LEGO City Parking dla pojazdów uprzywilejowanych

Michał Lendzion
2 komentarze

Klocki Lego to niewątpliwie zabawka, która przetrwała próbę czasu. Uniwersalna zabawka zarówno dla chłopców jak i dla dziewczynek, tych dużych i tych małych. LEGO City Parking dla pojazdów uprzywilejowanych to był strzał w 10-tkę jeśli chodzi o naszego synka. Sam miałem ogromną frajdę pomagając Radziowi w układaniu tego zestawu, a wiadomo czas spędzony z dzieckiem to na pewno nie jest czas stracony. Dobrze pamiętam jak sam bawiłem się klockami LEGO w czasach mojego dzieciństwa. Pokażcie mi zabawkę, którą bawiliście się Wy w czasach Waszego dzieciństwa, a którą bawią się teraz Wasze dzieci. Niewiele jest takich zabawek prawda?

Klocki Lego niewątpliwie pokazały jak można przetrwać na rynku

A otwarte głowy i elastyczność twórców nowych zestawów, którzy idą z nurtem i najnowszymi trendami możemy tylko i wyłącznie podziwiać. O ile w latach 90-tych królowały zestawy takich klocków jak piraci przemierzający bezkres mórz i oceanów, rycerze króla Lwie Serce, czy też dzielni kowboje z dzikiego zachodu (co też wpisywało się filmowe trendy obowiązujące w tamtych czasach) tak teraz króluje Lego City, Harry Potter czy chociażby Lego Ninjago. Jako dziecko nie zapomnę jak dostałem zestaw klocków Statek Piracki, ale to było przeżycie, oczywiście największą frajdą było układanie klocków, a później zabawa dzielnymi piratami walczącymi o swoją wolność z kolonialnymi marynarzami. Taaaak nic tylko włączyć wyobraźnie i hej ku przygodzie!!! Uwielbiałem chodzić do kolegów i wspólnie bawić się różnymi zestawami, scenariusze zawsze były inne, zależne od tego czym się bawiliśmy. Magiczne lata 90-te, niewątpliwie miały swój niepowtarzalny urok.

Nasz smyk pierwsze poważne spotkanie z zestawem Lego City miał jako taki mały bąbelek

Była to kolejka i pierwszy poważny pociąg… Teraz z biegiem czasu tak sobie myślę, że był jeszcze za mały na taki ogromny zestaw klocków. Dopiero teraz widzę, że ma ogromną frajdę z zabawy klockami, widzę jak go to wciąga i sam wymyśla swoje koncepcje budowli i puszcza wodzę wyobraźni. Radek lubi również bardzo Lego Creator, ma do nich słabość, w dzisiejszych czasach klocki dla dzieci mają szczególną moc 🙂

Dzisiaj na tapetę wjeżdża mocarny zestaw Lego City Parking dla Pojazdów Uprzywilejowanych

Całość zapakowana była oczywiście w dużym niebieskim kartonie, gdzie możemy już na pierwszy rzut oka zobaczyć jak wygląda zestaw po ułożeniu klocków. W środku kartonu znajdziesz szczegółową instrukcje, do każdego pojazdu jest osobna instrukcja. Klocki, które są zapakowane w woreczkach są odpowiednio ponumerowane. Wszystko jest szczegółowo opisane w instrukcji, która jest jasna i przejrzysta dla dziecka.

Chyba każdy mały chłopiec ma marzenie zostać strażakiem, ratownikiem, żołnierzem czy policjantem. W tym zestawie mamy wszystkie rodzaje służb publicznych, idealny zestaw dla młodego odkrywcy. Ten zestaw to prawdziwe centrum dowodzenia kryzysowego, z którego możemy szybko wysłać odpowiedni pojazd na akcję ratunkową, czy to będziemy ścigać złodzieja, czy gasić pożar, czy udzielać pomocy poszkodowanemu.

Idealne zestawienie dla dziecka społecznika szukającego nowych wyzwań chęci pomagania innym, bycia dla ludzi i do ludzi. Samo centrum parkingu jest niesamowite, począwszy od podjazdu dla karetki i wozu policyjnego, kończąc na lądowisku dla helikoptera strażackiego.

Warto też zwrócić uwagę, że baza jest niezależna energetycznie od miasta, ponieważ ma na dachu zamontowane panele solarne, co też czyni ją zawsze gotową na przyjęcie zgłoszenia od mieszkańców miasta. Centrum szybkiego reagowania jest na szpicowane dużą ilością elektroniki, monitorów dla dyspozytora, a nawet znajdziesz tam bieżnię po to, żeby nasi bohaterowie byli zawsze gotowi do akcji ratunkowej. Jest też strefa wypoczynku, żeby funkcjonariusze mieli, gdzie odpocząć przed lub po akcji ratunkowej.

W zestawie mamy dwa pojazdy, i śmigłowiec. Radiowóz policyjny do akcji terenowych ze specjalną lożą dla zbira, karetkę ratowniczą z respiratorem i apteczką pierwszej pomocy, oraz helikopter gaśniczy zaopatrzony w dwa działka wodne do gaszenia pożarów. Mamy jeszcze panią z grillem i złodziejaszka na rowerze/motocyklu (nie ma szans na ucieczkę przed radiowozem policyjnym). Na pewno z tym zestawem czeka nas i nasze pociechy dużo godzin zabawy i najróżniejszych scenariuszy niesienia pomocy w klockowym świecie. Osobiście najbardziej podoba mi się lądowisko i helikopter z tymi wodnymi działkami i rzecz jasna niezwykła dbałość o szczegóły twórców zestawu.

Fajną opcją jest też możliwość zainstalowania na telefonie intuicyjnej aplikacji LEGO® Builder, dzięki tej apce dzieciaki mogą poznać cyfrowy wymiar budowania, bardzo fajna sprawa.

Układanie klocków ma dużo zalet, takich jak chociażby rozwój kreatywności i wyobraźni

Rozwiązywania problemów, pobudza do myślenia. Dziecko koncentruje się na zadaniu budowania według określonego schematu, uczy się też cierpliwości. Dzięki tym małym elementom dzieci skupiają się na zabawie na naprawdę wiele, wiele godzin. W każdym bądź razie możemy z czystym serduchem polecić ten zestaw LEGO City, a już niebawem kolejna recenzja klocków na blogu.

Wpis powstał we współpracy z TaniaKsiazka.pl

Zobacz również

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments
Wioleta Sadowska

Moje dzieci powoli zaczynają lubić układanie klocków.