Platforma ReachaBlogger idealna dla początkujących blogerów

Słodko Słodka
4 komentarze

Zaczynając moją przygodę z blogiem zetknęłam się z nazwą ReachaBlogger, na początku mojej drogi byłam jeszcze zupełnie zielona i nie wiedziałam z czym to się je. Obecnie jestem drugi rok na własnej domenie z blogiem, jak i drugi rok na wyżej wspomnianej platformie. Chciałabym Ci przybliżyć co to w ogóle jest ReachaBlogger, w jakim celu ludzie się tam logują, oraz co z tego mają. Ogólnie rzecz biorąc jest to platforma umożliwiająca współpracę pomiędzy Reklamodawcami a Twórcami, to internetowa platforma typu market-place. Jest to miejsce, gdzie Raklamodawcy realizują płatne jak i barterowe współprace reklamowe z Twórcami.

Od czego zacząć przygodę z ReachaBlogger

Przede wszystkim musisz prowadzić bloga najlepiej na własnej domenie, blog musi być prowadzony w ciekawy sposób i musi mieć również dobre zasięgi. Tematyka bloga może być dowolna ja np. jestem blogerką głównie kulinarną, ale cały czas rozwijam działy poza kuchnią. Możesz prowadzić bloga parentingowego, modowego, lifestylowego, czy też specjalistycznego, z roku na rok przybywa blogów, więc kto wie, może i Ty dołączysz do zaszczytnego grona blogerów już niebawem.

Taki blog musi być prowadzony w ciekawy sposób, musisz dać się zapamiętać, musisz zdobyć swoich czytelników. Ważne jest, żeby wrzucać regularnie wpisy. Musisz wypracować jakąś systematyczność, żeby coś osiągnąć. Wielu osobą wydaje się, że prowadzenie bloga to bułka z masłem, wcale tak nie jest!!! Każdy bloger mieć pomysł na siebie i pomysł na ciekawe wpisy, prowadzenie bloga to również ciężka praca.

Początkowo zakładając bloga założyłam go na blogspocie, a gdy przeszłam na własną domenę dopiero wtedy otworzyły się przede mną nowe drzwi i nowe możliwości. Moim skromnym zdaniem nie opłaca się zaczynać blogowania na blogspocie, jeśli myślisz poważnie o blogowaniu i chcesz coś z tego mieć, zacznij od razu od własnej domeny. Blogi na własnej domenie są lepiej postrzegane przez Reklamodawców, ja straciłam dobre 3 lata zanim dojrzałam do tej decyzji, a Ty nie musisz tego czasu tracić wiedząc co ja wiem teraz, możesz śmiało wykupić własną domenę.

Blogi na własnej domenie są lepiej pozycjonowane w Google, a to bardzo ważne, blog musi być dobrze widoczny w sieci, szczególnie patrząc pod kątem przyszłych współprac.

Atuty platformy ReachaBlogger

  • platforma stabilnie działa od 2014 roku i zawsze zapewnia szybkie wypłaty środków influencerom
  • darmowa rejestracja i darmowe konto dla influencera i reklamodawcy
  • z platformy korzysta już ponad 1300 reklamodawców
  • na platformie jest około 7000 ofert influencerów: blogi webowe, Instagramy, YouTuby, TikToki, Facebooki, Linkediny, Twittery, Pinteresty, Podcasty, Twitche i inne
  • system filtrów umożliwia reklamodawcy łatwe zawężenie listy influencerów do kilku czy kilkunastu najlepszych ofert
  • można kupić publikację od influencera z katalogu ofert, działa to podobnie jak na przykład zakup produktów na Allegro
  • rozpiętość cen za publikację sponsorowaną od 50 zł do 45000 zł
  • można też dodać zlecenie, wtedy influencerzy zgłoszą się sami do tego konkretnego zlecenia, a reklamodawca będzie mógł wybrać najlepsze oferty spośród zebranych
  • platforma stale się rozwija, nowe funkcje lub aktualizacje są wdrażane nie rzadziej niż co kwartał

Korzystanie z platformy jest intuicyjne

Nie musisz być geniuszem i informatykiem, żeby sprawnie poruszać się na Reachu. Jeśli jesteś bez większego przygotowania spokojnie dasz sobie radę, to tak jakbyś robiła zakupy na Allegro, nie masz czego się bać. Obsługa platformy jest łatwa zarówno dla influencerów jak i reklamodawców. Jako influencer korzystasz z katalogu zleceń lub dodajesz własne medium. Oferty możesz filtrować według kategorii lub typu zlecenia. Po wyborze interesującego Cię zlecenia wystarczy, że zgłosisz wybrane medium i podasz warunki współpracy oraz cenę. Przy medium sprawa jest o tyle prostsza, że podajesz swoją cenę oraz informacje na jego temat, po dodaniu oferty pozostaje Ci tylko czekać na zainteresowanych reklamodawców. Po wykonaniu zlecenia musisz tylko wkleić link do publikacji na blogu w odpowiednie pole i zatwierdzić wykonanie, następnie czekasz na akceptacje ze strony reklamodawcy.

Zlecenia dla influencesów

Są różne i różniste im dłużej jesteś na platformie tym ciekawsze współprace możesz wyhaczyć. Osobiście bardzo lubię poruszać się na platformie ReachaBlogger, tam jest trochę jak na rynku, możesz się targować, nie zawsze musisz się godzić na współpracę, zlecenia dla influencesów są różne, różniste jak i oferty reklamodawców. Masz prawo odmówić, lub złożyć własną ofertę taką, która będzie satysfakcjonująca dla Ciebie. Platforma pozwala każdemu Reklamodawcy na wypromowanie swojej marki w internecie, a infuencer dzięki temu może zarobić. Po pomyślnym zrealizowaniu transakcji ustalona kwota trafia na wewnętrzne konto influencera, warto tutaj dodać, że ReachaBlogger pobiera za to prowizje w wysokości tylko 15 %.

Na platformie znajdziesz szeroką gamę ofert, które zawsze są przeprowadzane bezpiecznie, nie ma tu możliwości trafienia na oszustów, reklamodawcy są zawsze wypłacalni, a gdy byś miała problem z jakimś zleceniem zawsze możesz to zgłosić do moderatora, szybko i sprawnie pomoże Ci rozwiązać sporne kwestie.

Jedna z ciekawszych platform wiodących na polskim rynku

Nieliczna platforma, na której możesz się targować, nie musisz się godzić na warunki reklamodawcy, możesz przedstawić własną ofertę z ceną. W innych serwisach pośredniczących masz z góry ustalone stawki i nie ma możliwości targowania. Jako początkujący influencer mogę śmiało polecić platformę ReachaBlogger, nic nie tracisz, a zdobyć możesz bardzo wiele, codziennie pojawiają się nowe zlecenia, wystarczy śledzić na bieżąco i ofertować zlecenia, które Cie interesują.

Zobacz również

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments
Wioleta

Współpracuję z tą platformę i jestem zadowolona.

MyśliPotarganej.pl

Świetny portal. Korzystam z jego usług od kilka lat.Polecam

O widzisz, ja jestem krótko tam, ale bardzo lubię zaglądać i śledzić oferty, ofertować🙂