Zaproszenia na ślub dla rodziców – na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy!

Materiał zewnętrzny
2 komentarze

Zaproszenia na ślub to jeden z najbardziej podstawowych elementów weselnych przygotowań. Na szczęście to przyjemne i dość łatwe zadanie. Jeśli chcesz, żeby w twojej uroczystości wszystko było perfekcyjne i robiło świetne wrażenie, warto poświęcić chwilę temu tematowi. Może nie wszystko w zaproszeniach jest takie oczywiste!

Kiedy pomyśleć o zaproszeniach na ślub?

Pewnie każdy wasz znajomy i krewny słyszał już tysiące razy o tym, że się pobieracie, ile pochłania wam to czasu i jak jest ekscytujące. Ale ustne zapowiedzi nie wystarczą – na taką uroczystość należy zaprosić pisemnie! Najlepiej, jeśli zatroszczycie się o zaproszenia, jak tylko ustalicie podstawowe szczegóły: datę oraz miejsce. Im wcześniej, tym lepiej – dajcie zaproszonym czas na przygotowanie się! I najważniejsze: zaproszenie powinien otrzymać każdy gość, nawet bezpośrednio zaangażowany w organizację. Nawet od początku wtajemniczeni w sprawę rodzice. Zwłaszcza oni!

Czy wszystkie zaproszenia na ślub powinny być takie same?

Starannie wybrane i odpowiednio wcześnie dostarczone zaproszenia to oznaka szacunku dla zapraszanych. W ten sposób okazujecie, że naprawdę zależy wam na ich obecności i cieszycie się na wspólne świętowanie. Warto więc zastanowić się, czy nie byłoby stosownie wyróżnić najważniejszych po was uczestników – czyli rodziców. Dzień waszego ślubu jest bardzo wyjątkowy dla was, ale zapewniamy, że wasi rodzice przeżywają go równie mocno. Może więc zaproszenia ślubne dla rodziców powinny różnić się od pozostałych?

Zaproszenia ślubne dla rodziców

Decydując się na odrębne zaproszenia ślubne dla rodziców, pozytywnie ich wyróżnicie i podkreślicie ich wyjątkowość wśród wszystkich gości. To coś, co przyniesie wam samym wewnętrzną satysfakcję – takie wydarzenie to świetna okazja, żeby okazać swoje uczucia najważniejszym osobom w naszym życiu. Jednak aby również rodzice odebrali ten subtelny wyraz uczuć, muszą wiedzieć, że ich zaproszenia różnią się od pozostałych. Jeśli biorą udział w wyborze detali, to wystarczy, że wybierzecie inne, jeszcze piękniejsze i bardziej eleganckie zaproszenia ślubne dla nich. Zauważenie różnicy będzie dla nich miłą niespodzianką. Ale co jeśli rodzice nie widzieli wcześniej wybranego przez was, ogólnego projektu?

Specjalne projekty

Niektórzy producenci ślubnej papeterii wychodzą naprzeciw takim potrzebom i oferują specjalne projekty dla wyjątkowych gości.  Wyszukane zaproszenia na ślub w drewnianych pudełkach można znaleźć na stronie: https://artma-zaproszenia.pl/kategoria/zaproszenia-slubne/. Taki format sam w sobie jest już pamiątką i pięknym gestem honorującym rodziców.

Zaproszenie w drewnianym pudełku

Nietypowe zaproszenia na ślub

Szykowny efekt może dać nieoczywista forma. Rodzice poczują się wyróżnieni, jeśli otrzymają je wyjątkowo zapakowane, z dodatkiem innych niż papier materiałów albo jeśli zdecydujecie się dla nich na zaproszenia ślubne jednokartkowe. Otrzymując coś, co wykracza poza tradycyjnie rozkładaną na dwoje kartkę, rodzice na pewno docenią, jak i dobry gust oraz namysł poświęcony na wybór zaproszenia dla nich.

Zaproszenia ślubne jednokartkowe

Wyjątkowość zawarta w tekście zaproszenia

Jeśli koncepcja odrębnego projektu na zaproszenia dla rodziców was nie przekonuje, ale zarazem chcielibyście potraktować ich specjalnie, jest na to jeszcze jedno rozwiązanie. Wielką radością i docenieniem będzie zindywidualizowanie tekstu zaproszenia dla rodziców. Pisząc treść zaproszenia inaczej i adresując ją specjalnie do nich, pięknie okażecie, ile dla was znaczą i jak ważna dla was będzie ich obecność w tym wyjątkowym dniu.

Zobacz również

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments
Wioleta Sadowska

Dobrze, że ja już ślub mam za sobą 🙂