Prysznice łazienkowe i baterie

Materiał zewnętrzny
6 komentarzy

Bardzo dużo osób wybiera prysznice łazienkowe zamiast wanny. Pozwala to na oszczędność wody i czasu, zmniejszenie przestrzeni, którą trzeba zagospodarować, ale jest to także wygoda użytkowania, co jest ważne zwłaszcza w przypadku osób starszych lub mających problemy z poruszaniem się. Jak wybrać kabinę prysznicową?

Jakie kabiny prysznicowe są dostępne na rynku?

Wybór kabiny prysznicowej nie jest łatwy – zwłaszcza jeżeli przyjrzymy się, jak szeroką ofertą mamy na rynku. Najczęściej wybieranymi modelami pryszniców są:

 • prysznice łazienkowe z brodzikiem – tego typu kabina prysznicowa przylega z dwóch stron do ścian łazienki. Pozostałe ścianki są obudowane drzwiami,
 • kabiny zabudowane – tego typu prysznice łazienkowe są zabudowane z trzech stron ścianą, w związku z czym wymagają dokupienia drzwi prysznicowych,
 • prysznice typu step in – nie posiada brodzika. Zamiast tego ma listwę, która jest wmontowana w podłogę, do której spływa woda. 

Wybierając prysznice łazienkowe, musimy dokonać odpowiednich pomiarów i wybrać najbardziej dopasowaną do naszej łazienki kabiny. W przypadku małej łazienek dobrym pomysłem będzie zastosowanie prysznica narożnego. Pozwoli na funkcjonalne wykorzystanie przestrzeni i nie będzie przeszkadzał w korzystaniu z innych sprzętów w łazience. 

W przypadku średnich i dużych łazienek lub takich, gdzie nie musimy uwzględniać ubikacji, bo ta jest w oddzielnym pomieszczeniu, najlepiej sprawdzą się duże, przestronne prysznice łazienkowe.

To, w którym miejscu znajdzie się kabina prysznicowa, należy zaplanować już na etapie projektowania łazienki, przede wszystkim ze względu na konieczność doprowadzenia przyłączy wody i odpływu.

Baterie łazienkowe

Prysznice łazienkowe wymagają także dobrze dobranej baterii łazienkowej. Te dzielą się na natynkowe i podtynkowe, jednouchwytowe i dwuuchwytowe. Natomiast konkretne modele różnią się między sobą pod względem:

 • sposobu montażu,
 • sterowaniem wypływu wody,
 • materiałem,
 • długością i kształtem wylewki,
 • kolorem armatury,
 • głowicami mieszającymi,
 • wyglądu,
 • zużyciem wody. 

Jak wybrać baterie łazienkowe? Oprócz wyglądu, ważne jest to, czy daną baterię można łatwo utrzymać w czystości, zaś najważniejszą – głowica kranu. Może być ceramiczna, suwakowa, termostatyczne. Należy rozważyć wszystkie wady i zalety poszczególnych modeli i wybrać najlepszy dla nas.

Wyposażenie łazienek wysokiej jakości i w przystępnych cenach dostaną Państwo w ofercie sklepu Massi.pl.

Zobacz również

Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments
Wioleta Sadowska

Ja najbardziej lubię wanny. Ale dobry prysznic także się przydaje.

Michalina

Przepiękne łazienki! Dzięki temu wpisowi mam teraz wiele pomysłów w głowie na to jak urządzić moje nowe wnętrza. Póki co musimy się jednak zająć innymi rzeczami, takimi jak np. malowanie. Dobrze, że mamy agregat malarski, dzięki czemu pójdzie nam o wiele łatwiej.

Damian

Z tego, co się orientuje, to w wielu przypadkach do budowy takich kabin prysznicowych wykorzystuje się m.in. profile z tworzyw sztucznych. Profile te mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak PVC i są one używane do tworzenia ramy lub konstrukcji kabin. Są popularne ze względu na swoją odporność na korozję i łatwość w utrzymaniu ich czystości. 🙂