Jak wybrać strój na Halloween?

Materiał zewnętrzny
2 komentarze

Jesień to czas, w którym dzień staje się coraz krótszy, a zbliżające się Święto Zmarłych nadciąga wielkimi krokami. W Polsce coraz częściej praktykuje się imprezy Halloweenowe. Z tej okazji każdy może na jedną noc stać się kimś innym – celebrytą, potworem czy postacią z kreskówki. Jak dobrze wybrać strój i zabłysnąć w ten dzień?

Popularne stroje na Halloween damskie

Odpowiedni kostium na bal przebierańców to gwarancja udanego wieczoru. Oryginalny pomysł, ciekawe wykonanie i dobrze dobrane rekwizyty pomogą uzyskać niezapomniany efekt. Nadal najpopularniejszym wyborem dla kobiet są postaci z horrorów, czarownice i zombie. Czy jednak nie warto postawić na kreację, której nie będzie miał nikt inny na imprezie? W końcu każda postać może budzić grozę, jeśli odpowiednio dopieści się jej wygląd. Niezależnie czy celem jest zachwycenie współbiesiadników, czy przestraszenie dzieci krzyczących „cukierek albo psikus!”, ten artykuł wyjaśnia jak stworzyć idealny damski strój na Halloween. 

Czym się kierować przy wyborze stroju na Halloween?

Tworzenie kreacji na imprezę należy rozpocząć od przemyślenia kim chcielibyśmy być w tę jedną noc. Osoba, która zawsze chciała być lekarką ma szansę wreszcie spełnić to marzenie. Może istnieje dzieło popkultury, które okaże się inspiracją? W gamie filmów superbohaterskich pojawia się wiele postaci, które aż chce się naśladować. Natchnieniem mogą się okazać również bajki dla dzieci i wydarzenia historyczne. Dobrze jest wybrać taką postać, której charakter będzie prosty do odwzorowania — w końcu sam strój nie wystarczy, potrzebna jest również odrobina gry aktorskiej. Dla przykładu: wszyscy powinni uwierzyć, że rozmawiają z prawdziwą Cruellą de Mon, a nie z jej imitacją. 

Jak sprawić, żeby strój na Halloween był straszny?

Gotowe stroje na Halloween damskie często nie budzą uczucia grozy. Na szczęście dzięki kilku prostym trikom można to w łatwy sposób poprawić. Należy zwrócić szczególną uwagę na detale, które definiują daną postać i je wyróżnić w trakcie tworzenia kreacji. W przypadku wiedźmy będzie to ogromny garb na nosie i przyciągająca wzrok brodawka. Może warto jej dokleić kilka włosów, aby wzbudzała jeszcze większy strach? Przy wyborze postaci, która z natury nie jest straszna, można wyobrazić sobie, że zrobiła coś strasznego. Wspomniana wcześniej lekarka może być… szaloną chirurżką. Jej rekwizytem będą strzykawka i skalpel ociekający (sztuczną!) krwią. Można dodać również trochę galaretowatej mazi rozsmarowanej na fartuchu, sztuczną wątrobę w kieszeni i idealny, budzący grozę strój na Halloween gotowy!

Jakich strojów nie ubierać na Halloween?

Nie ma ograniczeń co do stroju na bal przebierańców. Można wybrać każdą postać, dobrą lub złą. Każdy zawód, jeśli do bohatera doda się odpowiednią historię. Im bardziej szpetny, szkaradny, odpychający wygląd zostanie nadany przebranemu, tym lepszy efekt końcowy. Obecnie dostępne jest wiele różnych produktów, które mogą pomóc w uzyskaniu pożądanego wyglądu. Najważniejsza jest jednak dobra zabawa i tworzenie wspomnień na długie lata.

Zobacz również

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments
Wioleta Sadowska

Jak moje dzieci będą starsze na pewno będziemy się stroić na Halloween.