Materace 90 x 200 – dla kogo takie wymiary?

Materiał zewnętrzny
2 komentarze

Na rynku dostępny jest bardzo szeroki wybór materacy o różnych właściwościach. Pozwala to dopasować materac do indywidualnych potrzeb i preferencji. Ale jaki rozmiar najlepiej wybrać? Dla kogo materac 90×200 może być dobrym rozwiązaniem? Podpowiadamy.

Materace 90×200 – do łóżek pojedynczych i podwójnych

Materac 90×200 to rozmiar wybierany z reguły do łóżek pojedynczych nastolatków i do sypialni osoby dorosłej. Z drugiej strony, często materace o szerokości 90cm są też dobrym rozwiązaniem dla par, które wolą zupełnie różny rodzaj materacy lub między którymi jest bardzo duża różnica wagi. Wybór dwóch osobnych materacy do łóżka małżeńskiego 180×200 pozwala dopasować rodzaj podparcia do indywidualnych potrzeb. W ten sposób nie trzeba szukać kompromisów i można dobrać materac kierując się tylko i wyłącznie własnymi potrzebami. Warto tylko pamiętać, by oba materace miały tę samą wysokość, aby na ich złączeniu nie tworzył się uskok.

Liczy się jakość

Przy wyborze materaca bardzo duże znaczenie ma jego jakość. Bez względu na to, czy materac 90×200 ma być użytkowany w łóżku pojedynczym czy też mają to być dwa materace do łóżka małżeńskiego, dobrze jest wybrać modele odpowiedniej jakości. Dlaczego? Tylko pianki i sprężyny wykonane z odpowiednich materiałów będą w stanie zapewnić optymalne podparcie ciała, dopasowanie do jego kształtu, a przy tym będą służyć przez długie lata. Warto traktować materac jako inwestycję, która zwracać będzie się przez długi czas w postaci komfortu i jakości snu.

Dobrym wyznacznikiem jakości materaca jest okres gwarancji. To pierwsza wskazówka, która da znać czy komponenty, z których zbudowany jest materac, są odporne na odkształcenia i wykruszenia. Dzięki temu można wstępnie ocenić jakość danego modelu także w sytuacji, gdy chcemy kupić materace online.

Rodzaje materacy 90×200

Praktycznie każdy sklep z materacami oferuje bardzo szeroki wybór dobrej jakości modeli w rozmiarze 90×200. Materace podzielone są na określone kategorie wg rodzaju wkładu: materace piankowe (poliuretanowe, wysokoelastyczne, termoelastyczne i lateksowe), sprężynowe (bonellowe, kieszeniowe i multipocket) i materace hybrydowe. Każdy z rodzajów zapewnia inny rodzaj podparcia i ma inną twardość. Na rynku dostępne są też materace z możliwością samodzielnej regulacji poziomu twardości.

Dzięki tak szerokiej i zróżnicowanej ofercie z łatwością można dobrać materac do nawet bardzo sprecyzowanych potrzeb: dla osób o wyższej wadze, dla cierpiących na schorzenia kręgosłupa, dla seniorów, czy też dla alergików uczulonych na pleśń i roztocza.

To tylko kilka przykładów, które pokazują jak szeroki wybór modeli o bardzo różnych właściwościach oferuje praktycznie każdy dobry sklep z materacami. Rozmiar 90×200 jest tak popularny, że bez problemu można wybierać spośród produktów wysokiej jakości, które będą służyć przez wiele lat.

Zobacz również

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments
Wioleta Sadowska

Dobry materac to podstawa!