LEGO Creator Aparat w stylu retro

Michał Lendzion
3 komentarze

Od dłuższego czasu najmłodszy w rodzinie lubuje się w klockach LEGO, szczególnie upodobał sobie LEGO Creator. Zestawy LEGO Creator są bardzo ciekawe i fajne, ponieważ kupując jeden kartonik, możesz stworzyć z niego nie jeden model, a 3 mieszczące się w jednym pudełku. Nasz mały konstruktor wypatrzył sobie ostatnio z nowości LEGO Creator Aparat w stylu retro, jaka była radość, gdy niespodzianka dotarła do celu. W pierwszej kolejności zbudował aparat, następnie go przerobił na kamerę, a na samym końcu zbudował telewizor jak za dawnych czasów z anteną. Koniec końców na półce jednak wylądował aparat w stylu retro. Klocki LEGO Creator to zdecydowanie pomysł na udaną zabawę.

Nazwa Lego pochodzi od dwóch duńskich słów „leg godt”

Czyli po prostu po naszemu „baw się dobrze” !!! Czas, który spędzimy razem z naszymi dziećmi, czy też dzieci będą same układały klocki, będzie na pewno udany. Nasze dziecko uwielbia klocki LEGO, a ostatnio na urodziny koleżanki z klasy sam osobiście wybrał także zestaw klocków LEGO Creator i mało tego sam chciał za nie zapłacić.

Trzeba także nadmienić fakt, że firma cały czas wprowadza nowe zestawy klocków dla dzieci tych małych i tych dużych, więc z klocków LEGO moi drodzy się nie wyrasta, tylko zmienia konstrukcje. Niby prosta rzecz układać klocek do klocka z instrukcją, ale to zabawa, która jest kreatywna, rozwija wyobraźnię, zdolności konstrukcyjne i logiczne myślenie. Możliwości są nieograniczone, jedyne co nas i dzieci ogranicza to własna wyobraźnia, możemy budować z instrukcją ale także możemy popłynąć z tematem i zrobić swój własny oryginalny projekt.

LEGO Creator w naszym domu

To najpopularniejsza seria klocków, którą upodobał sobie nasz syn. Pozwala naszemu smykowi konstruować z jednego zestawu kilka modeli, a dokładnie trzy. W kartoniku Aparat w stylu Retro 31147 znajdziesz instrukcje do wszystkich wersji modeli do zbudowania, zapewniając wszechstronność i kreatywność budowniczym o różnych poziomach umiejętności. Zestaw ten jest przeznaczony dla dzieci w wieku od 8 lat, zawiera 261 elementów.

Głównym bohaterem jest aparat fotograficzny w stylu retro, który jest naprawdę super odwzorowany, tak jak to kiedyś wyglądały aparaty fotograficzne z kliszą, aż łezka się kręci w oku na myśl o starych czasach gdzie mieć taki aparat to było coś, miało to w sobie jakiś urok. Zdjęcia wywołane z takiej kliszy wkładało się do albumu i są w naszych domach po dziś dzień. Owszem na telefonie można zrobić więcej zdjęć i skopiować na dysk, ale jak nam zepsuje się laptop lub komputer zdjęcia przepadają i już ich raczej nie odzyskasz. Wszystko ma swoje plusy i minusy, skok cywilizacji.

Mamy także do złożenia telewizor w stylu retro, często się słyszy w domach przy rodzinnych imprezach jak to było jak wujek kazał kuzynce chodzić i zmieniać kanały w takim telewizorze, na nasze szczęście ktoś mądry wymyślił coś takiego jak pilot do telewizora i już nie mamy takich problemów, teraz jest inny problem, jest tyle kanałów że człowiek nie wie co ma oglądać, cóż takie czasy.

A trzecią budowlą jest kamera, och kto miał kamerę to był już kimś. Tutaj chyba mamy do złożenia kamerę cyfrową, więc to nie byle jaki sprzęt. Świetna rzecz do uwiecznienia jakiś ważnych chwil czy uroczystości w życiu rodziny. Najbardziej podoba mi się to, że klocki są przemyślane w swojej konstrukcji i odzwierciedlają sprzęt, który kiedyś my sami używaliśmy. Jak się wraca do starych czasów to i łezka się w oku zakręci, kto nie lubi powspominać swoich lat dzieciństwa, bo mi te klocki przypominają moje młodzieńcze lata, pewnie dlatego wybraliśmy takie, a nie inne klocki dla naszego małego smyka.

Dlaczego warto inwestować w klocki Lego?

  • Rozwijają kreatywność, dają możliwość tworzenia własnych konstrukcji.
  • Wspierają rozwój umiejętności technicznych, dzieci uczą się rozumienia struktur i zasad jak to jest zbudowane.
  • Nabywają umiejętność rozwiązywania problemów, budowanie z klocków rozwija logiczne myślenie i analizowanie błędów, które dzieci popełniają podczas układania.
  • Zabawa w grupie, wymiana pomysłów i współpraca w budowie swojego projektu (Radzio często lubi budować nowe budowle ze swoimi znajomymi, zabawa wtedy mogłaby trwać w nieskończoność, szkoda tylko, że dzieci nigdy nie chcą sprzątać po skończonej zabawie i ten obowiązek spada przeważnie na mnie).
  • Uspokoją i relaksują.
  • Satysfakcja z ukończonego projektu, nasza pociecha potrafi chodzić tydzień i pokazywać nam jakie to fajne klocki ułożył. Tak też było i tym razem, chodził po domu z aparatem fotograficznym i robił zdjęcia raz nam, raz pieskowi i tak w kółko.

Wpis powstał we współpracy z TaniaKsiazka.pl

Zobacz również

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments
Wioleta Sadowska

Wow, ten aparat wygląda jak prawdziwy. Rewelacja!

Ela

Czego to LEGO nie wymyśli 🙂