Szczoteczka soniczna do twarzy – na czym polega jej działanie?

Artykuł sponsorowany
4 komentarze

Małe, niepozorne urządzenie zapewniające wiele, różnych korzyści. Oto szczoteczka soniczna! Gadżet, który w ostatnich latach cieszy się szczególną popularnością. Na czym polega jego fenomen? Jak działa i jakich efektów można spodziewać się po włączeniu go do codzienej rutyny pielęgnacyjnej?

W jaki sposób działa szczoteczka soniczna? Jakie efekty gwarantuje?

Z racji tego, że szczoteczka soniczna do twarzy delikatnie drga, zapewnia przyjemny masaż. Relaksuje, odpręża, a do tego dba o stan i kondycję skóry. Dzięki niej można wyczyścić twarz, szyję i dekolt o wiele precyzyjniej niż przy użyciu rąk podczas klasycznych zabiegów pielęgnacyjnych.  Specjalnie zaprojektowana, silikonowa szczoteczka usuwa z powierzchni skóry nie tylko pozostałości makijażu, ale i pot, nadmiar serum czy zanieczyszczenia.

Poza tym, z jej pomocą można pozbyć się martwego naskórka. Prosta konkluzja jest zatem taka, iż szczoteczka soniczna posiada właściwości złuszczające. Ba! Pielęgnację z jej udziałem można nawet nazwać delikatnym peelingiem. Jakby tego było mało, dzięki sprytnemu gadżetowi, stosowane kosmetyki pielęgnacyjne wchłaniają się o wiele szybciej i lepiej. Oczyszczona i odpowiednio złuszczona skóra wręcz je chłonie, a w takich okolicznościach składniki aktywne zawarte w kremach, serach czy maseczkach mają szansę zadziałać z pełną mocą.

Za sprawą szczoteczki sonicznej do twarzy, poprawia się krążenie krwi, co z kolei przekłada się na ujednolicenie cery. Przy regularnym stosowaniu gadżetu, zmarszczki stają się płytsze, a owal twarzy wyraźniejszy. Być może ten szczegół nie ma znaczenia, ale i o nim warto wspomnieć – akcesoria są miłe dla oka, wizualnie ciekawe, różnokolorowe i w poszczególnych przypadkach wyposażone w dodatkowe funkcje.

Przeciwskazania do stosowania szczoteczki sonicznej do twarzy

Masaż szczoteczką powinien trwać mniej więcej 1-1,5 minuty. Po przemyciu twarzy wodą, żel do mycia należy nałożyć bezpośrednio na urządzenie i kolistymi ruchami rozprowadzać po skórze. Najpierw po policzkach, a następnie po czole, brodzie, nosie itd.

Jak widać, cały schemat nie jest skomplikowany, a użytkowanie szczoteczki najpewniej nikomu nie sprawi żadnego problemu. Mimo to, należy podkreślić, że nie każdy powinien korzystać z urządzenia tego typu. Jest nawet kilka przeciwskazań do stosowania szczoteczki sonicznej do twarzy. Z używania takowej powinny zrezygnować osoby, które mają wyjątkowo wrażliwą cerę. Podobnie jak te, które borykają się z aktywnym AZS, łuszczycą czy bardzo nasilonym trądzikiem. Wszelkie rany, infekcje skórne lub poważniejsze i głębsze urazy też należą do grupy przeciwskazań.

Co więcej, przy każdym zabiegu z użyciem szczoteczki należy pamiętać, że dla cery jej działanie jest formą efektywnego peelingu. Stąd zalecenie, by z dodatku korzystać rozsądnie, pozostawiając między kolejnymi użyciami jedno lub dwudniowe przerwy.

Z tego powodu ważna jest ostrożność. Nie mniej jednak, jeśli nie będziemy mieć żadnych przeciwskazań, to warto rozważyć używanie szczoteczki sonicznej.

Zobacz również

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments
Wioleta Sadowska

Nie miałam jeszcze takiej sonicznej szczoteczki. Może się skuszę.

Ciekawe urządzenie 🙂