Strój na bal karnawałowy dla chłopca

Słodko Słodka
2 komentarze

Karnawał 2023 to doskonała okazja do świętowania nie tylko dla dorosłych, ale i dla dzieci tych najmłodszych jak i starszych. Często w przedszkolach i szkołach organizowane są bale karnawałowe. W zeszłym roku na początku ferii dostaliśmy wiadomość ze szkoły o balu karnawałowym, który miał się odbyć zaraz po feriach w piątek. Jaki wybrać strój na bal karnawałowy dla chłopca? No cóż to pytanie najlepiej zadać samemu zainteresowanemu. I zaczęło się wymyślanie… Wybór strojów karnawałowych jest bardzo duży i nie jednego rodzica może przyprawić o zawrót głowy.

W pierwszej kolejności udaliśmy się do wypożyczalni strojów karnawałowych dla dzieci

W naszym mieście zupełnie blisko domu znajduje się księgarnia, w której jest wypożyczalnia strojów karnawałowych. Pierwsze nasze kroki skierowaliśmy właśnie tam, strojów było bardzo dużo, ale jednak nie zachwyciły synka na tyle, żeby na któryś się zdecydować. Poszliśmy z myślą, że młody wybierze sobie strój Supermana, ale jak Pani pokazała nam strój to i młodemu i mnie opadły skrzydła. Mamy z synkiem podobne charaktery i gusta również. Od razu po mince widziałam, że jest bardzo zawiedziony. Strój wyglądał delikatnie mówiąc jak po bardzo długim przebiegu i co było nam robić? Wróciliśmy z pustymi rękoma do domu, ale z gotowym planem w głowie.

Dalsze kroki skierowaliśmy do Pepco

Tam co prawda wyboru nie było dużego, ale były fajne, nowe stroje w przystępnych cenach. Do przymiarki wzięliśmy strój policjanta, młody wyglądał super w tym stroju, ale stwierdził, że pewnie co 2 osoba będzie miała taki strój. Koszt takiego stroju to 60 zł jeszcze w zeszłym roku, nie wiem jak teraz… Co było robić, trzeba było szukać dalej.

Sprawdziliśmy ogłoszenia na OLX

W naszym rejonie, niestety również nie znaleźliśmy niczego sensownego. Były stroje, ale dla dziewczynek, księżniczek itp. Zasięgnęłam również języka u znajomych czy może ktoś ma jakiś fajny strój leżeć w szafie, albo wie, gdzie szukać czegoś ekstra.

Przeszukaliśmy wszystkie szafy w domu

W poszukiwaniu odpowiedniego stroju na bal, a młody to trudny klient, nic mu nie pasowało. Jest wiele uniwersalnych strojów karnawałowych dla dzieci, które będą idealnie pasowały na bal karnawałowy w przedszkolu, czy w szkole.

Pomyślałam, że przygotujemy wspólnie maskę jakiegoś zwierzaka, ale nie chciał, za kucharza też nie, bo w domu dużo kucharzy 🙂 Jeśli masz sporo czasu i w zasięgu ręki maszynę do szycia to taki strój możesz przygotować zupełnie sama, niestety ja nie mam takich zdolności, ani nie mam maszyny. Jeśli masz predyspozycje do szycia możesz stworzyć sama oryginalny i nietuzinkowy strój dla Twojego małego smyka. Jednak za nim zabierzesz się do szycia przelicz sobie koszty związane ze stworzeniem takiego stroju.

Chciałam, żeby to był wymarzony strój karnawałowy, a nie taki na siłę

Więc usiadłam na Allegro i zaczęłam poszukiwania, muszę przyznać, że to były owocne poszukiwania. Nagle dostałam olśnienia i zawołałam synka pytając się go, czy nie chciałby się przebrać za żołnierza… To był strzał w dziesiątkę, pozostało tylko wybrać odpowiedni strój żołnierza, nie mógł być to strój żołnierza amerykańskiego jak sobie zastrzegł.

Ceny na Allegro są zróżnicowane, cena za taki strój wahała się się w granicach 50 – 200 zł. Wybraliśmy tańszą opcje, bo w końcu ile ten strój będzie nosił, założy raz i za rok już będzie chciał się przebrać za kogoś innego.

Wiadomo najlepiej jest zawsze przymierzyć taki strój i dobrać ewentualne dodatki, ale jeśli sprzedawca podaje dokładne wymiary to również można się skusić. Jeśli masz wątpliwości, zawsze możesz napisać do sprzedawcy wiadomość, żeby rozwiał Twoje wątpliwości.

Strój żołnierza wybraliśmy u użytkownika PartyTino, w ofercie tego sklepu znajdziesz stroje karnawałowe dla dzieci i dorosłych w przystępnych cenach. Moją uwagę zwróciły również zestawy urodzinowe dla dzieci. Kostium żołnierza z beretem naprawdę zrobił robotę, dodatkowo tak od siebie namalowałam synkowi flagę Polski na pultynkach, a mąż zrobił z kartonu karabin, bo w końcu co to za żołnierz bez karabinu.

Polecam strój karnawałowy kupić dużo prędzej, kiedy jest duży wybór i ceny są przystępne. Nie zostawiaj tego wyboru na ostatnią chwile, bo możesz nieźle się nagimnastykować. W każdym bądź razie strój był trafiony, a bal udany i dziecko zadowolone!!!

Zobacz również

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments
Wioleta Sadowska

Super. Dobrze wiedzieć, że jest taka strona. Cudowna kreacja.