Klimatyzatory z funkcją grzania: przegląd popularnych modeli 2023 roku

Materiał zewnętrzny
2 komentarze

Zbliżające się chłody zmuszają konsumentów do wyboru klimatyzatorów z funkcją grzania. Według porównywarki cenowej E-Katalog, popyt na klimatyzatory z tą opcją wzrósł w polskich sklepach internetowych w ciągu ostatniego półtora miesiąca. Przedstawimy najpopularniejsze modele i opowiemy o ich zaletach.

TCL FreshIN TAC-12CHSD/FAI

Model przeznaczony jest do pracy w pomieszczeniach o powierzchni do 40 metrów kwadratowych. Urządzenie działa w trybie ogrzewania i chłodzenia: w pierwszym przypadku ciepłe powietrze opada na podłogę, a w drugim – unosi się do sufitu, tworząc efekt prysznica. Urządzenie jest zintegrowane z systemem inteligentnego domu i jest sterowane za pomocą modułu Wi-Fi.

Wśród głównych zalet:

● Ochrona przed korozją. Powłoka Blue Fin niezawodnie chroni jednostkę zewnętrzną klimatyzatora przed negatywnym wpływem zjawisk atmosferycznych.

● Autodiagnostyka usterek. Sterownik monitoruje parametry istotne dla pracy urządzenia. Jeśli system ulegnie awarii, numer błędu zostanie wyświetlony na ekranie dotykowym.

● 7 prędkości wentylatora. Użytkownik może dowolnie regulować prędkość przepływu powietrza.

● Oszczędzanie energii. Tryb jest aktywowany przyciskiem ECO na pilocie zdalnego sterowania.

Ceny klimatyzatorów TCL FreshIN TAC-12CHSD/FAI można porównać w polskich sklepach internetowych na portalu E Katalog (cena minimalna – 4 949 zł).

Bosch Climate CL5000iU W 26 E

Climate CL5000iU W 26 E to flagowy model w cenie modeli ze średniej półki. Efektywność energetyczna klasy A+++ pomoże zmniejszyć zużycie energii elektrycznej, a wbudowany jonizator i biofiltr poprawią jakość powietrza. Zalecana powierzchnia grzewcza wynosi do 26 metrów kwadratowych. Funkcja opóźnionego startu do 24 godzin pomoże zaprogramować włączenie i wyłączenie urządzenia o wymaganej porze dnia.

Cena w polskich sklepach internetowych – 5 249 zł.

LG AC09BK

Wielofunkcyjny system split marki LG działa w oparciu o sprężarkę inwerterową: po osiągnięciu ustawionej temperatury system utrzymuje ustawione stopnie przez cały cykl. Klimatyzator przeznaczony jest do pracy w pomieszczeniach o powierzchni do 27 metrów kwadratowych. Wbudowany moduł Wi-Fi umożliwia zdalne sterowanie urządzeniem poprzez aplikację LG ThinQ.

AC09BK osusza i wentyluje powietrze w pomieszczeniach o wysokim poziomie wilgotności. Siatkowy filtr powietrza zatrzymuje cząsteczki kurzu, sierść zwierząt i puch, zapobiegając ich przedostawaniu się do jednostki wewnętrznej. Jonizator eliminuje nieprzyjemne zapachy, a lampa UV eliminuje bakterie i wirusy.

Cena w polskich sklepach internetowych – od 1 994 do 4 899 zł.

Zobacz również

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments
Wioleta Sadowska

Akurat na tym kompletnie się nie znam. Nie mój obszar zainteresowań.