Jak zorganizować dzień przed ważnym sprawdzianem w szkole?

Artykuł sponsorowany
0 komentarze

Ważne sprawdziany w szkole to dla uczniów zawsze duże wyzwanie. Często wiążą się ze stresem, zmęczeniem wywołanym przez obciążenie pracą i odczuwaniem napięcia, a czasem również lęku. Aby móc ze spokojem podejść do rozwiązania testu, warto dobrze przygotować się już dzień wcześniej. Co zaplanować na 24 godziny przed ważnym sprawdzianem w szkole?

Zaplanuj przygotowanie

Przede wszystkim – nie zostawiaj nauki na ostatnią chwilę! Warto z wyprzedzeniem rozplanować naukę materiału i poświęcić na przygotowania przynajmniej kilka dni. Na dzień przed dużym sprawdzianem warto bowiem jedynie powtórzyć sobie materiał, a nie uczyć się wszystkiego od zera!

Zrelaksuj się!

Nauka i powtarzanie materiału to zaledwie jeden z wielu aspektów istotnych podczas przygotowywania się do testu, sprawdziany czy egzaminu. Niezwykle ważny jest też relaks i zachowanie równowagi psychicznej. Warto zaplanować aktywność fizyczną, miłą kąpiel, czas na czytanie ulubionej książki lub oglądanie serialu. Dzięki temu, możliwe będzie rozładowanie nadmiernego napięcia.

Zorganizuj powtórzenie wiadomości

W ciągu dnia poprzedzającego ważny sprawdzian warto powtórzyć przyswojone wiadomości. Należy jednak ograniczyć się jedynie do najważniejszych, kluczowych kwestii. W tym celu, warto już wcześniej przygotować sobie fiszki lub notatki koncentrujące się na priorytetowych informacjach, będących absolutnymi podstawami.

Zadbaj o sen

Sen jest niezwykle ważny dla konsolidowania informacji. Poza tym, zwiększa możliwości poznawcze, wpływa na koncentrację i odporność na ewentualne rozproszenia, a także sprawia, że prostsze staje się wykorzystanie wiedzy w praktyce. Warto na dzień przed testem zaplanować odpowiednią ilość czasu na sen. Zarwanie nocy to bardzo zły pomysł! Warto jak najwcześniej udać się do łóżka. Przyniesie to zdecydowanie lepsze efekty niż powtarzanie materiału na ostatnią chwilę. Sen na wygodnym materacu i komfortowej poduszce to podstawa!

Nastawienie kluczem do sukcesu

Stres może uniemożliwić uzyskanie dobrego wyniku podczas testu nawet, jeśli materiał został doskonale przyswojony. Warto więc zastanowić się nad swoimi przekonaniami i podejść do sprawdzianu na luzie. Nadmierne napięcie może tylko zaszkodzić! Skuteczne może być wykonanie kilku ćwiczeń oddechowych lub wyjście na spacer na świeżym powietrzu. Idąc na sprawdzian warto też pamiętać o tym, że nie zawsze trzeba umieć dosłownie wszystko! Czasem aktualna sytuacja umożliwi jedynie przyswojenie części materiału – i w tym również nie ma absolutnie niczego złego!

Sprawdziany są dla wielu uczniów bardzo stresujące. Właśnie dlatego niezwykle ważne jest to, aby dobrze się na nie przygotowywać, jednocześnie dbając o dobre samopoczucie i balans emocjonalny.

Zobacz również

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments