wyglądają strasznie. Nie rozumiem jak można robić sobie taką krzywdę. Co innego, jeżeli ingerencja plastyka chirurgicznego naprawia szkody na przykład po wypadku czy jakiejś chorobie. to jestem w stanie zrozumieć. Jednak nie raz widziałam ładne dziewczyny ale oszpecone botoksem czy tatuażami albo grubymi węzami nad okiem. Brrr. Nie ma to jak naturalność 🙂 Możę w końcu… Czytaj więcej »

MyśliPotarganej.pl

Jeśli to sprawi, że kobieta ma się lepiej poczuć, to jak najbardziej

szpileczkiibabeczki

Nigdy nie zrozumiem jak dziewczyna mając +18 robią sobie sztuczne usta, piersi itp. Uważam że wszystko jest dla ludzi i delikatne zabiegi są ok ale zrobienie z siebie sztucznej lali to niestety nic pięknego.

Jestem tego samego zdania 🙂 Niektóre dziewczyny zamiast się upiększyć to tylko się oszpecą przez tego typu zabiegi.