Wybierz najlepsze termoopakowanie dla butelki

Materiał zewnętrzny
4 komentarze

Spacery z małym dzieckiem są jedną z tych rzeczy, które z pewnością będą zajmować Ci sporo czasu w pierwszym roku życia dziecka. W związku z tym pewnie wiele razy będziesz musiała nakarmić dziecko podczas spaceru.

Jeżeli karmisz dziecko piersią, to najczęściej nie będzie z tym żadnego problemu. Sytuacja może być nieco bardziej skomplikowana, jeśli karmisz dziecko mlekiem z butelki.

Jak się przygotować do długiego spaceru z dzieckiem?

Jeżeli karmisz dziecko mlekiem z butelki i planujesz wybrać się z nim na dłuższy spacer, to musisz pamiętać, żeby zabrać ze sobą wszystkie rzeczy niezbędne do przygotowania dziecku mleka, jeśli zajdzie taka potrzeba. Do tych rzeczy zaliczają się przede wszystkim butelka do karmienia, mleko modyfikowane i woda. 

Ważne jest również, że woda którą wykorzystasz do przygotowania mleka powinna mieć odpowiednią temperaturę. Woda nie może być zbyt gorąca, ani zbyt zimna. Jeżeli wiesz, że w miejscu do którego się udajesz będzie możliwość podgrzania wody, to wtedy nie ma żadnego problemu. Jeżeli jednak cały czas będziesz przebywać w plenerze, to sytuacja jest trochę trudniejsza. 

W jaki sposób zapewnić odpowiednią temperaturę wody na mleko?

Idealna temperatura wody na mleko to ok. 38 stopni. Jeżeli nie masz możliwości przygotowania pokarmu w takiej temperaturze, to wystarczy jeśli woda będzie miała temperaturę pokojową. Z tego względu przygotowanie pokarmu w miesiącach letnich nie powinno być problemem, gdyż temperatura wody będzie wystarczająca. 

W miesiącach zimowych sytuacja wygląda inaczej. Nawet jeśli zabralibyśmy z domu ciepłą wodę, to po upływie pewnego czasu woda zrobiłaby się zbyt zimna, żeby można było przygotować w niej mleko dla dziecka. Na szczęście z pomocą przychodzi nam termoopakowanie na butelki

Do czego służy termoopakowanie na butelki?

Termoopakowanie jest specjalnym pojemnikiem na butelki, które pozwala na utrzymanie temperatury płynów w butelkach przechowywanych wewnątrz termoopakowania. Jeżeli mamy w swoim posiadaniu tego typu pojemnik, to możemy nalać ciepłej wody do butelki i schować ją do termoopakowania, które zabierzemy ze sobą. Dzięki temu nawet po kilku godzinach spędzonych na dworze woda w butelce dalej będzie ciepła. 

Termoopakowanie na butelki – zalety

Największą zaletą termoopakowań jest to, że pozwalają one na zachowanie temperatury napojów przechowywanych w termoopakowaniu. Niezależnie od tego czy chcemy, żeby zimą napój pozostał ciepły, czy żeby latem napój pozostał zimny to właśnie termoopakowanie jest przedmiotem, który nam to umożliwia. 

Termoopakowania na butelki występują w różnych rozmiarach. Najmniejsze z nich mogą pomieścić jedną butelkę, największe nawet 3 butelki. Dodatkowo rozmiary termoopakowań pozwalają również na przechowywanie w nich innych akcesoriów do karmienia, w tym na przykład zapasowych smoczków. Termoopakowania są z reguły dosyć poręczne i możemy je wygodnie przypiąć do stelażu wózka lub torby do wózka, dzięki czemu butelka z płynem będzie zawsze w pobliżu.

Podsumowanie

Termoopakowanie na butelki jest niezbędnym elementem wyprawki dla dziecka, jeśli planujesz wybierać się z dzieckiem na długie spacery w chłodniejszych miesiącach. Pozwoli Ci ono na zabieranie ze sobą wody potrzebnej do przygotowania mleka dla dziecka i zapewni, że temperatura tej wody pozostanie odpowiednia. (Więcej znajdziesz na stronie producenta termoopakowań na butelki.)

Zobacz również

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments
Wioleta Sadowska

Bardzo przydatne porady i mocno ważny artykuł.

ClaudiaMorningstar

Poradnik nie dla mnie. Nie mam dzieci i w niedalekiej przyszłości nie zamierzam ich mieć.