Szafa na książki z martwego drzewa

Słodko Słodka
18 komentarzy

W grudziądzkim parku miejskim powstał bardzo piękny projekt, z pnia martwego drzewa powstała szafa na książki. Stare uschnięte drzewo a dokładnie jego pień został wykorzystany właśnie do tego przedsięwzięcia. Jako grudziądzanka jestem zawsze bardzo dumna z takich rzeczy, więc postanowiłam się z Wami podzielić tą nowiną. Byliśmy z synem na małym spacerze w parku, bo w końcu ile można siedzieć w domu, na balkonie a to w ogródku, więc postanowiliśmy się wybrać do parku po dłuższej przerwie, a zieleń taka piękna po deszczu… Pogoda dopisała, więc tym bardziej było miło. Ta wspaniała biblioteczka znajduje się blisko ulubionego pola golfowego mojego małego smyka, a taki nowy mebel w parku rzuca się w oczy, od razu syn się zapytał ” a co to za śmieszna szafa? ”

Oglądając

Grudziądzki serwis informacyjny dowiedziałam się, że projekt stworzyła grudziądzka architektura krajobrazu – Magdalena Biernat, a całą pracę wykonał artysta rzeźbiarz Piotr Jakubowski. Ogromne brawa dla nich !!! Stare drzewo zyskało nowe życie. Sam projekt kosztował 7 tyś. zł i w całości został pokryty z dotacji.

Muszę przyznać

Że ta pomysłowa biblioteczka robi wrażenie w naszym parku, przyglądają jej się z zaciekawieniem i zainteresowaniem mali i duzi przechodnie. Ze względu koronawirusa biblioteczka nie działa jeszcze tak jak powinna i nie ma w niej książek, ale myślę, a przynajmniej mam taką nadzieję, że już wkrótce i my będziemy mogli dołożyć swoją cegiełkę do tej nietypowej parkowej wypożyczalni, i przynieść parę naszych książkowych propozycji z domu. Projekt ten jest oparty na idei bookcrossingu, czyli wymiany książek. Znajdą się w niej książki dla dzieci, młodzieży i dorosłych myślę, że każdy znajdzie tam coś dla siebie. Książki będzie można wypożyczyć bez pośrednictwa bibliotekarza, i bez karty bibliotecznej, a po przeczytaniu odnieść z powrotem i ktoś inny będzie mógł skorzystać z danej książki, warto przynieść coś ze swoich domowych zbiorów, żeby obieg książek trwał. Taka biblioteka plenerowa może bardzo fajnie się sprawdzić w naszym parku. Bardzo jestem ciekawa jak za miesiąc czy dwa będą wyglądały półki, czy będą uginały się od książek?

Świetna opcja

Dla odpoczywających w parku pod gołym niebem jak i dla tych, którzy lubią czytać w domowym zaciszu, jestem ciekawa jak ten nowy mebel przyjmie się wśród grudziądzan odpoczywających i spacerujących po parku, czy będzie miał wzięcie i czy utrzyma się w stanie idealnym do przyszłego roku? Jedno jest pewne nowy mebel parkowy będzie czynny sezonowo i jest usytuowany tak, że łapie go monitoring 🙂

Zobacz również

Subscribe
Powiadom o
guest
18 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments
Ervi

Rewelcyjny pomysł a jak świetnie wyglada – elegancko 🙂

Ervi

Na zdjeciu wygląda bosko 🙂

Monika

Świetny pomysł z tą biblioteką na powietrzu! Bardzo mi się podobają takie inicjatywy! Oby było ich jak najwięcej 🙂

Beata M.

Super pomysł 🙂

Liliana

Woooooow genialny pomysł 😉

Magda

Genialny pomysł, mam nadzieję, że powstanie więcej takich szafa na książki 🙂

Katarzyna

Super inicjatywa! Uwielbiam takie mądre pomysły. Ciekawe kiedy zamieszkają w nim jakieś książki?

Wioleta

Widziałam taką biblioteczkę we Władysławowie. Super to wygląda.

frudia

oby wiecej bylo takich miejsc w grudziadzu, gdzie mozna przyjsc oddac ksiazki i wybrac inne za darmo, bo nie kazda biblioteka wprowadzila u siebie taką mozliwość, a jest to takie latwe.

Łukasz

Niemal identyczne biblioteki są od dwóch lat w Ełku- projekt Fundacji Odpowiedzialni Za Marzenia, autorski.