Dentysta – specjalista od uzębienia

Materiał zewnętrzny
8 komentarzy

Dentysta to jeden z tych zawodów, które nigdy nie staną się dla nas zbędne – tego możemy być pewni. Na takie wizyty chodzimy już w bardzo młodym wieku – co zresztą jest zalecane, bo wtedy dentysta ma szansę zdiagnozować u nas różnego rodzaju wady zgryzu i skierować nas na dalsze konsultacje z ortodontą. To właśnie dlatego dobrze jest zabierać tam swoje dzieci szybko i również z odpowiednim nastawieniem – nie straszmy swoich pociech przed takim spotkaniem, bo to może się skończyć nieciekawie. My sami przecież nie jesteśmy do końca zachwyceni perspektywą wiercenia w zębach – nie musimy więc tak samo nastawiać naszego dziecka, które będzie musiało w przyszłości samodzielnie zapisywać się na takie kontrole. Dentysta nie może im się źle kojarzyć.

Dentysta zajmuje się różnymi rzeczami – na pewno przeprowadza przeglądy, na podstawie których może przedstawić nam plan leczenia uzębienia. To na tym etapie dowiadujemy się, co jest obecnie nie w porządku i ile będzie nas to kosztowało. Dentysta na pewno nie będzie leczył żadnych zębów “na zapas”, więc warto słuchać jego rad. 

Mniej poważne problemy z zębami

Najczęściej dentysta pomaga nam z tymi mało zaawansowanymi kłopotami – może być to próchnica w zębie i konieczność założenia plomby. Takie spotkanie nie trwa długo, a dentysta wrocław w krótkim czasie przeprowadza cały zabieg bezboleśnie i sprawnie. Im częściej chodzimy na wizyty w celu pozbycia się takich właśnie problemów – tym też mniej obciążamy na raz swój portfel. Za wypełnienie ubytku nie zapłacimy bardzo dużo, a uchronimy się w ten sposób przed potencjalnym stanem zapalnym i leczeniem kanałowym – które więcej kosztuje i bardziej boli.

Dentysta może nam również założyć na zęby licówki, jeżeli doszło do ułamania fragmentu zęba lub po prostu nie odpowiada nam jego kształt. Pomoże nam również uzyskać wymarzony kolor poprzez wybielanie – aczkolwiek pamiętajmy, że leczenie zębów zawsze musi być priorytetem, a wybielanie to tylko dodatek.

Kosztowne wizyty u dentysty

Najwięcej zapłacą te osoby, które nie chciały przez długi czas odwiedzić dentysty – u nich pojawiają się już braki w uzębieniu, rozwija się poważny stan zapalny lub mamy do czynienia z martwym zębem. Leczenie kanałowe może być jedynym rozwiązaniem. Wtedy dentysta robi, co tylko może, aby pomóc nam szybko, tanio i skutecznie – ale i tak musimy spodziewać się dużych kosztów i leczenia, które na pewno trochę potrwa. A jeżeli dentysta nie da rady uratować zęba to będzie musiał go usunąć – a potem czeka nas wszczepienie implantu, czy kolejny bardzo drogi i skomplikowany zabieg, którego dokończenie zajmuje kilka miesięcy. 

Zobacz również

Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments
Wioleta Sadowska

Lepiej zapobiegać, a potem mniej wydawać na leczenie.

Kasia

Dobry dentysta to podstawa, nie ma co oszczędzać

Słodko Słodka

Ja właśnie muszę się zapisać, bo po świętach wypadła mi plomba, za dużo słodkości 😉

Edyta

Dziekuje za podpowiedz, czasami bywam we wroclawiu, a dobrych dentystow nigdy za wiele, zwlaszcza, ze ostatnio mialam z tym problemy 🙂

Słodko Słodka

Chyba nikt nie lubi biegać po dentystach, ale jak mus to mus. Mnie też czeka wizyta, bo mi plomba akurat po świętach wypadła.

Milena

Totalnie się z Tobą zgadzam – to prawda, że im szybciej zdiagnozujemy i leczymy drobne problemy z zębami, tym mniej będziemy musieli się martwić o poważniejsze interwencje w przyszłości. W końcu zaniedbane problemy z zębami mogą prowadzić do poważniejszych komplikacji, które są bardziej kosztowne i bolesne w leczeniu. Dzięki takim przypomnieniom jak ten wpis, możemy zdawać sobie sprawę z istotności regularnej opieki stomatologicznej!