Jak stworzyć przytulną, domową kuchnię?

Materiał zewnętrzny
8 komentarzy

Jesteś w trakcie remontu kuchni, a może za Tobą już najważniejsze prace i nadszedł czas na jej urządzanie i kupno dodatków? Nie bez przyczyny mówi się, że kuchnia to serce domu. To właśnie w niej powstają pyszne, domowe potrawy i to również tam gromadzi się cała rodzina, aby wspólnie spożyć posiłek. Sprawdź, jak urządzić kuchnię, aby była ona domowa i przytulna.

Urządzanie kuchni – o tym nie zapominaj

Urządzając kuchnię, nie możemy zapominać o tym, żeby była ona przede wszystkim praktyczna i funkcjonalna. W kuchni spędzać będziemy bardzo dużo wolnego czasu, nie tylko przyrządzając posiłki, lecz także gromadząc się w niej wspólnie z rodziną. Kuchnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu. Nic dziwnego, to właśnie tam powstają kulinarne arcydzieła, które ze smakiem zajadane są przez wszystkich domowników. Właśnie również z tego powodu urządzanie kuchni to prawdziwa przyjemność.

Aby w kuchni było przytulnie i przyjemnie, urządzanie warto rozpocząć od udekorowania ścian. Kto powiedział, że kuchnia musi być nudna? Mogą przecież zawisnąć w niej tematyczne obrazy i plakaty wydrukowane w drukarni, które nadadzą wnętrzu niepowtarzalnego klimatu i charakteru. Urządzając kuchnię, nie można zapominać także o lodówce. Można przywiesić na niej rodzinne zdjęcia, pamiątkowe magnesy z podróży bądź kalendarz na lodówkę – https://www.viperprint.pl/produkt/KJD02, w którym zanotować można najważniejsze nadchodzące wydarzenia. To właśnie tak lodówki wyglądają w wielu polskich kuchniach. Nic dziwnego. Tego rodzaju dodatki nadają pomieszczeniu przytulnego, domowego klimatu. W przytulnej, domowej kuchni nie może zabraknąć także stołu, przy którym zmieści się cała rodzina. Może być to mały okrągły stolik dla dwóch osób bądź duży stół dla całej rodziny. Wszystko zależy od ilości domowników oraz od tego, jak duża jest kuchnia. Jeśli zmieści się w niej duży stół, to warto w niego zainwestować. Sprawdzi się on na co dzień, a także podczas odwiedzin gości.

Zadbaj o porządek

Jeśli chcesz, aby w Twojej kuchni panował porządek, to warto posegregować wszystkie przedmioty, które w niej się znajdują. Doskonałym pomysłem jest kupno samoprzylepnych etykiet – https://www.viperprint.pl/produkt/ETY004, dzięki którym przechowywanie żywności staje się o wiele prostsze. Dzięki nim posegregujesz przyprawy, zioła i prowiant suchy, i całość zachowa ładny, estetyczny wygląd. W kuchniach przechowujemy zazwyczaj mnóstwo przedmiotów, które nieposegregowane, mogą być źródłem narastającego bałaganu. W przytulnej, domowej kuchni nie może zabraknąć więc ozdobnych słoiczków i pojemników, które pełnią funkcję nie tylko praktyczną, lecz także dekoracyjną.

Wiele osób, zwłaszcza kawoszy, decyduje się na stworzenie w kuchni własnego kącika kawowego. Aby to zrobić, wystarczy posiadać wolny skrawek blatu kuchennego, na którym zmieści się ekspres, zapas kawy i filiżanki. Aby napić się pysznej i aromatycznej kawy nie trzeba w tym celu wybierać się do kawiarni. Kawę można przyrządzić samemu w domu. W przytulnej, domowej kuchni warto posiadać również kwiaty. Mogą być to kwiaty doniczkowe, cięte, bądź zioła, które będą nadawać smaku posiłkom, a także pełnić funkcję dekoracyjną. W tak urządzonej kuchni przyjemnie jest przebywać, gotować i spędzać wspólnie czas z najbliższymi!

Zobacz również

Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments
Mirosława Dudko

Przydatne informacje.

Wioleta Sadowska

Ja właśnie jestem w trakcie projektowania nowej kuchni. Kosmos.

Monika

Ja właśnie myślę o wprowadzeniu drobnych zmian w kuchni 🙂

LenaM

Remont mojej kuchni nadchodzi wielkimi krokami, a ja jeszcze nie mam wszystkiego dopiętego na ostatni guzik, jeśli chodzi o jej przyszłą aranżację. Bardzo Ci dziękuję za pomysł z ozdobieniem ścian plakatami. Sama bym na to nie wpadła. Raczej plakaty jeśli już pojawiały się w moim mieszkaniu, to były one zazwyczaj w salonie, a przecież w kuchni również mogłyby wyglądać całkiem ciekawie i dodawać wnętrzu przytulności. Dzięki za tą inspirację. 🙂