Kiedy zaproszenie ślubne jest eleganckie? Radzimy jak je zaprojektować, aby było piękne i estetyczne

Materiał zewnętrzny
2 komentarze

Organizujecie niebawem ceremonię ślubną i chcecie w ten wyjątkowy dzień oczarować gości zaproszonych na uroczystość? Pierwszy krok w tym kierunku możecie zrobić, zanim powiecie sobie „tak”. Zapowiedzią wyjątkowej imprezy są eleganckie zaproszenia ślubne. Chociaż wydają się drobnostką, odgrywają naprawdę ważną rolę w oprawie zaślubin. Dowiedzcie się o nich więcej.

Zaproszenia ślubne w eleganckim wydaniu? Powiedzcie im „tak”!

Elegancja to słowo, które z pewnością budzi pozytywne skojarzenia. Jest trochę luksusowe, nieco dystyngowane i mocno działające na wyobraźnię. W zestawieniu z wyrazem „ślub” może oznaczać tylko jedno: piękne chwile kreujące wspomnienia, do których będziecie jeszcze wiele razy powracać z uśmiechem na twarzy.

Eleganckie zaproszenia ślubne to preludium do symfonii niezwykłych przeżyć i emocji, które towarzyszą młodej parze. Są Waszą wizytówką i zapowiedzią charakteru ceremonii. Co ważne, doskonale dopasują się do jej stylu bez względu na to, czy jest on nowoczesny, klasyczny czy glamour. Dlatego tak ważne jest, aby przyjrzeć im się bliżej i wybrać produkt, który najlepiej wpisze się w całokształt imprezy. A dla zaproszonych gości stanie się dodatkowo piękną pamiątką.

Eleganckie zaproszenia ślubne – czym się wyróżniają?

Zacznijmy od wyjaśnienia, czym charakteryzują się szykowne zaproszenia ślubne. Kluczową rolę odgrywa w nich jakość. Objawia się ona przede wszystkim w postaci starannego doboru papieru – o odpowiedniej gramaturze i teksturze. W ostatnich sezonach modne są rozwiązania z kalką dodającą uroku i delikatności.

Kwiaty, połyskujące elementy i kalka – eleganckie zaproszenia ślubne z artma-zaproszenia.pl

Znakiem szczególnym są także odpowiednio dopasowane grafiki. Obecnie przodują eleganckie zaproszenia ślubne z motywem kwiatów, chociaż znajdziecie też geometryczne desenie oraz wzory przypominające arabeski. Zwróćcie uwagę na barwy. Powinny być stonowane i dobrze dopasowane – do siebie oraz do kolorystyki, jaka będzie przewodzić całej uroczystości.

Nie bez znaczenia pozostają detale. Złocenia są jak najbardziej wskazane, ale uwaga! W przypadku oryginalnych zaproszeń ślubnych obowiązuje zasada „mniej znaczy więcej”. O ile delikatne, połyskujące akcenty dodają uroku, o tyle blichtr zupełnie się w tym przypadku nie sprawdzi. Dobrym pomysłem może okazać się natomiast wybór modeli przewiązanych piękną, satynową wstążką.

Ważna pozostaje też kwestia typografii. Czytelna, starannie dopasowana czcionka z pewnością postawi kropkę nad i. Podpowiadamy, że w eleganckich zaproszeniach ślubnych symbole – jak chociażby te sugerujące wybór prezentów dla młodej pary, są jak najbardziej wskazane.

Elegancja w każdym calu – jak dobrać kopertę do zaproszenia na ślub?

Pamiętajcie także o tym, aby wręczyć karnet w odpowiedniej kopercie – dopasowanej do jego stylu. Być może zastanawiacie się, jak podpisać kopertę z zaproszeniem na ślub? I bardzo dobrze. W końcu elegancja i kurtuazja są jak siostry bliźniaczki. Zacznijmy więc od tego, że konieczne jest odpowiednie odmienienia nazwiska gościa lub gości. A czy trzeba umieszczać zwrot grzecznościowy? W przypadku najbliższych nie ma takiej potrzeby. Pojawia się ona natomiast, gdy zaproszenie jest kierowane do dalszych krewnych i znajomych.

Być może przyszło Wam na myśl, aby samodzielnie zaprojektować zaproszenia ślubne. My jednak zachęcamy Was do skorzystania z oferty profesjonalnych pracowni. Dlaczego? Ponieważ pozwoli Wam to zaoszczędzić czas, którego przed uroczystością po prostu zawsze jest jak na lekarstwo. W końcu każda młoda para chce, aby w jednym z najważniejszych dni w życiu wszystko było dopięte na ostatni guzik.

Zobacz również

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments
Urocznica

Przydatny post. 🙂