LEGO City Terenowy pojazd straży pożarnej

Michał Lendzion
2 komentarze

Dziecko rośnie, zmieniają się zainteresowania młodego człowieka, kształtuje się charakter, wartości czy ideały. Niewątpliwie postawy strażaków są godne do naśladowania przez młodych ludzi, a my postanowiliśmy podarować naszemu smykowi LEGO City Terenowy pojazd straży pożarnej , który rozpalił wyobraźnie naszego synka. Widać było iskrę w oku i szeroki uśmiech na twarzy Radzia, gdy tylko zobaczył nowy zestaw LEGO City.

Zawsze jak gdzieś widzimy strażaków czy innych funkcjonariuszy służb mundurowych

Mówimy, żeby synek ich pozdrowił machając rączką, co też spotyka się z odwzajemnieniem pozdrowienia oraz szerokim uśmiechem na buzi synka. Funkcjonariusze służb mundurowych są do nas i dla nas. Warto zadbać o to, żeby dziecko znało również numery alarmowe i nie bało się ludzi, którzy pracują w mundurze. Nie straszmy dzieci policjantami, czy innymi ludźmi sprawującymi służbę dla społeczeństwa. Ważne, aby dziecko miało skąd brać przykład. Trzeba w dziecku od maleńkości kształtować pewne rzeczy, które będą je prowadzić w dalsze etapy życia. Jeśli możemy połączyć to kształtowanie z zabawą to chyba nie ma nic lepszego i wartościowego. Nauka przez zabawę zawsze niesie najwięcej dobrego.

Terenowy pojazd straży pożarnej naprawdę robi wrażenie

Szczególnie jak już jest złożony i gotowy do długich godzin zabawy i akcji strażackich. Tak jak pisałem we wcześniejszych wpisach o klockach, klocki przetrwały próbę czasu i nie poddały się w walce o swoją tożsamość. Dbałość o szczegóły nowych technologi w klockach sprawia takie wrażenie, że faktycznie czujemy się jak na jakiejś akcji strażackiej. Swoją drogą mundury i chociażby narzędzia ręczne też wyglądają odjazdowo.

Myślę, że każdy strażak byłby zadowolony mogąc korzystać z takiego profesjonalnego sprzętu jaki znajdziesz w tym zestawie LEGO City. Po za ciężarówką z drabiną i ruchomym dźwigiem, mamy do dyspozycji drona i łazik, odczepianie centrum dowodzenia. Wóz strażacki, dron i łazik posiadają różne akcesoria imitujące wodę i pianę gaśniczą, które można wystrzeliwać, mega frajda dla bawiącego się tym zestawem! Do uzupełnienia zabawy znajdziemy dwie niesamowite scenerie palącej się rozdzielni elektrycznej i króliczej nory. Płomienie muskające te scenerie wyglądają bardzo realistycznie. Fajną funkcją jest strzelanie klockami z działek wodnych.

W pudełku znajdziesz 502 potrzebne elementy do ułożenia zestawu. Zestaw ten będzie odpowiedni dla dzieci w wieku 7+. Zestaw zawiera ilustrowane instrukcje i aplikację LEGO Builder. Aplikacja pomaga zwizualizować każdy model ze wszystkich perspektyw podczas budowania, bardzo fajna opcja dla dzieciaków lubiących nowoczesne technologie. Zabierając się za układanie klocków, spędzamy czas z dzieckiem, odrywamy je od multimediów, a także rozwijamy umiejętności manualne u dziecka i wiele innych. Nie jest żadną tajemnicą, że dziecko jest ciekawe wszystkiego, więc możemy za jednym zamachem podczas zabawy przeprowadzić naukową pogadankę w stylu „synu, bezpieczeństwo to podstawa”.

Warto pokazywać dziecku wartości, którymi kierują się ludzie pracujący w mundurze

Honor, poświęcenie, odwaga, odpowiedzialność, profesjonalizm, poszanowanie prawa, dyscyplina służbowa i wymogi działania zespołowego, to ideały, które czasem ciężko znaleźć wśród młodzieży, a dużo rodziców jest tak zagonionych, że nie ma czasu na wpajanie dziecku takich wartości. Wychowanie dziecka to nie lada wyzwanie. W każdym bądź razie, żeby już Was nie zanudzać, tak na zakończenie dodam, że w naszym synku ten zestaw rozpalił pasje do zabawy w strażaków na dobre. Młody super się bawi tym zestawem, wymyśla własne akcje ratownicze i już nawet zapowiedział, że tym razem na bal karnawałowy przebierze się za strażaka, a nie za żółnierza, jak to było 2 lata z rzędu 🙂 LEGO City to wspaniały pomysł na prezent dla dziecka, na urodziny, święta, a może za dobre oceny na zakończenie roku szkolnego… Klocki LEGO rozwijają w dzieciach kreatywność. Pamiętaj każda okazja jest dobra, żeby wywołać uśmiech na buzi dziecka!!!

Wpis powstał we współpracy z TaniaKsiazka.pl

Zobacz również

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments
Wioleta Sadowska

Świetny! Ale moje dzieci są jeszcze za małe na takie klocki.