Drabinka gimnastyczna – metalowa czy drewniana?

Materiał zewnętrzny
2 komentarze

Drabinka gimnastyczna to coraz popularniejszy element wyposażenia domów czy mieszkań, choć jeszcze nie tak dawno kojarzył się wyłącznie ze szkolną salą gimnastyczną bądź gabinetem rehabilitacyjnym. Większa świadomość swojego zdrowia oraz potrzeba aktywnego spędzania czasu sprawiają, że decydujemy się na drabinkę gimnastyczną, by dzięki niej aktywizować całą rodzinę. Jaką drabinkę jednak wybrać- metalową czy drewnianą? Na co zwrócić uwagę podejmując ostateczną decyzję? O tym w niniejszym artykule.

Drabinka gimnastyczna zyskała ostatnimi czasy miano mebla sportowego. Nie jest już więc tylko i wyłącznie prostym narzędziem do ćwiczeń, lecz pełni także funkcję dekoracyjną oraz użytkową. Jest to bowiem sprzęt, którego nie składa i nie rozkłada się za każdym razem, gdy przychodzi czas treningu bądź nasz dziecko ma ochotę na zabawę przy drabince. Drabinka to produkt, który raz zamontowany, służy nam przez cały czas, w każdej chwili, bez konieczności poświęcania dodatkowego czasu na jej przygotowywanie. W niewielu przypadkach miejscem dla drabinki gimnastycznej i domowej siłowni jest odrębne pomieszczenie. Najczęściej drabinka montowana jest w dziecięcym pokoju, salonie lub korytarzu. Musi więc i ona wpasować się w nasze wnętrze, by nie burzyć ogólnego wyglądu pomieszczenia. Producenci wychodzą więc naprzeciw oczekiwaniom klientów i tworzą zróżnicowane produkty, z których każdy będzie mógł wybrać ten najodpowiedniejszy dla niego i jego rodziny. Drabinki gimnastyczne różnią się przede wszystkim materiałem z którego są wykonane, wyglądem, jakością, sposobem montażu oraz możliwym do nich akcesoriom. Możemy wybierać pomiędzy drabinkami metalowymi a drewnianymi, przy czym każdy rodzaj ma swoje cechy charakterystyczne.

Metalowa drabinka gimnastyczna

Drabinka gimnastyczna metalowa- choć jej nazwa wskazuje jednoznacznie na materiał, z którego jest wykonana, to w praktyce jest to zwykle drabinka o konstrukcji z metalu, zaś jej szczeble są już z drewna. Metalowa drabinka gimnastyczna charakteryzuje się bardzo dużą wytrzymałością, dzięki czemu można stosować do niej niemałe obciążenie. Świetnie pasują do niej także dodatkowe akcesoria, takie jak metalowy drążek do podciągania czy ławka do ćwiczeń. Metalowa drabinka gimnastyczna jest produktem, który nadaje wnętrzu designerskiego wyglądu.  Ponadto jest łatwa i szybka w montażu. Chętnie montowana jest ona w domowych siłowniach lub nowoczesnych wnętrzach, dając możliwość zróżnicowanego treningu. Producent drabinek gimnastycznych BenchK oferuje drabinki gimnastyczne wykonane z metalu malowanego proszkowo na matowy kolor czarny bądź biały a dodatkowo na wszystkie metalowe elementy udziela dożywotniej gwarancji.

Metalowa drabinka gimnastyczna – BenchK
https://benchk.com/kategoria-produktu/seria-benchk-210/

Drewniana drabinka gimnastyczna

Drabinki gimnastyczne wykonane z drewna maja charakter bardziej tradycyjny, są przyjemne w dotyku, ocieplają wnętrze pomieszczenia. Obecnie wielu ludzi przywiązuje także dużą uwagę do bezpieczeństwa i wpływu produktu na środowisko naturalne. Drewniana drabinka jest produktem ekologicznym, gwarantuje większe bezpieczeństwo, zwłaszcza wśród najmłodszych pociech. Ponadto jest na tyle uniwersalna, że sprawdzi się w każdym wnętrzu, choć nie da się ukryć, iż najbardziej pasuje do wnętrz tradycyjnych. Drewno na drabinkę jest polerowane oraz lakierowane, zaś firma BenchK – https://benchk.com do wytwarzania swoich akcesoriów używa polskiego drzewa bukowego.

Drewniana drabinka gimnastyczna – BenchK
https://benchk.com/kategoria-produktu/seria-benchk-110/

Którą drabinkę wybrać?

Zarówno drabinki metalowe, jak i drewniane są godne polecenia a ostateczna decyzja powinna być wyłącznie kwestią własnego gustu. Dlaczego? Po pierwsze oba rodzaje tworzone są w jednakowym celu- aby umożliwić domową aktywność fizyczną całej rodzinie. Po drugie, obie są jednakowo trwałe i wytrzymałe, gdyż spełniają wszelkie wymagane normy, potwierdzone odpowiednim certyfikatem. Po trzecie, zarówno drewnianą, jak i metalową drabinkę uzupełnić można o dodatkowe akcesoria, które pozwolą rozszerzyć zakres jej możliwości.

Przy wyborze najlepszej drabinki gimnastycznej powinniśmy kierować się więc własnymi upodobaniami, dopasowując ją do możliwości oraz ogólnego stylu naszego mieszkania. Całość musi tworzyć spójną formę, być zauważalna, lecz nie wychylać się nadto poza granice przepychu. Ponadto zdecydujmy się na to, co nam się bardziej podoba.

Zobacz również

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments
Aga

Dziękuję za ten artykuł. Muszę ćwiczyć codziennie, bo póki co to jedyny lek na moją chorobę. Nie wiedziałam, że są takie fajne drabinki. Kiedyś nawet myślałam o drabince, ale faktycznie kojarzyła mi się z taką zwykłą drabinką z sali gimnastycznej. Te są naprawdę fajne. Muszę to przemyśleć 🙂