Kołdra jedwabna – właściwości. Dla kogo jedwabna kołdra?

Materiał zewnętrzny
10 komentarzy

Naukowcy lata temu udowodnili, że odpowiednia jakość i długość snu wpływa na nasze codzienne życie. Oprócz stopnia twardości materaca czy rozmiaru łóżka dopasowanego do naszych potrzeb, nie mniejsze znaczenie ma również to, pod jaką kołdrą śpimy. Wśród polecanych modeli znajduje się min. kołdra jedwabna. Jakimi właściwościami się wyróżnia i kto powinien z niej korzystać?

Czym właściwie jest jedwab?

Jedwab to włókna pochodzenia zwierzęcego, pozyskiwane z kokonów jedwabnika dębowego bądź jedwabnika morwowego. Jego roczna produkcja, w porównaniu z innymi tekstyliami, jest stosunkowo niewielka i nie przekracza nawet 0.5%.

Z tak pozyskanego włókna wytwarza się materiał o tej samej nazwie. Jedwabna kołdra jest wykonana właśnie z niego i charakteryzuje się miłą w dotyku, śliską fakturą, lśniącą powierzchnią i lekkością. Co ciekawe, nim jedwab na dobre rozgościł się w Europie, w sztuce Orientu bywał wykorzystywany także jako podłoże malarskie.

Prozdrowotne właściwości jedwabnej kołdry

Kołdra z jedwabiu wyróżnia się szeregiem korzystnych dla ludzkiego zdrowia właściwości. Co za tym idzie – także jej użytkowanie może okazać się wyjątkowo dobrym rozwiązaniem. Poniżej prezentujemy, jakimi zaletami wyróżniają się kołdry z jedwabiem.

1. Hipoalergiczne właściwości kołdry z jedwabiu

Jedwabna kołdra należy do tych rodzajów pościeli, która nie uczula. Wytwarzane w procesie produkcyjnym, wysokojakościowe włókna nie kumulują roztoczy, co może mieć ogromne znaczenie dla osób borykających się z alergiami na tym tle. Nie mniejsze znaczenie ma także działanie antystatyczne kołdry z jedwabiem: dzięki temu, że nie przyciąga ona drobinek kurzu, kołdra z jedwabiu może okazać się doskonałym wyborem dla osób, które są uczulone właśnie na unoszący się w powietrzu kurz.

2. Optymalny komfort o każdej porze roku

Jedwab wyróżnia się właściwościami pochłaniającymi wilgoć, co oznacza że kołdra jedwabna całoroczna pozwoli zapewnić komfort bez względu na temperaturę otoczenia. Dla osób, które wolą jednak posiadać odrębną pościel na cieplejszą i chłodniejszą część roku – dobrym wyborem jest kołdra jedwabna zimowa i kołdra jedwabna letnia.

3. Idealna dla osób z problemami skórnymi

Kołdry z jedwabiu wyróżniają się unikalnym składem. Przede wszystkim są materiałem naturalnym, złożonym w dużej mierze z białek, a w mniejszej części – z wosków i tłuszczy. Struktura chemiczna jedwabnych nitek jest zbliżona do tej, jaką można dostrzec w ludzkich włosach.

Dzięki swej strukturze, jedwab jest doskonałym wyborem dla osób, które cierpią z powodu problemów skórnych. Nie wywołuje podrażnień, a dodatkowo – ułatwia zatrzymanie wilgoci w naskórku, dzięki czemu może okazać się wyjątkowo dobrym wyborem dla osób o przesuszonej, skłonnej do podrażnień skórze. Jedwab będzie odpowiedni także dla osób, które chcą nieco zmniejszyć widoczność już istniejących zmarszczek oraz spowolnić pojawianie się nowych.

Jedwabne kołdry nie należą do tanich, jednak niosą za sobą szereg zalet, dzięki którym są warte każdej złotówki. Warto zainwestować w pościel z jedwabiu, gdy doskwierają nam problemy alergiczne lub skórne.

Zobacz również

Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments
Wioleta Sadowska

Chyba sprawię sobie taką kołdrę z jedwabiu. To będzie taki powiem luksusu.

Słodko Słodka

Tak to zdecydowanie powiew luksusu, przyznaje się bez bicia, że mam zwykłe kołdry w domu 🙂

Kasia

Pod taką kołdrą można mieć tylko bogate sny 😉

Aldona

Mam 2 kołdry jedwabnych. Powiem że to najlepszy rodzaj kołder naturalnych.

Aleks

Kołdra jedwabna – fantastyczna

Karolina

Moim zdaniem wpis ten daje cenne informacje na temat korzyści związanych z korzystania z kołder z jedwabiu. 🙂 W moim odczuciu wiedza na temat hipoalergicznych właściwości takich kołder oraz ich zdolności do regulacji temperatury jest bardzo przydatna – w szczególności dla osób takich, jak ja, czyli tych, którym zależy na wysokim komforcie snu!