Odżywka koloryzująca – jaki efekt można uzyskać?

Artykuł Sponsorowany
2 komentarze

Zmiana koloru włosów dla wielu z nas może być trudną decyzją. Obawa przed osłabieniem ich kondycji, a także brakiem możliwości szybkiego powrotu do wcześniejszego koloru często sprawia, że mimo chęci na zmiany nie decydujemy się na nie. Dobrą wiadomością jest fakt, że krótkotrwały efekt, bez niszczenia włosów można uzyskać, stosując odżywkę koloryzującą. Jak to zrobić? Dowiesz się tego z poniższego artykułu.

Odżywki koloryzujące do włosów – czy warto?

Odżywki koloryzujące to produkty, które od lat cieszą się coraz większą popularnością. Ich ogromną zaletą jest nie tylko krótkotrwała zmiana odcienia włosów, ale także dbałość o ich kondycję. Jeśli zależy Ci na tymczasowej zmianie wizerunku, możesz wypróbować różne opcje kolorystyczne bez strachu, że nie będziesz móc szybko wrócić do swojego naturalnego koloru. Twoje włosy nie zostaną zniszczone silnymi składnikami takimi, jak amoniak, który używa się podczas zwykłej, trwałej koloryzacji. Jeśli dany kolor Ci się nie spodoba, bez problemu możesz go zmyć. Zaletą tego produktu jest także jego łatwe zastosowanie. Nie musisz wybierać się do salonu fryzjerskiego, taką koloryzację wykonasz samodzielnie we własnym domu, bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów.

Odżywka koloryzująca – jaki efekt można uzyskać?

W zależności od wybranego produktu oraz kondycji Twoich włosów efekt po zastosowaniu odżywki koloryzującej może być inny, niemniej jednak otrzymany kolor powinien utrzymywać się na włosach do ok. 5-8 myć. Najintensywniejszy efekt uzyskają osoby posiadające włosy rozjaśniane, porowate, natomiast jeśli masz zdrowe, naturalne włosy, może być on słabszy. W przypadku bardzo ciemnych włosów niestety zmiany mogą być bardzo mało widoczne, a nawet niemożliwe do uzyskania w ten sposób. Takie odżywki przeznaczone są przede wszystkim do jasnych blondów i włosów rozjaśnianych, jednak jeśli postawisz na intensywny kolor odżywki niż pastelowy, np. czerwień, możesz uzyskać delikatny efekt także na innych rodzajach włosów. Jeśli dany kolor Ci się nie spodoba, bardzo łatwo się go pozbędziesz i będziesz móc wypróbować inną odżywkę. Wegańskie wersje znajdziesz między innymi tutaj: https://starsfromthestars.pl/wlosy/pielegnacja-wlosow/odzywki-i-maski/.

Jak stosować odżywkę koloryzującą?

Jeśli chcesz zmienić odcień swoich włosów wiedz, że wcale nie jest to trudne. Odżywkę koloryzującą możesz nałożyć samodzielnie na suche pasma bądź na umyte włosy osuszone ręcznikiem. Pamiętaj, by zrobić to bardzo dokładnie, dzięki czemu unikniesz nieestetycznych plam. Po nałożeniu jej na włosy pozostaw ją na kilka do kilkunastu minut, w zależności od tego, jak zaleca producent i jaki efekt chcesz uzyskać (im dłużej będziesz ją trzymać na włosach, tym efekt będzie mocniejszy), a następnie ją spłucz. Uważaj, by nie aplikować produktu przy samej skórze głowy, gdyż może ona zostać zafarbowana, co nie będzie wyglądało zbyt dobrze. Właśnie w taki sposób powinno się stosować odżywkę koloryzującą.

Zobacz również

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments
Wioleta Sadowska

Ja póki co nie stosuję takich odżywek, ale może w przyszłości się skuszę.